Menu

Fc Winterthur vs Grasshoppers

Stadion Schützenwiese, Winterthur3. mája 2025 o 18:00
Domáci

FC Winterthur

20
Hostia

Grasshoppers

Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

FC Winterthur
Grasshoppers
Výkop
Ledjan Sahitaj29′
Polčas
L. SahitajJ. Lukembila
46′
J. Lukembila
47′
L. Lüthi

asistencia: N. Burkart

53′
Randy Schneider56′
VAR
60′Penalty cancelled
64′
Lee Young-JunN. Muci
64′
T. MeyerS. Kittel
72′
P. SchürpfT. Verón Lupi
R. SchneiderS. Cueni
75′
M. Di GiustoF. Frei
75′
78′
N. IrankundaA. Bojang
78′
A. AbrashiM. Choinière
N. BurkartL. Mühl
80′
C. GomisR. Buess
84′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal2
7Shots off Goal6
13Total Shots12
2Blocked Shots4
8Shots insidebox5
5Shots outsidebox7
12Fouls11
3Corner Kicks6
2Offsides4
42%Ball Possession58%
2Yellow Cards0
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
291Total passes393
202Passes accurate291
69%Passes %74%
1.32expected_goals1.14
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Winterthur je 6.81, v porovnaní s 6.64 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Winterthur je S. Kapino (7.35), u Grasshoppers je to J. Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Winterthur prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 11 asistenciami, na čele s N. Burkart (4G). U Grasshoppers je to 4 gólov a 2 asistencií s lídrom Lee Young-Jun (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Winterthur nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.60, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.12. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Winterthur nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.76, oproti 5 u Grasshoppers s hodnotením 6.77. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Winterthur nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.28, v porovnaní s 1 u Grasshoppers s priemerom 6.54. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 71% u FC Winterthur a 67% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Winterthur nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 11 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Winterthur je 25.4 (najmladší: L. Sahitaj (21), najstarší: S. Kapino (31)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 27.2 (najmladší: T. Meyer (21), najstarší: A. Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Winterthur majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 19 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Winterthur4-2-3-14-1-4-1Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
1Kapino26Sahitaj16Arnold21Lüthi24Sidler45Jankewi.6Schneid.19Ulrich10Giusto99Burkart15Gomis71Hammel22Schmitz3Decarli15Seko16Persson6Abrashi66Irankun.10Morandi53Meyer11Schürpf18Young-J.

Náhradníci

Tréner: U. Forte

Náhradníci

Tréner: T. Oral

FC WinterthurSila pozíciíGrasshoppers
6.81
Ø Hodnotenie
6.64
7.35Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.60Obranca (4 v 4)6.12
2G 2A1G 0A
6.76Záložník (5 v 5)6.77
8G 9A1G 1A
7.28Útočník (1 v 1)6.54
2G 0A2G 1A
FC Winterthur4-2-3-1
1BrankárS. Kapino7.3
26ObrancaL. Sahitaj6.7
16ObrancaR. Arnold6.51G
21ObrancaL. Lüthi6.6
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
45ZáložníkA. Jankewitz6.82G3A
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
19ZáložníkD. Ulrich6.41A
10ZáložníkM. Di Giusto
99ZáložníkN. Burkart7.04G2A
15ÚtočníkC. Gomis7.32G
Grasshoppers4-1-4-1
71BrankárJ. Hammel7.0
22ObrancaB. Schmitz
3ObrancaS. Decarli6.11G
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
6ZáložníkA. Abrashi6.7
66ZáložníkN. Irankunda
10ZáložníkG. Morandi
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
11ZáložníkP. Schürpf
18ÚtočníkLee Young-Jun6.52G1A

Prehľad zápasu

FC Winterthur zdolal Grasshoppers 2:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: J. Lukembila 47′, L. Lüthi 53′. Bolo udelených 2 žltých kariet. FC Winterthur mal 42% držanie lopty, Grasshoppers mal 58%. FC Winterthur mal 13 striel (4 na bránu), Grasshoppers mal 12 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Winterthur 1.32 — Grasshoppers 1.14. FC Winterthur urobil 5 striedaní, Grasshoppers urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Pascal Schürpf 60′).

Rivalita od 2025

FC Winterthur vs Grasshoppers vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Winterthur
0
výhier
Remízy
1
Grasshoppers
2
výhier
Góly spolu
7 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
1/3 · 33%
Nad 2,5
1/3 · 33%

Aktuálna forma

FC Winterthur

DLLLLW

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026