Menu

Fc Luzern vs Fc Basel 1893

swissporarena, Luzern9. marca 2025 o 16:30
Domáci

FC Luzern

11
Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Basel 1893
Výkop
Penalty cancelled22′
VAR
31′Adrian Leon Barišić
41′
B. Traoré
Polčas
46′
X. ShaqiriG. Sigua
62′
K. RüeggJ. Mendes
62′
B. TraoréP. Otele
L. WinklerN. Beloko
66′
K. SpadanudaA. Grbic
66′
68′
A. BarišićJ. Adjetey
T. OwusuS. Ottiger
73′
D. RrudhaniS. Karweina
73′
76′Josafat Mendes
S. Knezevic

asistencia: P. Dorn

78′
T. KlidjeL. Villiger
81′
86′
A. KadeMetinho
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
3Shots off Goal6
13Total Shots12
4Blocked Shots3
6Shots insidebox9
7Shots outsidebox3
11Fouls13
6Corner Kicks4
1Offsides0
41%Ball Possession59%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
351Total passes529
270Passes accurate437
77%Passes %83%
0.83expected_goals1.10
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.83, v porovnaní s 6.96 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je K. Spadanuda (7.03), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 13 asistenciami, na čele s K. Spadanuda (6G). U FC Basel 1893 je to 25 gólov a 19 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 6.85. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.86, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.98. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u FC Luzern a 79% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 25 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 25.0 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.5 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 19 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-1-4-14-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn5Knezevic46Freimann14Cigaņiks8Stankov.11Rrudhani29Winkler24Owusu7Spadanu.17Klidje1Hitz27Rüegg26Barišić25Breemen31Schmid22Leroy37Avdulla.30Kade10Shaqiri11Traoré9Carlos

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC LuzernSila pozíciíFC Basel 1893
6.83
Ø Hodnotenie
6.96
6.95Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (4 v 4)6.85
7G 7A3G 5A
6.86Záložník (5 v 5)6.98
8G 6A21G 14A
Útočník (1 v 1)6.73
0G 0A1G 0A
FC Luzern4-1-4-1
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
5ObrancaS. Knezevic6.7
46ObrancaB. Freimann6.93G
14ObrancaA. Cigaņiks6.81G3A
8ZáložníkA. Stanković
11ZáložníkD. Rrudhani
29ZáložníkL. Winkler6.5
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
7ZáložníkK. Spadanuda7.06G2A
17ÚtočníkT. Klidje
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
27ObrancaK. Rüegg6.7
26ObrancaA. Barišić7.2
25ObrancaF. van Breemen6.3
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
37ZáložníkL. Avdullahu
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G

Prehľad zápasu

FC Luzern a FC Basel 1893 remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: B. Traoré 41′, S. Knezevic 78′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Luzern mal 41% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 59%. FC Luzern mal 13 striel (6 na bránu), FC Basel 1893 mal 12 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 0.83 — FC Basel 1893 1.10. FC Luzern urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Tyron Owusu 22′).

Rivalita od 2016

FC Luzern vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Luzern
8
výhier
Remízy
7
FC Basel 1893
23
výhier
Góly spolu
118 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
25/38 · 66%
Nad 2,5
25/38 · 66%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2021

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026