Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Sion

St. Jakob-Park, Basel26. januára 2025 o 16:30
41
Hostia

FC Sion

Rozhodca: S. Schärer
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Sion
Výkop
20′
T. Berdayes

asistencia: A. Kabacalman

D. Schmid
45′
Polčas
Kevin Carlos

asistencia: D. Schmid

53′
55′Nias Hefti
60′
D. DjokicA. Miranchuk
B. TraoréP. Otele
64′
J. Mendes

asistencia: A. Kade

66′
Kevin CarlosA. Ajeti
69′
A. KadeRomário Baró
69′
73′
G. DioufB. Kololli
73′
N. HeftiMarquinhos Cipriano
P. Otele

asistencia: X. Shaqiri

76′
A. BarišićF. van Breemen
77′
X. ShaqiriM. Šotiček
78′
83′
T. BouchlarhemD. Sorgić
83′
T. BerdayesB. Joseph
Albian Ajeti90+5′
Card upgrade90+4′
VAR
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal2
11Shots off Goal7
22Total Shots14
4Blocked Shots5
19Shots insidebox11
3Shots outsidebox3
16Fouls11
10Corner Kicks5
2Offsides1
50%Ball Possession50%
1Yellow Cards1
1Red Cards0
1Goalkeeper Saves3
422Total passes434
358Passes accurate357
85%Passes %82%
3.04expected_goals0.84
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.07, v porovnaní s 6.89 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Sion je to A. Kabacalman (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 19 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U FC Sion je to 14 gólov a 18 asistencií s lídrom I. Chouaref (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.16, zatiaľ čo FC Sion má 4 obrancov s priemerom 6.94. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.97, oproti 5 u FC Sion s hodnotením 6.79. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 1 u FC Sion s priemerom 7.16. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 80% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 24 žltých kariet, v porovnaní s 26 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.4 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 26.2 (najmladší: T. Berdayes (23), najstarší: N. Lavanchy (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 31 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-2-3-1FC Sion
GKDEFMIDFWD
1Hitz17Mendes26Barišić32Adjetey31Schmid37Avdulla.22Leroy10Shaqiri11Traoré30Kade9Carlos16Fayulu14Lavanchy4Diouf93Barba20Hefti88Kabacal.17Kronig19Djokic29Berdayes11Bouchla.7Chouaref

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Sion
7.07
Ø Hodnotenie
6.89
7.51Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.16Obranca (4 v 4)6.94
3G 5A1G 8A
6.97Záložník (5 v 5)6.79
21G 14A6G 4A
6.73Útočník (1 v 1)7.16
1G 0A7G 6A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
26ObrancaA. Barišić7.2
32ObrancaJ. Adjetey7.0
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
30ZáložníkA. Kade6.5
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
FC Sion4-2-3-1
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
4ObrancaG. Diouf
93ObrancaF. Barba
20ObrancaN. Hefti6.96A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
17ZáložníkJ. Kronig6.81G
19ZáložníkD. Djokic
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
11ZáložníkT. Bouchlarhem6.61A
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Sion 4:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: T. Berdayes 20′, D. Schmid 45′, Kevin Carlos 53′, J. Mendes 66′, P. Otele 76′. Bolo udelených 2 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Basel 1893 mal 50% držanie lopty, FC Sion mal 50%. FC Basel 1893 mal 22 striel (7 na bránu), FC Sion mal 14 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 3.04 — FC Sion 0.84. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, FC Sion urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Albian Ajeti 90′).

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs FC Sion vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC Basel 1893
20
výhier
Remízy
9
FC Sion
5
výhier
Góly spolu
102 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
18/34 · 53%
Nad 2,5
19/34 · 56%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 61 v 2021

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026