Menu

Fc Luzern vs Fc Sion

swissporarena, Luzern23. februára 2025 o 14:15
Domáci

FC Luzern

21
Hostia

FC Sion

Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Sion
Výkop
A. Grbic

asistencia: S. Ottiger

6′
Polčas
L. VilligerT. Klidje
46′
K. Hajrizi

Own Goal

58′
62′Ali Kabacalman
63′
I. ChouarefT. Berdayes
63′
M. BourigaD. Sorgić
A. GrbicN. Beloko
64′
65′
S. Ottiger

Own Goal

R. FernandesJ. Kadák
73′
76′
A. KabacalmanP. Kasami
K. SpadanudaS. Karweina
80′
87′
A. MiranchukD. Djokic
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal4
2Shots off Goal10
7Total Shots21
4Blocked Shots7
3Shots insidebox13
4Shots outsidebox8
11Fouls13
1Corner Kicks5
3Offsides1
37%Ball Possession63%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves0
358Total passes601
284Passes accurate518
79%Passes %86%
0.35expected_goals0.81
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.78, v porovnaní s 7.04 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je K. Spadanuda (7.03), u FC Sion je to K. Hajrizi (7.27).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 11 asistenciami, na čele s K. Spadanuda (6G). U FC Sion je to 19 gólov a 18 asistencií s lídrom B. Kololli (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo FC Sion má 4 obrancov s priemerom 7.05. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.78, oproti 4 u FC Sion s hodnotením 7.00. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.72, v porovnaní s 2 u FC Sion s priemerom 7.16. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u FC Luzern a 82% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 35 žltých kariet, v porovnaní s 32 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 24.4 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: S. Knezevic (29)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 28.5 (najmladší: I. Chouaref (25), najstarší: B. Kololli (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 28 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-4-24-3-1-2FC Sion
GKDEFMIDFWD
1Loretz2Ottiger5Knezevic46Freimann22Fernand.14Cigaņiks8Stankov.29Winkler7Spadanu.27Villiger9Grbic16Fayulu14Lavanchy28Hajrizi4Diouf20Hefti33Bua88Kabacal.70Kololli10Miranch.99Bouriga7Chouaref

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

FC LuzernSila pozíciíFC Sion
6.78
Ø Hodnotenie
7.04
6.95Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (4 v 4)7.05
4G 2A2G 9A
6.78Záložník (4 v 4)7.00
7G 5A10G 3A
6.72Útočník (2 v 2)7.16
11G 4A7G 6A
FC Luzern4-4-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
5ObrancaS. Knezevic6.7
46ObrancaB. Freimann6.93G
22ObrancaR. Fernandes7.01A
14ZáložníkA. Cigaņiks6.81G3A
8ZáložníkA. Stanković
29ZáložníkL. Winkler6.5
7ZáložníkK. Spadanuda7.06G2A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A
FC Sion4-3-1-2
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
28ObrancaK. Hajrizi7.31G1A
4ObrancaG. Diouf
20ObrancaN. Hefti6.96A
33ZáložníkK. Bua
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
70ZáložníkB. Kololli6.97G2A
10ZáložníkA. Miranchuk6.9
99ÚtočníkM. Bouriga
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal FC Sion 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Grbic 6′, K. Hajrizi 58′ (o.g.), S. Ottiger 65′ (o.g.). Bolo udelených 1 žltých kariet. FC Luzern mal 37% držanie lopty, FC Sion mal 63%. FC Luzern mal 7 striel (1 na bránu), FC Sion mal 21 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 0.35 — FC Sion 0.81. FC Luzern urobil 4 striedaní, FC Sion urobil 4.

Rivalita od 2016

FC Luzern vs FC Sion vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC Luzern
12
výhier
Remízy
11
FC Sion
11
výhier
Góly spolu
92 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
23/34 · 68%
Nad 2,5
17/34 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2025

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026