Menu

Fc Lugano vs Fc Zurich

Stadio di Cornaredo, Lugano2. marca 2025 o 14:15
Domáci

FC Lugano

03
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Zurich
Výkop
7′Steven Zuber
24′
S. Zuber

asistencia: J. Markelo

Milton Valenzuela28′
33′
J. PereaU. Emmanuel
Polčas
49′
J. Markelo
Mattia Zanotti54′
Y. CimignaniK. Przybyłko
56′
O. DoumbiaR. Macek
56′
M. ValenzuelaA. El Wafi
60′
68′
B. KrasniqiM. Reichmuth
M. BottaniS. Vladi
76′
79′
D. DenoonB. Mendy
79′
M. ChouiarM. Mahmoud
79′
J. MarkeloL. Kamberi
Albian Hajdari84′
88′
S. Zuber

Penalty

Roman Macek90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal6
6Shots off Goal4
17Total Shots14
5Blocked Shots4
10Shots insidebox7
7Shots outsidebox7
14Fouls8
7Corner Kicks3
5Offsides0
60%Ball Possession40%
5Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves5
377Total passes241
296Passes accurate171
79%Passes %71%
1.44expected_goals1.55
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.88, v porovnaní s 6.72 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 19 asistenciami, na čele s Daniel Dos Santos (4G). U FC Zurich je to 9 gólov a 13 asistencií s lídrom S. Zuber (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo FC Zurich má 3 obrancov s priemerom 6.43. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 4 u FC Zurich s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.61, v porovnaní s 3 u FC Zurich s priemerom 6.75. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Lugano a 74% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 32 žltých kariet, v porovnaní s 17 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.3 (najmladší: G. Koutsias (21), najstarší: M. Bottani (34)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 25.5 (najmladší: C. Ligue (20), najstarší: S. Zuber (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 16 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-2-3-13-4-3FC Zurich
GKDEFMIDFWD
1Saipi46Zanotti17Mai5Hajdari23Valenzu.20Doumbia29Mahmoud10Bottani27Santos21Cimigna.70Koutsias25Brecher5Gómez20Ligue36Denoon8Ballet7Krasniqi4Gbamin17Zuber26Markelo9Perea23Chouiar

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

FC LuganoSila pozíciíFC Zurich
6.88
Ø Hodnotenie
6.72
7.75Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.91Obranca (4 v 3)6.43
1G 4A0G 1A
6.73Záložník (5 v 4)6.91
10G 12A5G 9A
6.61Útočník (1 v 3)6.75
4G 3A4G 3A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
10ZáložníkM. Bottani6.5
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
70ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A
FC Zurich3-4-3
25BrankárY. Brecher7.2
5ObrancaM. Gómez6.61A
20ObrancaC. Ligue6.4
36ObrancaD. Denoon6.3
8ZáložníkS. Ballet
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
4ZáložníkJ. Gbamin
17ZáložníkS. Zuber7.14G3A
26ÚtočníkJ. Markelo7.02G3A
9ÚtočníkJ. Perea6.52G
23ÚtočníkM. Chouiar

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal FC Lugano 3:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: S. Zuber 24′, J. Markelo 49′, S. Zuber 88′ (pen.). Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Lugano mal 60% držanie lopty, FC Zurich mal 40%. FC Lugano mal 17 striel (6 na bránu), FC Zurich mal 14 (6 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 1.44 — FC Zurich 1.55. FC Lugano urobil 4 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2017

FC Lugano vs FC Zurich vzájomné výsledky

33 stretnutí
FC Lugano
15
výhier
Remízy
6
FC Zurich
12
výhier
Góly spolu
70 · 2.1/zápas
Obaja skórovali
8/33 · 24%
Nad 2,5
14/33 · 42%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 41 v 2024

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026