Menu

Bsc Young Boys vs Fc Basel 1893

Stadion Wankdorf, Bern18. mája 2025 o 14:15
62
Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

BSC Young Boys
FC Basel 1893
Výkop
Sandro Lauper1′
7′
A. Ajeti

asistencia: M. Šotiček

C. Itten

asistencia: Z. Athekame

9′
Ebrima Colley17′
17′Leon Avdullahu
VAR
21′Penalty cancelled
29′Marwin Hitz
D. Males
29′
S. LauperT. Zoukrou
35′
Polčas
J. HadjamAbdu Conté
46′
C. Itten

asistencia: E. Colley

46′
55′
MetinhoL. Leroy
55′
M. ŠotičekP. Otele
E. ColleyF. Ugrinic
68′
70′
B. TraoréKevin Carlos
72′
Kevin Carlos

asistencia: P. Otele

C. IttenC. Bedia
80′
Ł. ŁakomyA. Virginius
80′
84′
M. CisséG. Sigua
84′
L. AvdullahuJ. Mendes
C. Fassnacht
86′
C. Bedia

asistencia: A. Virginius

89′
C. Fassnacht

asistencia: F. Ugrinic

90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal6
2Shots off Goal6
15Total Shots19
4Blocked Shots7
11Shots insidebox13
4Shots outsidebox6
15Fouls8
3Corner Kicks7
1Offsides2
42%Ball Possession58%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
283Total passes405
216Passes accurate336
76%Passes %83%
2.70expected_goals2.75
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy BSC Young Boys je 6.95, v porovnaní s 6.95 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč BSC Young Boys je M. Keller (7.18), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky BSC Young Boys prispeli v tejto sezóne 35 gólmi a 16 asistenciami, na čele s C. Fassnacht (15G). U FC Basel 1893 je to 27 gólov a 17 asistencií s lídrom X. Shaqiri (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

BSC Young Boys nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.00, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 6.79. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

BSC Young Boys nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 7.11. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

BSC Young Boys nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.81, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.39. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u BSC Young Boys a 80% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu BSC Young Boys nazbierali v tejto sezóne 25 žltých kariet, v porovnaní s 27 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky BSC Young Boys je 26.5 (najmladší: Z. Athekame (21), najstarší: L. Benito (33)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 25.5 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu BSC Young Boys majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 23 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

BSC Young Boys4-4-24-2-3-1FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
33Keller24Athekame30Lauper23Benito3Hadjam39Males45Ravelos.8Łakomy16Fassnac.9Itten11Colley1Hitz30Kade32Adjetey3Vouilloz29Cissé37Avdulla.5Metinho10Shaqiri19Šotiček11Traoré23Ajeti

Náhradníci

Tréner: G. Contini

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

BSC Young BoysSila pozíciíFC Basel 1893
6.95
Ø Hodnotenie
6.95
7.18Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
7.00Obranca (4 v 4)6.79
3G 7A0G 2A
6.92Záložník (4 v 5)7.11
27G 9A23G 14A
6.81Útočník (2 v 1)6.39
5G 0A4G 1A
BSC Young Boys4-4-2
33BrankárM. Keller7.2
24ObrancaZ. Athekame6.8
30ObrancaS. Lauper7.01G2A
23ObrancaL. Benito6.91A
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
39ZáložníkD. Males6.96G1A
45ZáložníkR. Raveloson6.96G1A
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
16ZáložníkC. Fassnacht7.015G7A
9ÚtočníkC. Itten6.83G
11ÚtočníkE. Colley6.82G
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
30ObrancaA. Kade6.5
32ObrancaJ. Adjetey7.0
3ObrancaN. Vouilloz7.02A
29ObrancaM. Cissé6.7
37ZáložníkL. Avdullahu
5ZáložníkMetinho7.23G
10ZáložníkX. Shaqiri7.311G10A
19ZáložníkM. Šotiček6.71A
11ZáložníkB. Traoré7.29G3A
23ÚtočníkA. Ajeti6.44G1A

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal FC Basel 1893 6:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: A. Ajeti 7′, C. Itten 9′, D. Males 29′, C. Itten 46′, Kevin Carlos 72′, C. Fassnacht 86′, C. Bedia 89′, C. Fassnacht 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet. BSC Young Boys mal 42% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 58%. BSC Young Boys mal 15 striel (9 na bránu), FC Basel 1893 mal 19 (6 na bránu). Očakávané góly: BSC Young Boys 2.70 — FC Basel 1893 2.75. BSC Young Boys urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Marin Šotiček 21′).

Rivalita od 2016

BSC Young Boys vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

39 stretnutí
BSC Young Boys
19
výhier
Remízy
13
FC Basel 1893
7
výhier
Góly spolu
127 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
27/39 · 69%
Nad 2,5
24/39 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 71 v 2018

Aktuálna forma

BSC Young Boys

LLDDDW

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026