Menu

Fc Zurich vs Fc Basel 1893

Stadion Letzigrund, Zürich12. apríla 2025 o 20:30
Domáci

FC Zurich

04
Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

FC Zurich
FC Basel 1893
Výkop
10′
P. Otele

asistencia: B. Traoré

19′Nicolas Vouilloz
28′Metinho
43′
X. Shaqiri

asistencia: P. Otele

Polčas
C. FioriniV. Nvendo
46′
M. ReichmuthC. Tsawa
46′
J. MarkeloS. Ballet
46′
Cheveyo Tsawa50′
52′
X. Shaqiri
D. VujevicB. Mendy
54′
58′
P. Otele

asistencia: A. Ajeti

63′
MetinhoL. Leroy
64′
B. TraoréA. Kade
VAR
68′Goal cancelled
72′
P. OteleM. Šotiček
72′
D. SchmidM. Akahomen
B. KrasniqiM. Bangoura
75′
Vincent Nvendo76′
77′Marvin Akahomen
81′
A. AjetiKevin Carlos
VAR
82′Goal cancelled
Lindrit Kamberi87′
VAR
90+4′Goal cancelled
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal11
7Shots off Goal2
14Total Shots19
2Blocked Shots6
8Shots insidebox16
6Shots outsidebox3
18Fouls9
5Corner Kicks6
0Offsides5
53%Ball Possession47%
4Yellow Cards3
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves5
374Total passes348
308Passes accurate281
82%Passes %81%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.79, v porovnaní s 7.11 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 16 asistenciami, na čele s S. Zuber (4G). U FC Basel 1893 je to 35 gólov a 25 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.59, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.09. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 7.22. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.07, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.39. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u FC Zurich a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 29 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 24.4 (najmladší: D. Vujevic (19), najstarší: S. Zuber (34)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 27.1 (najmladší: J. Adjetey (22), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 27 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich4-3-34-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi5Gómez35Vujevic20Ligue7Krasniqi38Reichmu.34Fiorini17Zuber23Chouiar26Markelo1Hitz17Mendes32Adjetey3Vouilloz31Schmid37Avdulla.5Metinho11Traoré10Shaqiri7Otele23Ajeti

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC ZurichSila pozíciíFC Basel 1893
6.79
Ø Hodnotenie
7.11
7.15Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.59Obranca (4 v 4)7.09
2G 3A3G 7A
6.73Záložník (3 v 5)7.22
1G 7A28G 17A
7.07Útočník (3 v 1)6.39
6G 6A4G 1A
FC Zurich4-3-3
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
5ObrancaM. Gómez6.61A
35ObrancaD. Vujevic6.61A
20ObrancaC. Ligue6.4
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
38ZáložníkM. Reichmuth6.81A
34ZáložníkC. Fiorini
17ÚtočníkS. Zuber7.14G3A
23ÚtočníkM. Chouiar
26ÚtočníkJ. Markelo7.02G3A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
17ObrancaJ. Mendes
32ObrancaJ. Adjetey7.0
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
5ZáložníkMetinho7.23G
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
7ZáložníkP. Otele7.25G4A
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Zurich 4:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: P. Otele 10′, X. Shaqiri 43′, X. Shaqiri 52′, P. Otele 58′. Bolo udelených 7 žltých kariet. FC Zurich mal 53% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 47%. FC Zurich mal 14 striel (5 na bránu), FC Basel 1893 mal 19 (11 na bránu). FC Zurich urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Albian Ajeti 68′), Goal cancelled (Anton Kade 82′), Goal cancelled (Kevin Carlos Omoruyi 90′).

Rivalita od 2017

FC Zurich vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

32 stretnutí
FC Zurich
9
výhier
Remízy
8
FC Basel 1893
15
výhier
Góly spolu
98 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
13/32 · 41%
Nad 2,5
17/32 · 53%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2026

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026