Menu

Fc Lugano vs Fc Basel 1893

Stadio di Cornaredo, Lugano19. januára 2025 o 16:30
Domáci

FC Lugano

22
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Basel 1893
Výkop
24′
Kevin Carlos

asistencia: X. Shaqiri

28′Josafat Mendes
36′Leo Leroy
42′Dominik Schmid
A. Grgic

Penalty

45+2′
Polčas
46′
D. SchmidM. Cissé
A. Hajdari

asistencia: M. Valenzuela

53′
Renato Steffen57′
M. BottaniH. Mahou
57′
62′
L. LeroyM. Šotiček
62′
A. KadeRomário Baró
A. GrgicO. Doumbia
71′
S. VladiG. Koutsias
71′
74′Moussa Cissé
79′
Kevin CarlosB. Fink
79′
J. MendesG. Sigua
M. ZanottiZ. Brault-Guillard
84′
U. BislimiL. Mai
84′
87′
X. Shaqiri

Penalty

Zachary Brault Guillard90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
8Shots off Goal9
18Total Shots22
5Blocked Shots8
14Shots insidebox13
4Shots outsidebox9
9Fouls17
6Corner Kicks6
1Offsides0
51%Ball Possession49%
2Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
400Total passes381
331Passes accurate307
83%Passes %81%
2.24expected_goals2.71
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.98, v porovnaní s 7.07 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 15 asistenciami, na čele s A. Grgic (7G). U FC Basel 1893 je to 25 gólov a 19 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.86, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.16. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.97, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.97. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.65, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 37 žltých kariet, v porovnaní s 24 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 26.8 (najmladší: M. Zanotti (22), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.4 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 21 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-14-3-2-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Saipi46Zanotti6Papadop.5Hajdari23Valenzu.29Mahmoud8Grgic11Steffen25Bislimi10Bottani9Vladi1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey31Schmid37Avdulla.22Leroy30Kade10Shaqiri11Traoré9Carlos

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC LuganoSila pozíciíFC Basel 1893
6.98
Ø Hodnotenie
7.07
7.75Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.86Obranca (4 v 4)7.16
4G 3A3G 5A
6.97Záložník (5 v 5)6.97
21G 12A21G 14A
6.65Útočník (1 v 1)6.73
0G 0A1G 0A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
11ZáložníkR. Steffen7.27G3A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
10ZáložníkM. Bottani6.5
9ÚtočníkS. Vladi6.7
FC Basel 18934-3-2-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G

Prehľad zápasu

FC Lugano a FC Basel 1893 remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: Kevin Carlos 24′, A. Grgic 45′ (pen.), A. Hajdari 53′, X. Shaqiri 87′ (pen.). Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Lugano mal 51% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 49%. FC Lugano mal 18 striel (5 na bránu), FC Basel 1893 mal 22 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 2.24 — FC Basel 1893 2.71. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Lugano
11
výhier
Remízy
12
FC Basel 1893
15
výhier
Góly spolu
112 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
23/38 · 61%
Nad 2,5
20/38 · 53%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 44 v 2020

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC Basel 1893

LWLLDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026