Menu

Lausanne vs Servette Fc

Stade de la Tuilière, Lausanne1. marca 2025 o 20:30
Domáci

Lausanne

01
Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

Lausanne
Servette FC
Výkop
VAR
12′Penalty confirmed
14′
M. Stevanović

Penalty

43′Bradley Mazikou
Polčas
46′
A. NdoyeE. Crivelli
46′
Keyan VarelaT. Ouattara
Fousseni Diabaté48′
66′
D. KutesaA. Antunes
A. AjdiniF. Oviedo
75′
T. OkouA. Balde
75′
83′Timothé Cognat
K. KoindrediK. Sène
84′
90+4′Tiemoko Ouattara
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal4
5Shots off Goal6
12Total Shots13
3Blocked Shots3
6Shots insidebox9
6Shots outsidebox4
8Fouls15
6Corner Kicks2
1Offsides1
65%Ball Possession35%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
578Total passes325
467Passes accurate205
81%Passes %63%
0.69expected_goals1.87
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.82, v porovnaní s 6.83 u Servette FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je T. Castella (7.20), u Servette FC je to T. Cognat (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 5 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U Servette FC je to 19 gólov a 16 asistencií s lídrom M. Stevanović (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.76, zatiaľ čo Servette FC má 4 obrancov s priemerom 6.79. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 5 u Servette FC s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 1 u Servette FC s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u Lausanne a 79% u Servette FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 27 u Servette FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.5 (najmladší: K. Sow (22), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo Servette FC má priemer 28.7 (najmladší: Keyan Varela (19), najstarší: S. Rouiller (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 24 u Servette FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-2-3-1Servette FC
GKDEFMIDFWD
1Castella19Senaya71Sow6Dussenne18Poaty5Koindre.8Roche80Sanches92Okou7Ajdini11Diabaté1Mall3Tsunemo.25Adams4Rouiller18Mazikou8Cognat20Magnin9Stevano.17Kutesa36Varela24Ndoye

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: T. Häberli

LausanneSila pozíciíServette FC
6.82
Ø Hodnotenie
6.83
7.20Brankár (1 v 1)6.73
0G 0A0G 0A
6.76Obranca (4 v 4)6.79
2G 3A3G 5A
6.94Záložník (3 v 5)6.87
3G 1A16G 11A
6.52Útočník (3 v 1)
1G 1A0G 0A
Lausanne4-3-3
1BrankárT. Castella7.2
19ObrancaM. Senaya
71ObrancaK. Sow6.81G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
5ZáložníkK. Koindredi
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
80ZáložníkA. Sanches
92ÚtočníkT. Okou
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A
11ÚtočníkF. Diabaté
Servette FC4-2-3-1
1BrankárJ. Mall6.7
3ObrancaK. Tsunemoto
25ObrancaK. Adams
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
18ObrancaB. Mazikou6.74A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
20ZáložníkT. Magnin6.5
9ZáložníkM. Stevanović7.213G7A
17ZáložníkD. Kutesa
36ZáložníkKeyan Varela6.61G
24ÚtočníkA. Ndoye

Prehľad zápasu

Servette FC zdolal Lausanne 1:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: M. Stevanović 14′ (pen.). Bolo udelených 4 žltých kariet. Lausanne mal 65% držanie lopty, Servette FC mal 35%. Lausanne mal 12 striel (4 na bránu), Servette FC mal 13 (4 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 0.69 — Servette FC 1.87. Lausanne urobil 3 striedaní, Servette FC urobil 3. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Keyan Varela 12′).

Rivalita od 2018

Lausanne vs Servette FC vzájomné výsledky

21 stretnutí
Lausanne
7
výhier
Remízy
6
Servette FC
8
výhier
Góly spolu
62 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
14/21 · 67%
Nad 2,5
11/21 · 52%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

Servette FC

WWDWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026