Menu

Fc Sion vs Fc St Gallen

Stade de Tourbillon, Sion13. mája 2025 o 20:30
Domáci

FC Sion

11
Rozhodca: M. Turkes
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Sion
FC ST. Gallen
Výkop
T. BerdayesT. Bouchlarhem
33′
Ylyas Chouaref38′
45′
K. Faber

asistencia: W. Geubbels

Polčas
A. KabacalmanB. Kololli
46′
B. Kololli
49′
D. SorgićM. Bouriga
62′
68′
C. KonietzkeB. Toma
I. ChouarefF. Barba
73′
Marquinhos CiprianoN. Hefti
73′
Mohssine Bourika77′
78′
C. AkoloF. Mambimbi
Gora Diouf82′
83′Willem Geubbels
84′Mihailo Stevanović
Benjamin Kololli85′
87′
W. GeubbelsJ. Nsame
90′Stephan Ambrosius
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal3
4Shots off Goal6
9Total Shots10
3Blocked Shots1
5Shots insidebox6
4Shots outsidebox4
11Fouls12
1Corner Kicks1
1Offsides1
40%Ball Possession60%
4Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
389Total passes599
303Passes accurate509
78%Passes %85%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 6.98, v porovnaní s 6.92 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je K. Hajrizi (7.27), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 14 asistenciami, na čele s I. Chouaref (7G). U FC ST. Gallen je to 8 gólov a 8 asistencií s lídrom W. Geubbels (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.01, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 3 obrancov s priemerom 6.55. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.04, oproti 5 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.72. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.84, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Sion a 69% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 37 žltých kariet, v porovnaní s 21 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 26.7 (najmladší: T. Berdayes (23), najstarší: N. Lavanchy (32)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 25.1 (najmladší: C. May (18), najstarší: A. Vallci (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 29 ligových štartov, oproti 16 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion3-4-33-1-4-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
16Fayulu28Hajrizi5Sow4Diouf14Lavanchy88Kabacal.8Costa6Cipriano29Berdayes9Sorgić7Chouaref1Zigi72May5Ambrosi.20Vallci64Stevano.28Vanderm.63Konietz.19Daschner22Faber9Geubbels10Akolo

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

FC SionSila pozíciíFC ST. Gallen
6.98
Ø Hodnotenie
6.92
Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
7.01Obranca (3 v 3)6.55
2G 1A0G 3A
7.04Záložník (4 v 5)6.72
5G 5A5G 5A
6.84Útočník (3 v 2)8.50
9G 8A3G 0A
FC Sion3-4-3
16BrankárT. Fayulu
28ObrancaK. Hajrizi7.31G1A
5ObrancaN. Sow6.81G
4ObrancaG. Diouf
14ZáložníkN. Lavanchy7.01G2A
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
6ZáložníkMarquinhos Cipriano6.9
29ÚtočníkT. Berdayes6.52G2A
9ÚtočníkD. Sorgić
7ÚtočníkI. Chouaref7.27G6A
FC ST. Gallen3-1-4-2
1BrankárL. Zigi7.4
72ObrancaC. May6.51A
5ObrancaS. Ambrosius6.41A
20ObrancaA. Vallci6.71A
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
28ZáložníkH. Vandermersch6.82G2A
63ZáložníkC. Konietzke6.71G
19ZáložníkL. Daschner6.91G2A
22ZáložníkK. Faber6.61A
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo

Prehľad zápasu

FC Sion a FC ST. Gallen remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: K. Faber 45′, B. Kololli 49′. Bolo udelených 7 žltých kariet. FC Sion mal 40% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 60%. FC Sion mal 9 striel (2 na bránu), FC ST. Gallen mal 10 (3 na bránu). FC Sion urobil 5 striedaní, FC ST. Gallen urobil 3.

Rivalita od 2016

FC Sion vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

35 stretnutí
FC Sion
9
výhier
Remízy
8
FC ST. Gallen
18
výhier
Góly spolu
115 · 3.3/zápas
Obaja skórovali
25/35 · 71%
Nad 2,5
25/35 · 71%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 27 v 2022

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026