Menu

Fc Basel 1893 vs Fc Sion

St. Jakob-Park, Basel1. marca 2025 o 18:00
20
Hostia

FC Sion

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC Sion
Výkop
Leon Avdullahu1′
B. Kololli

Own Goal

17′
X. Shaqiri

asistencia: P. Otele

25′
Philip Otele29′
Polčas
58′
M. BourigaD. Sorgić
58′
B. KololliT. Bouchlarhem
58′
A. MiranchukP. Kasami
X. ShaqiriG. Sigua
63′
P. OteleB. Traoré
68′
72′
P. KasamiJ. Kronig
72′
I. ChouarefL. Chipperfield
K. RüeggJ. Mendes
76′
L. AvdullahuMetinho
77′
Leo Leroy83′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal4
5Shots off Goal5
11Total Shots9
2Blocked Shots0
9Shots insidebox6
2Shots outsidebox3
11Fouls13
10Corner Kicks2
2Offsides1
58%Ball Possession42%
3Yellow Cards0
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
529Total passes395
449Passes accurate305
85%Passes %77%
0.91expected_goals0.75
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 6.91, v porovnaní s 6.86 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC Sion je to I. Chouaref (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 24 gólmi a 21 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U FC Sion je to 18 gólov a 12 asistencií s lídrom B. Kololli (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.84, zatiaľ čo FC Sion má 4 obrancov s priemerom 6.86. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.96, oproti 4 u FC Sion s hodnotením 6.77. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.40, v porovnaní s 2 u FC Sion s priemerom 7.16. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u FC Basel 1893 a 81% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 29 žltých kariet, v porovnaní s 14 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 27.2 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 28.0 (najmladší: T. Berdayes (23), najstarší: B. Kololli (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 26 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-3-1-2FC Sion
GKDEFMIDFWD
1Hitz27Rüegg26Barišić25Breemen31Schmid37Avdulla.22Leroy30Kade10Shaqiri7Otele23Ajeti16Fayulu14Lavanchy5Sow4Diouf93Barba29Berdayes33Bua70Kololli10Miranch.99Bouriga7Chouaref

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

FC Basel 1893Sila pozíciíFC Sion
6.91
Ø Hodnotenie
6.86
7.51Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.84Obranca (4 v 4)6.86
3G 5A2G 2A
6.96Záložník (5 v 4)6.77
17G 15A9G 4A
6.40Útočník (1 v 2)7.16
4G 1A7G 6A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
27ObrancaK. Rüegg6.6
26ObrancaA. Barišić7.2
25ObrancaF. van Breemen6.3
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
7ZáložníkP. Otele7.25G4A
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A
FC Sion4-3-1-2
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
5ObrancaN. Sow6.81G
4ObrancaG. Diouf
93ObrancaF. Barba
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
33ZáložníkK. Bua
70ZáložníkB. Kololli6.97G2A
10ZáložníkA. Miranchuk6.9
99ÚtočníkM. Bouriga
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Sion 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: B. Kololli 17′ (o.g.), X. Shaqiri 25′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 58% držanie lopty, FC Sion mal 42%. FC Basel 1893 mal 11 striel (4 na bránu), FC Sion mal 9 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 0.91 — FC Sion 0.75. FC Basel 1893 urobil 4 striedaní, FC Sion urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs FC Sion vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC Basel 1893
20
výhier
Remízy
9
FC Sion
5
výhier
Góly spolu
105 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
19/34 · 56%
Nad 2,5
20/34 · 59%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 61 v 2021

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026