Menu

Fc Sion vs Fc Lugano

Stade de Tourbillon, Sion9. marca 2025 o 16:30
Domáci

FC Sion

21
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: J. von Mandach

Udalosti zápasu

FC Sion
FC Lugano
Výkop
B. Kololli
3′
Federico Barba10′
13′
A. Grgic

Penalty

21′Milton Valenzuela
45′Yanis Cimignani
Polčas
46′Roman Macek
Noé Sow53′
L. ChipperfieldT. Bouchlarhem
55′
A. MiranchukI. Chouaref
56′
61′Amir Saipi
Ali Kabacalman

Missed Penalty

63′
G. Diouf

asistencia: B. Kololli

63′
64′
Y. CimignaniM. Bottani
64′
Daniel Dos SantosU. Bislimi
64′
K. PrzybyłkoG. Koutsias
69′
A. GrgicH. Mahmoud
80′
R. MacekA. Arigoni
87′Lars Lukas Mai
Ylyas Chouaref90+7′
Theo Bouchlarhem90′
A. KabacalmanJ. Kronig
90+6′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal2
4Shots off Goal11
14Total Shots16
4Blocked Shots3
9Shots insidebox11
5Shots outsidebox5
12Fouls13
4Corner Kicks7
1Offsides5
34%Ball Possession66%
4Yellow Cards5
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
243Total passes475
168Passes accurate396
69%Passes %83%
1.99expected_goals1.86
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 6.92, v porovnaní s 7.18 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je K. Hajrizi (7.27), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 9 asistenciami, na čele s B. Kololli (7G). U FC Lugano je to 25 gólov a 24 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.11, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 7.08. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 5 u FC Lugano s hodnotením 7.12. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.71, v porovnaní s 1 u FC Lugano s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u FC Sion a 85% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 41 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 27.6 (najmladší: L. Chipperfield (21), najstarší: B. Kololli (33)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.9 (najmladší: M. Zanotti (22), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 30 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion4-4-1-14-2-3-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
16Fayulu14Lavanchy28Hajrizi4Diouf93Barba21Chipper.5Sow88Kabacal.70Kololli10Miranch.29Berdayes1Saipi46Zanotti6Papadop.17Mai23Valenzu.8Grgic7Macek21Cimigna.11Steffen27Santos93Przybył.

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC SionSila pozíciíFC Lugano
6.92
Ø Hodnotenie
7.18
Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
7.11Obranca (4 v 4)7.08
2G 3A4G 4A
6.93Záložník (4 v 5)7.12
15G 4A21G 20A
6.71Útočník (2 v 1)
2G 2A0G 0A
FC Sion4-4-1-1
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
28ObrancaK. Hajrizi7.31G1A
4ObrancaG. Diouf
93ObrancaF. Barba
21ZáložníkL. Chipperfield6.94G1A
5ZáložníkN. Sow6.81G
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
70ZáložníkB. Kololli6.97G2A
10ÚtočníkA. Miranchuk6.9
29ÚtočníkT. Berdayes6.52G2A
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
17ObrancaL. Mai7.21A
23ObrancaM. Valenzuela
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
7ZáložníkR. Macek
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
11ZáložníkR. Steffen7.27G3A
27ZáložníkDaniel Dos Santos6.94G10A
93ÚtočníkK. Przybyłko

Prehľad zápasu

FC Sion zdolal FC Lugano 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: B. Kololli 3′, A. Grgic 13′ (pen.), Ali Kabacalman 63′, G. Diouf 63′. Bolo udelených 9 žltých kariet. FC Sion mal 34% držanie lopty, FC Lugano mal 66%. FC Sion mal 14 striel (6 na bránu), FC Lugano mal 16 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Sion 1.99 — FC Lugano 1.86. FC Sion urobil 3 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Sion vs FC Lugano vzájomné výsledky

35 stretnutí
FC Sion
8
výhier
Remízy
11
FC Lugano
16
výhier
Góly spolu
106 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
22/35 · 63%
Nad 2,5
21/35 · 60%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 42 v 2017

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026