Menu

Fc Basel 1893 vs Bsc Young Boys

St. Jakob-Park, Basel16. marca 2025 o 16:30
12
Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
BSC Young Boys
Výkop
1′
C. Fassnacht
19′
E. ColleyA. Virginius
23′Lewin Blum
38′Marvin Keller
45′Christian Fassnacht
Polčas
K. RüeggJ. Mendes
64′
A. KadeP. Otele
64′
P. Otele

asistencia: X. Shaqiri

67′
71′
L. BlumZ. Athekame
71′
C. BediaC. Itten
78′
C. Fassnacht
B. TraoréM. Šotiček
83′
L. LeroyA. Ajeti
83′
86′
A. VirginiusM. Camara
86′
F. UgrinicŁ. Łakomy
F. van BreemenB. Fink
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal9
9Shots off Goal4
20Total Shots19
4Blocked Shots6
14Shots insidebox12
6Shots outsidebox7
9Fouls12
3Corner Kicks2
4Offsides0
61%Ball Possession39%
0Yellow Cards3
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves6
513Total passes335
415Passes accurate246
81%Passes %73%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 6.95, v porovnaní s 6.94 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u BSC Young Boys je to M. Keller (7.24).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 19 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U BSC Young Boys je to 41 gólov a 21 asistencií s lídrom C. Fassnacht (16G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.84, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 7.08. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.97, oproti 5 u BSC Young Boys s hodnotením 6.78. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 1 u BSC Young Boys s priemerom 7.03. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u FC Basel 1893 a 80% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 33 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.5 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 27.1 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: L. Benito (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 23 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-2-3-1BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
1Hitz27Rüegg26Barišić25Breemen31Schmid22Leroy37Avdulla.30Kade10Shaqiri11Traoré9Carlos33Keller27Blum30Lauper23Benito3Hadjam45Ravelos.7Ugrinic11Colley16Fassnac.77Monteiro29Bedia

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: G. Contini

FC Basel 1893Sila pozíciíBSC Young Boys
6.95
Ø Hodnotenie
6.94
7.51Brankár (1 v 1)7.24
0G 0A0G 0A
6.84Obranca (4 v 4)7.08
3G 5A3G 7A
6.97Záložník (5 v 5)6.78
21G 14A22G 10A
6.73Útočník (1 v 1)7.03
1G 0A16G 4A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
27ObrancaK. Rüegg6.6
26ObrancaA. Barišić7.2
25ObrancaF. van Breemen6.3
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
37ZáložníkL. Avdullahu
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
9ÚtočníkKevin Carlos6.71G
BSC Young Boys4-2-3-1
33BrankárM. Keller7.2
27ObrancaL. Blum
30ObrancaS. Lauper7.11G2A
23ObrancaL. Benito7.01A
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
45ZáložníkR. Raveloson6.7
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
11ZáložníkE. Colley6.72G
16ZáložníkC. Fassnacht7.016G7A
77ZáložníkJ. Monteiro6.84G3A
29ÚtočníkC. Bedia7.016G4A

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal FC Basel 1893 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: C. Fassnacht 1′, P. Otele 67′, C. Fassnacht 78′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 61% držanie lopty, BSC Young Boys mal 39%. FC Basel 1893 mal 20 striel (7 na bránu), BSC Young Boys mal 19 (9 na bránu). FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, BSC Young Boys urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

39 stretnutí
FC Basel 1893
7
výhier
Remízy
13
BSC Young Boys
19
výhier
Góly spolu
132 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
27/39 · 69%
Nad 2,5
24/39 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 62 v 2025

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

BSC Young Boys

WLLDDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026