Menu

Lausanne vs Fc Luzern

Stade de la Tuilière, Lausanne19. januára 2025 o 16:30
Domáci

Lausanne

00
Hostia

FC Luzern

Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Luzern
Výkop
Abdou Karim Sow6′
Polčas
72′
T. KlidjeL. Villiger
72′
K. SpadanudaS. Karweina
A. AjdiniK. Sène
82′
A. BernedeK. Koindredi
86′
86′
D. RrudhaniJ. Kadák
F. DiabatéK. de la Fuente
87′
88′
T. OwusuL. Winkler
90+5′Severin Ottiger
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
7Shots off Goal4
16Total Shots8
5Blocked Shots2
9Shots insidebox5
7Shots outsidebox3
6Fouls5
7Corner Kicks5
0Offsides2
60%Ball Possession40%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
535Total passes362
441Passes accurate265
82%Passes %73%
1.23expected_goals0.83
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.82, v porovnaní s 6.81 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Luzern je to K. Spadanuda (7.03).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 5 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Luzern je to 13 gólov a 14 asistencií s lídrom K. Spadanuda (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.76, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.65. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 7.03. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Lausanne a 77% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 25 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 26.8 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 25.7 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: S. Knezevic (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 27 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-2-3-14-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger71Sow6Dussenne18Poaty8Roche24Bernede92Okou80Sanches11Diabaté7Ajdini1Loretz2Ottiger4Jaquez5Knezevic14Cigaņiks20Dorn8Stankov.24Owusu11Rrudhani7Spadanu.17Klidje

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: M. Frick

LausanneSila pozíciíFC Luzern
6.82
Ø Hodnotenie
6.81
7.17Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.76Obranca (4 v 4)6.65
2G 3A2G 4A
6.94Záložník (5 v 4)6.88
3G 1A5G 8A
6.52Útočník (1 v 2)7.03
1G 1A6G 2A
Lausanne4-2-3-1
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
24ZáložníkA. Bernede
92ZáložníkT. Okou
80ZáložníkA. Sanches
11ZáložníkF. Diabaté
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaS. Knezevic6.7
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
8ZáložníkA. Stanković
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
11ZáložníkD. Rrudhani
7ÚtočníkK. Spadanuda7.06G2A
17ÚtočníkT. Klidje

Prehľad zápasu

Lausanne a FC Luzern remizovali 0:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Bolo udelených 2 žltých kariet. Lausanne mal 60% držanie lopty, FC Luzern mal 40%. Lausanne mal 16 striel (4 na bránu), FC Luzern mal 8 (2 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.23 — FC Luzern 0.83. Lausanne urobil 3 striedaní, FC Luzern urobil 4.

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC Luzern vzájomné výsledky

28 stretnutí
Lausanne
8
výhier
Remízy
8
FC Luzern
12
výhier
Góly spolu
95 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
19/28 · 68%
Nad 2,5
21/28 · 75%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026