Menu

Fc Lugano vs Grasshoppers

Stadio di Cornaredo, Lugano8. februára 2025 o 18:00
Domáci

FC Lugano

11
Hostia

Grasshoppers

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Lugano
Grasshoppers
Výkop
7′
E. Maurin

asistencia: N. Irankunda

36′
N. IrankundaT. Verón Lupi
41′Evans Fabrice Maurin
Polčas
58′
E. MaurinT. Turhan
58′
T. NdengeI. Hassane
A. GrgicH. Mahmoud
62′
Daniel Dos SantosM. Bottani
62′
O. DoumbiaY. Cimignani
71′
U. BislimiR. Macek
83′
M. ValenzuelaA. El Wafi
84′
A. Papadopoulos

asistencia: Y. Cimignani

86′
88′
T. Verón LupiS. Decarli
88′
N. MuciP. Schürpf
Riadny čas

Štatistiky zápasu

10Shots on Goal2
7Shots off Goal2
25Total Shots5
8Blocked Shots1
15Shots insidebox2
10Shots outsidebox3
8Fouls12
10Corner Kicks1
2Offsides1
73%Ball Possession27%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves10
717Total passes278
638Passes accurate196
89%Passes %71%
2.88expected_goals0.31
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.99, v porovnaní s 6.84 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u Grasshoppers je to M. Paskotši (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 26 gólmi a 28 asistenciami, na čele s A. Grgic (7G). U Grasshoppers je to 5 gólov a 2 asistencií s lídrom N. Muci (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 7.15. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.98, oproti 4 u Grasshoppers s hodnotením 6.77. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.61, v porovnaní s 2 u Grasshoppers s priemerom 6.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u FC Lugano a 69% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 39 žltých kariet, v porovnaní s 13 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.3 (najmladší: G. Koutsias (21), najstarší: O. Doumbia (33)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 24.8 (najmladší: T. Meyer (21), najstarší: A. Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 18 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-14-4-2Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
1Saipi46Zanotti6Papadop.5Hajdari23Valenzu.20Doumbia8Grgic18Mahou25Bislimi27Santos70Koutsias71Hammel22Schmitz26Paskotši15Seko16Persson53Meyer6Abrashi7Ndenge20Maurin66Irankun.9Muci

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: T. Oral

FC LuganoSila pozíciíGrasshoppers
6.99
Ø Hodnotenie
6.84
7.75Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (4 v 4)7.15
4G 3A1G 0A
6.98Záložník (5 v 4)6.77
18G 22A1G 1A
6.61Útočník (1 v 2)6.50
4G 3A3G 1A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
70ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
22ObrancaB. Schmitz
26ObrancaM. Paskotši7.21G
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
6ZáložníkA. Abrashi6.7
7ZáložníkT. Ndenge
20ZáložníkE. Maurin
66ÚtočníkN. Irankunda
9ÚtočníkN. Muci6.53G1A

Prehľad zápasu

FC Lugano a Grasshoppers remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: E. Maurin 7′, A. Papadopoulos 86′. Bolo udelených 1 žltých kariet. FC Lugano mal 73% držanie lopty, Grasshoppers mal 27%. FC Lugano mal 25 striel (10 na bránu), Grasshoppers mal 5 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 2.88 — Grasshoppers 0.31. FC Lugano urobil 5 striedaní, Grasshoppers urobil 5.

Rivalita od 2025

FC Lugano vs Grasshoppers vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Lugano
1
výhier
Remízy
1
Grasshoppers
1
výhier
Góly spolu
6 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
1/3 · 33%

Aktuálna forma

FC Lugano

WWWWDD

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026