Menu

Fc Basel 1893 vs Lausanne

St. Jakob-Park, Basel30. novembra 2024 o 18:00
11
Hostia

Lausanne

Rozhodca: S. Horisberger
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
Lausanne
Výkop
M. Šotiček

asistencia: B. Traoré

14′
34′Abdou Karim Sow
Polčas
55′
T. Okou

asistencia: K. Sène

M. ŠotičekA. Ajeti
62′
Kevin CarlosA. Kade
62′
Nicolas Vouilloz63′
65′Antoine Bernede
66′
K. SèneA. Ajdini
66′
A. BernedeK. Koindredi
75′
K. MouangaR. Giger
75′
M. PoatyM. Polster
76′Manuel Polster
L. LeroyRomário Baró
76′
90+3′Fousseni Diabaté
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal7
4Shots off Goal3
11Total Shots16
5Blocked Shots6
9Shots insidebox12
2Shots outsidebox4
10Fouls11
7Corner Kicks2
2Offsides2
57%Ball Possession43%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves1
458Total passes352
352Passes accurate255
77%Passes %72%
1.82expected_goals1.68
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.07, v porovnaní s 6.87 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u Lausanne je to K. Letica (7.14).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 22 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U Lausanne je to 9 gólov a 5 asistencií s lídrom J. Roche (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.08, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.03, oproti 4 u Lausanne s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 2 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 76% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 28 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.4 (najmladší: M. Šotiček (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 26.3 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 24 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-4-2Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Hitz17Mendes32Adjetey3Vouilloz31Schmid37Avdulla.22Leroy19Šotiček10Shaqiri11Traoré9Carlos25Letica14Mouanga71Sow6Dussenne18Poaty92Okou8Roche24Bernede11Diabaté80Sanches9Sène

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC Basel 1893Sila pozíciíLausanne
7.07
Ø Hodnotenie
6.87
7.51Brankár (1 v 1)7.14
0G 0A0G 0A
7.08Obranca (4 v 4)6.83
3G 7A3G 4A
7.03Záložník (5 v 4)6.95
21G 15A3G 1A
6.73Útočník (1 v 2)6.70
1G 0A3G 0A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
32ObrancaJ. Adjetey7.0
3ObrancaN. Vouilloz6.92A
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
19ZáložníkM. Šotiček6.71A
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.1
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.81G2A
92ZáložníkT. Okou
8ZáložníkJ. Roche7.03G1A
24ZáložníkA. Bernede
11ZáložníkF. Diabaté
80ÚtočníkA. Sanches
9ÚtočníkK. Sène6.73G

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 a Lausanne remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: M. Šotiček 14′, T. Okou 55′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 57% držanie lopty, Lausanne mal 43%. FC Basel 1893 mal 11 striel (2 na bránu), Lausanne mal 16 (7 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 1.82 — Lausanne 1.68. FC Basel 1893 urobil 3 striedaní, Lausanne urobil 4.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs Lausanne vzájomné výsledky

28 stretnutí
FC Basel 1893
13
výhier
Remízy
9
Lausanne
6
výhier
Góly spolu
86 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
19/28 · 68%
Nad 2,5
20/28 · 71%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

Lausanne

LLLWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026