Menu

Fc Sion vs Fc Winterthur

Stade de Tourbillon, Sion2. apríla 2025 o 20:30
Domáci

FC Sion

12
Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

FC Sion
FC Winterthur
Výkop
17′Silvan Sidler
29′Christian Gomis
K. HajriziT. Berdayes
34′
I. Chouaref

asistencia: A. Miranchuk

43′
Goal confirmed44′
VAR
Benjamin Kololli45+7′
Polčas
Benjamin Kololli53′
Benjamin Kololli53′
57′
S. SidlerF. Frei
69′
L. ZuffiR. Buess
69′
A. JankewitzR. Schneider
A. MiranchukT. Bouchlarhem
74′
78′Loïc Lüthi
80′
R. Buess

asistencia: N. Burkart

I. ChouarefM. Bouriga
84′
T. BerdayesL. Chipperfield
85′
85′
N. BurkartJ. Lukembila
90′Tobias Schättin
90+4′
C. Gomis

asistencia: D. Ulrich

Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal3
6Shots off Goal2
15Total Shots10
2Blocked Shots5
7Shots insidebox8
8Shots outsidebox2
12Fouls14
3Corner Kicks5
0Offsides1
36%Ball Possession64%
2Yellow Cards4
1Red Cards0
1Goalkeeper Saves6
284Total passes490
200Passes accurate400
70%Passes %82%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 7.03, v porovnaní s 6.82 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je K. Hajrizi (7.27), u FC Winterthur je to S. Kapino (7.35).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 14 asistenciami, na čele s B. Kololli (7G). U FC Winterthur je to 11 gólov a 8 asistencií s lídrom N. Burkart (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.11, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.59. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 5 u FC Winterthur s hodnotením 6.75. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.98, v porovnaní s 1 u FC Winterthur s priemerom 7.28. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Sion a 73% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 38 žltých kariet, v porovnaní s 25 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 28.2 (najmladší: Baltazar Costa (25), najstarší: B. Kololli (33)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 27.1 (najmladší: L. Lüthi (22), najstarší: L. Zuffi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 21 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion4-3-34-2-3-1FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
16Fayulu14Lavanchy28Hajrizi3Ziegler93Barba5Sow88Kabacal.8Costa70Kololli7Chouaref10Miranch.1Kapino24Sidler16Arnold21Lüthi3Schättin45Jankewi.7Zuffi19Ulrich10Giusto99Burkart15Gomis

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: U. Forte

FC SionSila pozíciíFC Winterthur
7.03
Ø Hodnotenie
6.82
Brankár (1 v 1)7.35
0G 0A0G 0A
7.11Obranca (4 v 4)6.59
2G 3A2G 2A
7.02Záložník (3 v 5)6.75
5G 3A7G 6A
6.98Útočník (3 v 1)7.28
14G 8A2G 0A
FC Sion4-3-3
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
28ObrancaK. Hajrizi7.31G1A
3ObrancaR. Ziegler
93ObrancaF. Barba
5ZáložníkN. Sow6.81G
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
70ÚtočníkB. Kololli6.97G2A
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A
10ÚtočníkA. Miranchuk6.9
FC Winterthur4-2-3-1
1BrankárS. Kapino7.3
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
16ObrancaR. Arnold6.51G
21ObrancaL. Lüthi6.6
3ObrancaT. Schättin
45ZáložníkA. Jankewitz6.82G3A
7ZáložníkL. Zuffi6.81G
19ZáložníkD. Ulrich6.41A
10ZáložníkM. Di Giusto
99ZáložníkN. Burkart7.04G2A
15ÚtočníkC. Gomis7.32G

Prehľad zápasu

FC Winterthur zdolal FC Sion 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: I. Chouaref 43′, R. Buess 80′, C. Gomis 90′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Sion mal 36% držanie lopty, FC Winterthur mal 64%. FC Sion mal 15 striel (7 na bránu), FC Winterthur mal 10 (3 na bránu). FC Sion urobil 4 striedaní, FC Winterthur urobil 4. VAR zasiahol: Goal confirmed (Ylyas Chouaref 44′).

Rivalita od 2022

FC Sion vs FC Winterthur vzájomné výsledky

10 stretnutí
FC Sion
4
výhier
Remízy
2
FC Winterthur
4
výhier
Góly spolu
25 · 2.5/zápas
Obaja skórovali
5/10 · 50%
Nad 2,5
3/10 · 30%

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026