Menu

Fc Luzern vs Bsc Young Boys

swissporarena, Luzern13. apríla 2025 o 16:30
Domáci

FC Luzern

50

Udalosti zápasu

FC Luzern
BSC Young Boys
Výkop
7′
L. BenitoM. Camara
19′Rayan Raveloson
T. Klidje

asistencia: P. Dorn

26′
T. KlidjeK. Spadanuda
33′
S. Knezevic
40′
45′Zachary Athekame
Polčas
46′
A. VirginiusC. Itten
46′
J. HadjamAbdu Conté
D. Rrudhani

asistencia: L. Villiger

46′
60′
Ł. ŁakomyD. Males
A. Stanković
65′
66′
C. BediaK. Imeri
68′Mohamed Camara
VAR
68′Card upgrade
K. Spadanuda

asistencia: D. Rrudhani

70′
T. OwusuL. Winkler
76′
R. FernandesA. Cigaņiks
76′
D. RrudhaniJ. Kadák
81′
L. VilligerA. Grbic
81′
85′Kastriot Imeri
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal2
5Shots off Goal6
18Total Shots12
4Blocked Shots4
12Shots insidebox7
6Shots outsidebox5
12Fouls16
5Corner Kicks4
0Offsides1
42%Ball Possession58%
0Yellow Cards3
0Red Cards1
2Goalkeeper Saves4
278Total passes390
205Passes accurate319
74%Passes %82%
3.42expected_goals1.08
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.86, v porovnaní s 6.97 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je T. Owusu (7.02), u BSC Young Boys je to M. Keller (7.18).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 12 asistenciami, na čele s L. Villiger (5G). U BSC Young Boys je to 44 gólov a 26 asistencií s lídrom C. Bedia (16G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.83, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 7.00. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.02, oproti 5 u BSC Young Boys s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 1 u BSC Young Boys s priemerom 7.07. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u FC Luzern a 80% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 36 žltých kariet, v porovnaní s 28 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 23.7 (najmladší: B. Freimann (20), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 26.3 (najmladší: Z. Athekame (21), najstarší: L. Benito (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 22 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-24-2-3-1BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
1Loretz20Dorn5Knezevic46Freimann22Fernand.18Beloko8Stankov.24Owusu11Rrudhani17Klidje27Villiger33Keller24Athekame30Lauper23Benito3Hadjam8Łakomy45Ravelos.21Virgini.7Ugrinic16Fassnac.29Bedia

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: G. Contini

FC LuzernSila pozíciíBSC Young Boys
6.86
Ø Hodnotenie
6.97
6.95Brankár (1 v 1)7.18
0G 0A0G 0A
6.83Obranca (4 v 4)7.00
6G 5A3G 7A
7.02Záložník (4 v 5)6.89
2G 4A25G 15A
6.75Útočník (2 v 1)7.07
5G 3A16G 4A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
5ObrancaS. Knezevic6.7
46ObrancaB. Freimann6.93G
22ObrancaR. Fernandes7.01A
18ZáložníkN. Beloko
8ZáložníkA. Stanković
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
11ZáložníkD. Rrudhani
17ÚtočníkT. Klidje
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
BSC Young Boys4-2-3-1
33BrankárM. Keller7.2
24ObrancaZ. Athekame6.8
30ObrancaS. Lauper7.01G2A
23ObrancaL. Benito6.91A
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
45ZáložníkR. Raveloson6.96G1A
21ZáložníkA. Virginius6.94G7A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
16ZáložníkC. Fassnacht7.015G7A
29ÚtočníkC. Bedia7.116G4A

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal BSC Young Boys 5:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: T. Klidje 26′, S. Knezevic 40′, D. Rrudhani 46′, A. Stanković 65′, K. Spadanuda 70′. Bolo udelených 3 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Luzern mal 42% držanie lopty, BSC Young Boys mal 58%. FC Luzern mal 18 striel (9 na bránu), BSC Young Boys mal 12 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 3.42 — BSC Young Boys 1.08. FC Luzern urobil 5 striedaní, BSC Young Boys urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Mohamed Camara 68′).

Rivalita od 2016

FC Luzern vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Luzern
3
výhier
Remízy
9
BSC Young Boys
25
výhier
Góly spolu
139 · 3.8/zápas
Obaja skórovali
30/37 · 81%
Nad 2,5
28/37 · 76%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 61 v 2023

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

BSC Young Boys

LLDDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026