Menu

Fc Zurich vs Lausanne

Stadion Letzigrund, Zürich2. apríla 2025 o 20:30
Domáci

FC Zurich

22
Hostia

Lausanne

Rozhodca: A. Kanagasingam

Udalosti zápasu

FC Zurich
Lausanne
Výkop
5′
J. Roche
Polčas
Jahnoah Markelo52′
Rodrigo ConceiçãoS. Ballet
56′
J. MarkeloV. Nvendo
56′
62′
S. FofanaM. Poaty
Samuel Ballet64′
J. GbaminD. Denoon
70′
74′
A. Ajdini

asistencia: A. Baldé

VAR
76′Goal confirmed
78′
A. BaldéF. Diabaté
78′
O. CustodioB. Lekoueiry
B. MendyN. Volken
86′
M. ReichmuthC. Fiorini
86′
88′
K. KoindrediS. NDiaye
88′
M. SenayaR. Giger
S. Zuber

asistencia: Y. Brecher

89′
L. Kamberi
90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal4
6Shots off Goal8
17Total Shots13
6Blocked Shots1
12Shots insidebox5
5Shots outsidebox8
9Fouls8
5Corner Kicks3
0Offsides2
69%Ball Possession31%
2Yellow Cards0
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
526Total passes234
416Passes accurate133
79%Passes %57%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.87, v porovnaní s 6.86 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 15 asistenciami, na čele s S. Zuber (4G). U Lausanne je to 11 gólov a 9 asistencií s lídrom S. Fofana (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.68, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.85. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 5 u Lausanne s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.07, v porovnaní s 1 u Lausanne s priemerom 6.52. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u FC Zurich a 77% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 27.1 (najmladší: M. Reichmuth (22), najstarší: S. Zuber (34)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 26.9 (najmladší: S. Fofana (22), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 26 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich4-3-34-2-3-1Lausanne
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi5Gómez4Gbamin3Mendy27Conceiç.38Reichmu.7Krasniqi26Markelo17Zuber23Chouiar25Letica19Senaya14Mouanga6Dussenne93Fofana8Roche5Koindre.92Okou10Custodio70Baldé7Ajdini

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC ZurichSila pozíciíLausanne
6.87
Ø Hodnotenie
6.86
7.15Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.68Obranca (4 v 4)6.85
2G 2A4G 3A
6.73Záložník (3 v 5)6.91
1G 7A6G 5A
7.07Útočník (3 v 1)6.52
6G 6A1G 1A
FC Zurich4-3-3
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
5ObrancaM. Gómez6.61A
4ObrancaJ. Gbamin
3ObrancaB. Mendy
27ZáložníkRodrigo Conceição
38ZáložníkM. Reichmuth6.81A
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
26ÚtočníkJ. Markelo7.02G3A
17ÚtočníkS. Zuber7.14G3A
23ÚtočníkM. Chouiar
Lausanne4-2-3-1
25BrankárK. Letica7.2
19ObrancaM. Senaya
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
93ObrancaS. Fofana6.83G2A
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
5ZáložníkK. Koindredi
92ZáložníkT. Okou
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
70ZáložníkA. Baldé
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A

Prehľad zápasu

FC Zurich a Lausanne remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: J. Roche 5′, A. Ajdini 74′, S. Zuber 89′, L. Kamberi 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Zurich mal 69% držanie lopty, Lausanne mal 31%. FC Zurich mal 17 striel (5 na bránu), Lausanne mal 13 (4 na bránu). FC Zurich urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Alban Ajdini 76′).

Rivalita od 2017

FC Zurich vs Lausanne vzájomné výsledky

21 stretnutí
FC Zurich
7
výhier
Remízy
7
Lausanne
7
výhier
Góly spolu
62 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
12/21 · 57%
Nad 2,5
13/21 · 62%

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026