Menu

Fc Lugano vs Servette Fc

Stadio di Cornaredo, Lugano29. marca 2025 o 20:30
Domáci

FC Lugano

02
Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC Lugano
Servette FC
Výkop
24′Bradley Mazikou
Albian Hajdari26′
31′
E. Crivelli

asistencia: M. Stevanović

Polčas
H. MahmoudMartim Marques
50′
Mattia Zanotti57′
A. HajdariK. Przybyłko
68′
Y. CimignaniO. Doumbia
68′
75′
G. OndouaD. Douline
76′
D. KutesaT. Ouattara
R. MacekA. Grgic
77′
M. ValenzuelaS. Vladi
77′
Renato Steffen83′
83′
T. Ouattara

asistencia: K. Tsunemoto

86′David Douline
87′
E. CrivelliA. Ndoye
Ousmane Doumbia90+3′
90+2′Tiemoko Ouattara
Riadny čas

Štatistiky zápasu

10Shots on Goal3
4Shots off Goal1
16Total Shots9
2Blocked Shots5
10Shots insidebox6
6Shots outsidebox3
9Fouls10
9Corner Kicks5
1Offsides0
57%Ball Possession43%
5Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves10
492Total passes387
412Passes accurate282
84%Passes %73%
2.08expected_goals0.50
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 7.00, v porovnaní s 6.85 u Servette FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u Servette FC je to T. Cognat (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 11 asistenciami, na čele s R. Steffen (7G). U Servette FC je to 20 gólov a 17 asistencií s lídrom M. Stevanović (14G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.91, zatiaľ čo Servette FC má 4 obrancov s priemerom 6.77. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.90, oproti 5 u Servette FC s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.90, v porovnaní s 1 u Servette FC s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 81% u Servette FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 36 žltých kariet, v porovnaní s 31 u Servette FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 24.8 (najmladší: G. Koutsias (21), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo Servette FC má priemer 31.4 (najmladší: T. Cognat (27), najstarší: S. Rouiller (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 25 u Servette FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano3-4-34-2-3-1Servette FC
GKDEFMIDFWD
1Saipi46Zanotti17Mai5Hajdari21Cimigna.6Papadop.29Mahmoud23Valenzu.11Steffen70Koutsias7Macek1Mall3Tsunemo.4Rouiller19Severin18Mazikou5Ondoua6Baron9Stevano.8Cognat17Kutesa27Crivelli

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: T. Häberli

FC LuganoSila pozíciíServette FC
7.00
Ø Hodnotenie
6.85
7.75Brankár (1 v 1)6.73
0G 0A0G 0A
6.91Obranca (3 v 4)6.77
1G 4A4G 5A
6.90Záložník (4 v 5)6.95
8G 1A16G 12A
6.90Útočník (3 v 1)
11G 6A0G 0A
FC Lugano3-4-3
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
6ZáložníkA. Papadopoulos7.03G
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
23ZáložníkM. Valenzuela
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
70ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A
7ÚtočníkR. Macek
Servette FC4-2-3-1
1BrankárJ. Mall6.7
3ObrancaK. Tsunemoto
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
19ObrancaY. Severin6.71G
18ObrancaB. Mazikou6.74A
5ZáložníkG. Ondoua6.5
6ZáložníkA. Baron6.91A
9ZáložníkM. Stevanović7.214G7A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
17ZáložníkD. Kutesa
27ÚtočníkE. Crivelli

Prehľad zápasu

Servette FC zdolal FC Lugano 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: E. Crivelli 31′, T. Ouattara 83′. Bolo udelených 8 žltých kariet. FC Lugano mal 57% držanie lopty, Servette FC mal 43%. FC Lugano mal 16 striel (10 na bránu), Servette FC mal 9 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 2.08 — Servette FC 0.50. FC Lugano urobil 5 striedaní, Servette FC urobil 3.

Rivalita od 2019

FC Lugano vs Servette FC vzájomné výsledky

26 stretnutí
FC Lugano
8
výhier
Remízy
11
Servette FC
7
výhier
Góly spolu
65 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
16/26 · 62%
Nad 2,5
11/26 · 42%

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

Servette FC

WDWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026