Menu

Fc Zurich vs Grasshoppers

Stadion Letzigrund, Zürich10. mája 2025 o 18:00
Domáci

FC Zurich

30
Rozhodca: S. Schärer
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Zurich
Grasshoppers
Výkop
C. Tsawa

asistencia: S. Zuber

18′
J. Markelo

asistencia: C. Tsawa

22′
33′Tim Meyer
38′
P. SchürpfD. Abels
Polčas
46′
G. MorandiT. Verón Lupi
46′
T. MeyerA. Bojang
Jahnoah Markelo60′
61′
N. IrankundaN. Muci
J. MarkeloU. Emmanuel
64′
B. KrasniqiD. Reverson
80′
82′Tomas Veron Lupi
C. LigueN. Volken
83′
M. ChouiarA. Oko-Flex
83′
D. Reverson

asistencia: M. Gómez

85′
86′
B. SchmitzT. Turhan
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
8Shots off Goal5
18Total Shots7
5Blocked Shots1
11Shots insidebox4
7Shots outsidebox3
11Fouls10
5Corner Kicks6
1Offsides3
59%Ball Possession41%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves2
459Total passes306
368Passes accurate208
80%Passes %68%
2.27expected_goals0.56
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.81, v porovnaní s 6.55 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u Grasshoppers je to J. Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 16 asistenciami, na čele s S. Zuber (4G). U Grasshoppers je to 3 gólov a 1 asistencií s lídrom S. Decarli (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.57, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.08. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.75, oproti 5 u Grasshoppers s hodnotením 6.72. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.07, v porovnaní s 1 u Grasshoppers s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u FC Zurich a 67% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 17 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 25.0 (najmladší: C. Tsawa (19), najstarší: S. Zuber (34)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 26.0 (najmladší: Y. Bettkober (20), najstarší: A. Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 19 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich4-3-34-2-3-1Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi5Gómez4Gbamin20Ligue7Krasniqi38Reichmu.6Tsawa26Markelo17Zuber23Chouiar71Hammel58Bettkob.3Decarli15Seko22Schmitz6Abrashi14Hassane10Morandi53Meyer11Schürpf66Irankun.

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

Náhradníci

Tréner: T. Oral

FC ZurichSila pozíciíGrasshoppers
6.81
Ø Hodnotenie
6.55
7.15Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.57Obranca (4 v 4)6.08
2G 2A1G 0A
6.75Záložník (3 v 5)6.72
3G 8A2G 1A
7.07Útočník (3 v 1)
6G 6A0G 0A
FC Zurich4-3-3
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
5ObrancaM. Gómez6.61A
4ObrancaJ. Gbamin
20ObrancaC. Ligue6.4
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
38ZáložníkM. Reichmuth6.81A
6ZáložníkC. Tsawa6.82G1A
26ÚtočníkJ. Markelo7.02G3A
17ÚtočníkS. Zuber7.14G3A
23ÚtočníkM. Chouiar
Grasshoppers4-2-3-1
71BrankárJ. Hammel7.0
58ObrancaY. Bettkober6.0
3ObrancaS. Decarli6.11G
15ObrancaA. Seko
22ObrancaB. Schmitz
6ZáložníkA. Abrashi6.7
14ZáložníkI. Hassane6.61G
10ZáložníkG. Morandi
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
11ZáložníkP. Schürpf
66ÚtočníkN. Irankunda

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal Grasshoppers 3:0. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: C. Tsawa 18′, J. Markelo 22′, D. Reverson 85′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Zurich mal 59% držanie lopty, Grasshoppers mal 41%. FC Zurich mal 18 striel (5 na bránu), Grasshoppers mal 7 (1 na bránu). Očakávané góly: FC Zurich 2.27 — Grasshoppers 0.56. FC Zurich urobil 4 striedaní, Grasshoppers urobil 5.

Rivalita od 2017

FC Zurich vs Grasshoppers vzájomné výsledky

26 stretnutí
FC Zurich
15
výhier
Remízy
6
Grasshoppers
5
výhier
Góly spolu
70 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
17/26 · 65%
Nad 2,5
14/26 · 54%

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026