Menu

Fc Basel 1893 vs Grasshoppers

St. Jakob-Park, Basel3. apríla 2025 o 20:30
21
Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
Grasshoppers
Výkop
D. Schmid

asistencia: X. Shaqiri

16′
P. Otele
40′
Polčas
46′
Lee Young-JunN. Muci
46′
N. IrankundaA. Bojang
51′Maksim Paskotsi
57′Hassane Imourane
Josafat Mendes69′
70′
G. Morandi

Penalty

72′
S. KittelM. Choinière
P. OteleA. Kade
74′
A. AjetiKevin Carlos
74′
Nicolas Vouilloz82′
83′
I. HassaneT. Verón Lupi
83′
Y. BettkoberP. Schürpf
B. TraoréL. Leroy
88′
MetinhoRomário Baró
88′
89′Justin Hammel
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal1
4Shots off Goal6
15Total Shots10
4Blocked Shots3
11Shots insidebox7
4Shots outsidebox3
12Fouls21
5Corner Kicks3
2Offsides1
56%Ball Possession44%
3Yellow Cards3
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves5
467Total passes381
398Passes accurate292
85%Passes %77%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.11, v porovnaní s 6.71 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u Grasshoppers je to M. Paskotši (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 35 gólmi a 25 asistenciami, na čele s X. Shaqiri (11G). U Grasshoppers je to 6 gólov a 3 asistencií s lídrom Lee Young-Jun (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.09, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.66. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.22, oproti 5 u Grasshoppers s hodnotením 6.73. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.39, v porovnaní s 1 u Grasshoppers s priemerom 6.54. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Basel 1893 a 65% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 29 žltých kariet, v porovnaní s 22 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 27.1 (najmladší: J. Adjetey (22), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 22.9 (najmladší: Y. Bettkober (20), najstarší: D. Abels (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 20 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-1-4-1Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
1Hitz17Mendes32Adjetey3Vouilloz31Schmid37Avdulla.5Metinho10Shaqiri7Otele11Traoré23Ajeti71Hammel2Abels58Bettkob.26Paskotši15Seko14Hassane66Irankun.10Morandi53Meyer8Kittel18Young-J.

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: T. Oral

FC Basel 1893Sila pozíciíGrasshoppers
7.11
Ø Hodnotenie
6.71
7.51Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
7.09Obranca (4 v 4)6.66
3G 7A2G 1A
7.22Záložník (5 v 5)6.73
28G 17A2G 1A
6.39Útočník (1 v 1)6.54
4G 1A2G 1A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
32ObrancaJ. Adjetey7.0
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
5ZáložníkMetinho7.23G
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
7ZáložníkP. Otele7.25G4A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A
Grasshoppers4-1-4-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
58ObrancaY. Bettkober6.0
26ObrancaM. Paskotši7.21G
15ObrancaA. Seko
14ZáložníkI. Hassane6.61G
66ZáložníkN. Irankunda
10ZáložníkG. Morandi
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
8ZáložníkS. Kittel
18ÚtočníkLee Young-Jun6.52G1A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal Grasshoppers 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: D. Schmid 16′, P. Otele 40′, G. Morandi 70′ (pen.). Bolo udelených 6 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 56% držanie lopty, Grasshoppers mal 44%. FC Basel 1893 mal 15 striel (7 na bránu), Grasshoppers mal 10 (1 na bránu). FC Basel 1893 urobil 4 striedaní, Grasshoppers urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs Grasshoppers vzájomné výsledky

31 stretnutí
FC Basel 1893
20
výhier
Remízy
5
Grasshoppers
6
výhier
Góly spolu
87 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
15/31 · 48%
Nad 2,5
15/31 · 48%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 35 v 2023

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026