Menu

Fc Winterthur vs Fc Sion

Stadion Schützenwiese, Winterthur1. decembra 2024 o 14:15
13
Hostia

FC Sion

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Winterthur
FC Sion
Výkop
25′
G. Lekaj

Own Goal

40′Dejan Sorgić
Fabian Frei45+2′
Remo Arnold45+2′
Polčas
J. LukembilaB. Fofana
46′
G. Lekaj

Penalty

54′
59′
L. ChipperfieldT. Bouchlarhem
64′
T. Berdayes
68′
J. Schmied

asistencia: T. Berdayes

69′
D. SorgićM. Bouriga
N. BurkartL. Bajrami
72′
T. SchättinS. Diaby
82′
M. Di GiustoR. Schneider
82′
S. SidlerB. Stillhart
82′
Souleymane Diaby84′
85′
T. BerdayesD. Djokic
85′
A. KabacalmanJ. Kronig
85′
I. ChouarefC. Souza
90+2′Joel Schmied
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal4
0Shots off Goal5
8Total Shots14
6Blocked Shots5
2Shots insidebox7
6Shots outsidebox7
8Fouls12
4Corner Kicks2
1Offsides1
49%Ball Possession51%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
447Total passes464
345Passes accurate356
77%Passes %77%
1.35expected_goals0.76
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Winterthur je 6.79, v porovnaní s 6.95 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Winterthur je S. Kapino (7.35), u FC Sion je to A. Kabacalman (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Winterthur prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 4 asistenciami, na čele s N. Burkart (4G). U FC Sion je to 18 gólov a 14 asistencií s lídrom I. Chouaref (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Winterthur nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.53, zatiaľ čo FC Sion má 4 obrancov s priemerom 6.93. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Winterthur nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.77, oproti 4 u FC Sion s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Winterthur nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u FC Sion s priemerom 7.16. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 72% u FC Winterthur a 78% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Winterthur nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 25 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Winterthur je 27.8 (najmladší: N. Burkart (25), najstarší: S. Kapino (31)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 26.0 (najmladší: L. Chipperfield (21), najstarší: N. Lavanchy (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Winterthur majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 29 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Winterthur4-2-3-14-3-1-2FC Sion
GKDEFMIDFWD
1Kapino24Sidler23Lekaj5Mühl3Schättin11Frei16Arnold99Burkart10Giusto90Lukembi.28Baroan16Fayulu14Lavanchy2Schmied4Diouf6Cipriano21Chipper.88Kabacal.8Costa29Berdayes7Chouaref9Sorgić

Náhradníci

Tréner: O. Zaric

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

FC WinterthurSila pozíciíFC Sion
6.79
Ø Hodnotenie
6.95
7.35Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.53Obranca (4 v 4)6.93
1G 2A1G 2A
6.77Záložník (5 v 4)6.92
5G 2A10G 6A
Útočník (1 v 2)7.16
0G 0A7G 6A
FC Winterthur4-2-3-1
1BrankárS. Kapino7.3
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
23ObrancaG. Lekaj
5ObrancaL. Mühl6.5
3ObrancaT. Schättin
11ZáložníkF. Frei
16ZáložníkR. Arnold6.51G
99ZáložníkN. Burkart7.04G2A
10ZáložníkM. Di Giusto
90ZáložníkJ. Lukembila
28ÚtočníkA. Baroan
FC Sion4-3-1-2
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
2ObrancaJ. Schmied
4ObrancaG. Diouf
6ObrancaMarquinhos Cipriano6.9
21ZáložníkL. Chipperfield6.94G1A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A
9ÚtočníkD. Sorgić

Prehľad zápasu

FC Sion zdolal FC Winterthur 3:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: G. Lekaj 25′ (o.g.), G. Lekaj 54′ (pen.), T. Berdayes 64′, J. Schmied 68′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Winterthur mal 49% držanie lopty, FC Sion mal 51%. FC Winterthur mal 8 striel (2 na bránu), FC Sion mal 14 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Winterthur 1.35 — FC Sion 0.76. FC Winterthur urobil 5 striedaní, FC Sion urobil 5.

Rivalita od 2022

FC Winterthur vs FC Sion vzájomné výsledky

10 stretnutí
FC Winterthur
5
výhier
Remízy
2
FC Sion
3
výhier
Góly spolu
24 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
5/10 · 50%
Nad 2,5
3/10 · 30%

Aktuálna forma

FC Winterthur

DLLLLW

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026