Menu

Fc Sion vs Bsc Young Boys

Stade de Tourbillon, Sion7. decembra 2024 o 18:00
Domáci

FC Sion

31
Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Sion
BSC Young Boys
Výkop
11′Jaouen Hadjam
G. Diouf

asistencia: L. Chipperfield

14′
J. Schmied

asistencia: L. Chipperfield

16′
23′Lewin Blum
I. Chouaref

asistencia: T. Berdayes

29′
42′Cheikh Niasse
Polčas
46′
A. VirginiusC. Itten
46′
J. HadjamZ. Athekame
46′
F. UgrinicŁ. Łakomy
L. ChipperfieldR. Ziegler
64′
66′Cheikh Niasse
66′
D. MalesK. Imeri
Ylyas Chouaref67′
T. BerdayesD. Djokic
72′
Mohssine Bourika73′
I. ChouarefM. Bouriga
73′
76′
L. BlumAbdu Conté
A. KabacalmanJ. Kronig
79′
T. BouchlarhemB. Joseph
80′
Reto Ziegler82′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal6
5Shots off Goal5
16Total Shots14
5Blocked Shots3
10Shots insidebox10
6Shots outsidebox4
9Fouls13
4Corner Kicks4
2Offsides2
45%Ball Possession55%
4Yellow Cards3
0Red Cards1
4Goalkeeper Saves3
313Total passes384
222Passes accurate307
71%Passes %80%
1.21expected_goals1.29
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 6.91, v porovnaní s 6.90 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je A. Kabacalman (7.20), u BSC Young Boys je to J. Hadjam (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 18 gólmi a 15 asistenciami, na čele s I. Chouaref (7G). U BSC Young Boys je to 17 gólov a 18 asistencií s lídrom D. Males (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.93, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 7.05. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.85, oproti 4 u BSC Young Boys s hodnotením 6.84. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 7.01, v porovnaní s 2 u BSC Young Boys s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u FC Sion a 82% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 28 žltých kariet, v porovnaní s 21 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 25.8 (najmladší: L. Chipperfield (21), najstarší: N. Lavanchy (32)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 26.3 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: L. Benito (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 19 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion4-4-1-14-4-2BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
16Fayulu14Lavanchy2Schmied4Diouf6Cipriano11Bouchla.88Kabacal.8Costa29Berdayes21Chipper.7Chouaref26Ballmoos27Blum30Lauper23Benito3Hadjam39Males7Ugrinic20Niasse21Virgini.77Monteiro35Ganvoula

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: J. Magnin

FC SionSila pozíciíBSC Young Boys
6.91
Ø Hodnotenie
6.90
Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.93Obranca (4 v 4)7.05
1G 2A3G 7A
6.85Záložník (4 v 4)6.84
6G 6A10G 8A
7.01Útočník (2 v 2)6.75
11G 7A4G 3A
FC Sion4-4-1-1
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
2ObrancaJ. Schmied
4ObrancaG. Diouf
6ObrancaMarquinhos Cipriano6.9
11ZáložníkT. Bouchlarhem6.61A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
21ÚtočníkL. Chipperfield6.94G1A
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A
BSC Young Boys4-4-2
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
30ObrancaS. Lauper7.01G2A
23ObrancaL. Benito6.91A
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
39ZáložníkD. Males6.96G1A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
20ZáložníkC. Niasse
21ZáložníkA. Virginius6.94G7A
77ÚtočníkJ. Monteiro6.84G3A
35ÚtočníkS. Ganvoula

Prehľad zápasu

FC Sion zdolal BSC Young Boys 3:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: G. Diouf 14′, J. Schmied 16′, I. Chouaref 29′, J. Monteiro 90′. Bolo udelených 7 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Sion mal 45% držanie lopty, BSC Young Boys mal 55%. FC Sion mal 16 striel (6 na bránu), BSC Young Boys mal 14 (6 na bránu). Očakávané góly: FC Sion 1.21 — BSC Young Boys 1.29. FC Sion urobil 5 striedaní, BSC Young Boys urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Sion vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

36 stretnutí
FC Sion
5
výhier
Remízy
4
BSC Young Boys
27
výhier
Góly spolu
112 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
18/36 · 50%
Nad 2,5
22/36 · 61%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 43 v 2024

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

BSC Young Boys

LLDDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026