Menu

Lausanne vs Fc Sion

Stade de la Tuilière, Lausanne5. apríla 2025 o 18:00
Domáci

Lausanne

20
Hostia

FC Sion

Rozhodca: M. Turkes

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Sion
Výkop
Teddy Okou20′
Olivier Custodio35′
Polčas
60′Liam Scott Chipperfield
S. FofanaM. Poaty
72′
O. CustodioF. Diabaté
72′
75′
T. BerdayesT. Bouchlarhem
75′
A. MiranchukD. Sorgić
A. AjdiniK. Sène
80′
A. BaldéF. Oviedo
86′
Mamadou Kaly Sene87′
Fabricio Oviedo89′
90+1′
I. ChouarefP. Kasami
F. Diabaté

asistencia: K. Koindredi

90+6′
T. Okou

asistencia: K. Sène

90+8′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
5Shots off Goal2
19Total Shots6
9Blocked Shots1
13Shots insidebox1
6Shots outsidebox5
19Fouls7
15Corner Kicks2
1Offsides2
51%Ball Possession49%
4Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
330Total passes337
252Passes accurate241
76%Passes %72%
1.36expected_goals0.31
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.86, v porovnaní s 6.93 u FC Sion. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Sion je to A. Kabacalman (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 9 asistenciami, na čele s S. Fofana (3G). U FC Sion je to 19 gólov a 14 asistencií s lídrom I. Chouaref (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.85, zatiaľ čo FC Sion má 4 obrancov s priemerom 6.87. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.91, oproti 5 u FC Sion s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 1 u FC Sion s priemerom 7.16. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Lausanne a 80% u FC Sion. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 28 u FC Sion. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 26.9 (najmladší: S. Fofana (22), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Sion má priemer 26.5 (najmladší: L. Chipperfield (21), najstarší: N. Lavanchy (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 25 u FC Sion. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-2-3-1FC Sion
GKDEFMIDFWD
25Letica19Senaya14Mouanga6Dussenne93Fofana5Koindre.8Roche10Custodio92Okou7Ajdini70Baldé16Fayulu14Lavanchy5Sow3Ziegler6Cipriano88Kabacal.8Costa21Chipper.10Miranch.29Berdayes7Chouaref

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

LausanneSila pozíciíFC Sion
6.86
Ø Hodnotenie
6.93
7.17Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.85Obranca (4 v 4)6.87
4G 3A2G 2A
6.91Záložník (3 v 5)6.91
6G 5A10G 6A
6.52Útočník (3 v 1)7.16
1G 1A7G 6A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
19ObrancaM. Senaya
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
93ObrancaS. Fofana6.83G2A
5ZáložníkK. Koindredi
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
92ÚtočníkT. Okou
7ÚtočníkA. Ajdini6.51G1A
70ÚtočníkA. Baldé
FC Sion4-2-3-1
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
5ObrancaN. Sow6.81G
3ObrancaR. Ziegler
6ObrancaMarquinhos Cipriano6.9
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
21ZáložníkL. Chipperfield6.94G1A
10ZáložníkA. Miranchuk6.9
29ZáložníkT. Berdayes6.52G2A
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Sion 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: F. Diabaté 90′, T. Okou 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Lausanne mal 51% držanie lopty, FC Sion mal 49%. Lausanne mal 19 striel (5 na bránu), FC Sion mal 6 (3 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.36 — FC Sion 0.31. Lausanne urobil 4 striedaní, FC Sion urobil 3.

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC Sion vzájomné výsledky

23 stretnutí
Lausanne
5
výhier
Remízy
6
FC Sion
12
výhier
Góly spolu
52 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
10/23 · 43%
Nad 2,5
9/23 · 39%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Sion

WWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026