Menu

Lausanne vs Fc Lugano

Stade de la Tuilière, Lausanne21. apríla 2025 o 16:30
Domáci

Lausanne

20
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Lugano
Výkop
F. Diabaté

asistencia: R. Giger

27′
29′
M. ZanottiZ. Brault-Guillard
M. Poaty
38′
Polčas
64′
O. DoumbiaR. Macek
65′
Y. CimignaniDaniel Dos Santos
K. SèneF. Oviedo
66′
T. OkouA. Baldé
74′
K. KoindrediK. Sow
75′
75′
A. GrgicM. Bottani
75′
G. KoutsiasS. Vladi
87′Mattia Bottani
M. PoatyS. Fofana
90+1′
F. DiabatéK. de la Fuente
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal3
5Shots off Goal3
13Total Shots11
1Blocked Shots5
5Shots insidebox9
8Shots outsidebox2
7Fouls14
5Corner Kicks7
1Offsides3
32%Ball Possession68%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves5
265Total passes575
185Passes accurate480
70%Passes %83%
1.68expected_goals1.37
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.88, v porovnaní s 7.04 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 8 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Lugano je to 32 gólov a 23 asistencií s lídrom A. Grgic (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.83, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.96. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.91, oproti 3 u FC Lugano s hodnotením 7.04. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.92. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Lausanne a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 45 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.4 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.9 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 27 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-3-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger14Mouanga6Dussenne18Poaty5Koindre.8Roche10Custodio92Okou9Sène11Diabaté1Saipi46Zanotti17Mai6Papadop.26Marques20Doumbia8Grgic25Bislimi11Steffen70Koutsias21Cimigna.

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

LausanneSila pozíciíFC Lugano
6.88
Ø Hodnotenie
7.04
7.17Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.83Obranca (4 v 4)6.96
2G 3A5G 6A
6.91Záložník (3 v 3)7.04
6G 5A13G 10A
6.70Útočník (3 v 3)6.92
3G 0A14G 7A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
14ObrancaK. Mouanga7.01G1A
6ObrancaN. Dussenne6.7
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
5ZáložníkK. Koindredi
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
92ÚtočníkT. Okou
9ÚtočníkK. Sène6.73G
11ÚtočníkF. Diabaté
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
46ObrancaM. Zanotti7.11G3A
17ObrancaL. Mai7.21A
6ObrancaA. Papadopoulos7.03G
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
20ZáložníkO. Doumbia6.61G1A
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
70ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A
21ÚtočníkY. Cimignani7.03G1A

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Lugano 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: F. Diabaté 27′, M. Poaty 38′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Lausanne mal 32% držanie lopty, FC Lugano mal 68%. Lausanne mal 13 striel (7 na bránu), FC Lugano mal 11 (3 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.68 — FC Lugano 1.37. Lausanne urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC Lugano vzájomné výsledky

27 stretnutí
Lausanne
8
výhier
Remízy
5
FC Lugano
14
výhier
Góly spolu
74 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
16/27 · 59%
Nad 2,5
15/27 · 56%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026