Menu

Lausanne vs Grasshoppers

Stade de la Tuilière, Lausanne22. februára 2025 o 18:00
Domáci

Lausanne

22
Rozhodca: D. Grundbacher

Udalosti zápasu

Lausanne
Grasshoppers
Výkop
A. Sanches
13′
45′Dirk Abels
Polčas
55′
A. Bojang

asistencia: N. Irankunda

60′
A. Bojang

asistencia: A. Seko

65′
A. AbrashiT. Verón Lupi
65′
L. KabashiN. Muci
O. CustodioB. Lekoueiry
68′
K. de la FuenteK. Sène
68′
Marvin Senaya72′
76′
N. IrankundaE. Maurin
M. SenayaR. Giger
79′
A. BaldeF. Oviedo
79′
89′
A. BojangI. Hassane
90+1′Justin Hammel
F. Oviedo
90+6′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal2
5Shots off Goal5
13Total Shots10
3Blocked Shots3
11Shots insidebox6
2Shots outsidebox4
10Fouls22
7Corner Kicks5
3Offsides2
56%Ball Possession44%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves3
434Total passes342
351Passes accurate223
81%Passes %65%
1.13expected_goals0.84
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.78, v porovnaní s 6.69 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je T. Castella (7.20), u Grasshoppers je to J. Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 8 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U Grasshoppers je to 3 gólov a 2 asistencií s lídrom S. Decarli (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.76, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.12. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 4 u Grasshoppers s hodnotením 6.75. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 2 u Grasshoppers s priemerom 6.83. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Lausanne a 66% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 17 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.9 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 26.7 (najmladší: L. Kabashi (18), najstarší: A. Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 19 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-2-3-14-4-1-1Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
1Castella19Senaya71Sow6Dussenne18Poaty10Custodio5Koindre.70Balde80Sanches23Fuente7Ajdini71Hammel22Schmitz3Decarli15Seko16Persson66Irankun.2Abels6Abrashi56Kabashi53Meyer25Bojang

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: T. Oral

LausanneSila pozíciíGrasshoppers
6.78
Ø Hodnotenie
6.69
7.20Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.76Obranca (4 v 4)6.12
2G 3A1G 0A
6.71Záložník (5 v 4)6.75
3G 4A1G 1A
6.52Útočník (1 v 2)6.83
1G 1A1G 1A
Lausanne4-2-3-1
1BrankárT. Castella7.2
19ObrancaM. Senaya
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
5ZáložníkK. Koindredi
70ZáložníkA. Balde
80ZáložníkA. Sanches
23ZáložníkK. de la Fuente6.5
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A
Grasshoppers4-4-1-1
71BrankárJ. Hammel7.0
22ObrancaB. Schmitz
3ObrancaS. Decarli6.11G
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
66ZáložníkN. Irankunda
2ZáložníkD. Abels6.81G1A
6ZáložníkA. Abrashi6.7
56ZáložníkL. Kabashi
53ÚtočníkT. Meyer6.81G1A
25ÚtočníkA. Bojang

Prehľad zápasu

Lausanne a Grasshoppers remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Sanches 13′, A. Bojang 55′, A. Bojang 60′, F. Oviedo 90′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Lausanne mal 56% držanie lopty, Grasshoppers mal 44%. Lausanne mal 13 striel (5 na bránu), Grasshoppers mal 10 (2 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.13 — Grasshoppers 0.84. Lausanne urobil 4 striedaní, Grasshoppers urobil 4.

Rivalita od 2016

Lausanne vs Grasshoppers vzájomné výsledky

26 stretnutí
Lausanne
7
výhier
Remízy
8
Grasshoppers
11
výhier
Góly spolu
65 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
14/26 · 54%
Nad 2,5
12/26 · 46%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026