Menu

Fc Lugano vs Fc Basel 1893

Stadio di Cornaredo, Lugano10. mája 2025 o 20:30
Domáci

FC Lugano

25
Rozhodca: A. Dudic
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Basel 1893
Výkop
U. Bislimi

asistencia: M. Zanotti

2′
4′
A. Ajeti
33′Albian Ajeti
42′Albian Ajeti
42′Albian Ajeti
Polčas
48′
X. Shaqiri

asistencia: Metinho

51′
X. Shaqiri

asistencia: D. Schmid

L. MaiZ. Brault-Guillard
54′
Y. CimignaniR. Macek
55′
A. El WafiH. Mahou
55′
57′
X. Shaqiri

asistencia: A. Kade

Renato Steffen59′
60′
L. Leroy
Zachary Brault Guillard64′
Penalty confirmed68′
VAR
A. Grgic

Penalty

69′
71′
B. TraoréJ. Mendes
71′
P. OteleM. Šotiček
Mattia Zanotti75′
A. GrgicI. Aliseda
75′
G. KoutsiasS. Vladi
79′
84′
A. KadeA. Barišić
89′
X. ShaqiriKevin Carlos
90′
L. LeroyRomário Baró
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal7
5Shots off Goal5
20Total Shots14
8Blocked Shots2
12Shots insidebox10
8Shots outsidebox4
19Fouls7
5Corner Kicks3
1Offsides1
67%Ball Possession33%
3Yellow Cards2
0Red Cards1
2Goalkeeper Saves5
492Total passes246
419Passes accurate176
85%Passes %72%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.96, v porovnaní s 7.03 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Grgic (7.37), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 30 gólmi a 20 asistenciami, na čele s A. Grgic (7G). U FC Basel 1893 je to 36 gólov a 26 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.75, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 6.93. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.11, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 7.15. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.97, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.40. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u FC Lugano a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 41 žltých kariet, v porovnaní s 38 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 24.9 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.4 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 26 ligových štartov, oproti 26 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano3-4-34-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
58Osigwe17Mai5Hajdari22Wafi46Zanotti6Papadop.8Grgic21Cimigna.11Steffen70Koutsias25Bislimi1Hitz30Kade32Adjetey3Vouilloz31Schmid22Leroy5Metinho11Traoré10Shaqiri7Otele23Ajeti

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

FC LuganoSila pozíciíFC Basel 1893
6.96
Ø Hodnotenie
7.03
Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.75Obranca (3 v 4)6.93
0G 1A3G 7A
7.11Záložník (4 v 5)7.15
14G 10A29G 18A
6.97Útočník (3 v 1)6.40
16G 9A4G 1A
FC Lugano3-4-3
58BrankárS. Osigwe
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
22ObrancaA. El Wafi6.6
46ZáložníkM. Zanotti7.11G3A
6ZáložníkA. Papadopoulos7.03G
8ZáložníkA. Grgic7.47G6A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
70ÚtočníkG. Koutsias6.64G3A
25ÚtočníkU. Bislimi7.15G3A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
30ObrancaA. Kade6.5
32ObrancaJ. Adjetey7.0
3ObrancaN. Vouilloz6.92A
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
22ZáložníkL. Leroy6.91G1A
5ZáložníkMetinho7.23G
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
7ZáložníkP. Otele7.25G4A
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Lugano 5:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: U. Bislimi 2′, A. Ajeti 4′, X. Shaqiri 48′, X. Shaqiri 51′, X. Shaqiri 57′, L. Leroy 60′, A. Grgic 69′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Lugano mal 67% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 33%. FC Lugano mal 20 striel (7 na bránu), FC Basel 1893 mal 14 (7 na bránu). FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Roman Macek 68′).

Rivalita od 2016

FC Lugano vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC Lugano
11
výhier
Remízy
13
FC Basel 1893
14
výhier
Góly spolu
109 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
23/38 · 61%
Nad 2,5
20/38 · 53%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 44 v 2020

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC Basel 1893

LWLLDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026