Menu

Fc St Gallen vs Fc Zurich

kybunpark, St. Gallen17. mája 2025 o 18:00
32
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: D. Grundbacher

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Zurich
Výkop
L. Daschner

asistencia: A. Vallci

8′
31′
S. Zuber

Penalty

Lukas Daschner32′
Penalty confirmed41′
VAR
W. Geubbels

Penalty

42′
45+4′Cheveyo Tsawa
Polčas
W. GeubbelsC. Akolo
46′
46′
U. EmmanuelS. Ballet
H. Vandermersch

asistencia: F. Mambimbi

49′
Jozo Stanić52′
Chadrac Akolo

Missed Penalty

55′
Felix Mambimbi55′
57′
C. TsawaM. Bangoura
58′
S. Ballet

asistencia: M. Chouiar

C. KonietzkeB. Toma
69′
F. MambimbiJ. Nsame
75′
K. FaberK. Csoboth
75′
C. MayN. Yannick
78′
Chadrac Akolo90+1′
90+2′Junior Ligue
90+2′
B. KrasniqiD. Reverson
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal7
4Shots off Goal10
13Total Shots19
2Blocked Shots2
10Shots insidebox12
3Shots outsidebox7
15Fouls21
9Corner Kicks2
2Offsides1
43%Ball Possession57%
4Yellow Cards2
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves4
296Total passes390
206Passes accurate320
70%Passes %82%
3.45expected_goals2.46
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 6.97, v porovnaní s 6.79 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 7 asistenciami, na čele s W. Geubbels (3G). U FC Zurich je to 13 gólov a 19 asistencií s lídrom S. Zuber (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.73, zatiaľ čo FC Zurich má 4 obrancov s priemerom 6.57. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.74, oproti 3 u FC Zurich s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.58, v porovnaní s 3 u FC Zurich s priemerom 6.82. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 68% u FC ST. Gallen a 76% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 25 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 25.0 (najmladší: C. May (18), najstarší: A. Vallci (30)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 24.9 (najmladší: C. Tsawa (19), najstarší: S. Zuber (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 22 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen3-4-1-24-3-3FC Zurich
GKDEFMIDFWD
1Zigi72May4Stanić20Vallci28Vanderm.64Stevano.19Daschner22Faber63Konietz.18Mambimbi9Geubbels25Brecher2Kamberi5Gómez4Gbamin20Ligue17Zuber6Tsawa7Krasniqi26Markelo11Emmanuel23Chouiar

Náhradníci

Tréner: E. Maaßen

Náhradníci

Tréner: R. Moniz

FC ST. GallenSila pozíciíFC Zurich
6.97
Ø Hodnotenie
6.79
7.44Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.73Obranca (3 v 4)6.57
2G 2A2G 2A
6.74Záložník (4 v 3)6.87
4G 5A7G 10A
7.58Útočník (3 v 3)6.82
4G 0A4G 7A
FC ST. Gallen3-4-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
72ObrancaC. May6.51A
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
28ZáložníkH. Vandermersch6.82G2A
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
19ZáložníkL. Daschner6.91G2A
22ZáložníkK. Faber6.61A
63ÚtočníkC. Konietzke6.71G
18ÚtočníkF. Mambimbi
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
FC Zurich4-3-3
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
5ObrancaM. Gómez6.61A
4ObrancaJ. Gbamin
20ObrancaC. Ligue6.4
17ZáložníkS. Zuber7.14G3A
6ZáložníkC. Tsawa6.82G1A
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
26ÚtočníkJ. Markelo7.02G3A
11ÚtočníkU. Emmanuel6.62G4A
23ÚtočníkM. Chouiar

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen zdolal FC Zurich 3:2. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: L. Daschner 8′, S. Zuber 31′ (pen.), W. Geubbels 42′ (pen.), H. Vandermersch 49′, Chadrac Akolo 55′, S. Ballet 58′. Bolo udelených 6 žltých kariet. FC ST. Gallen mal 43% držanie lopty, FC Zurich mal 57%. FC ST. Gallen mal 13 striel (7 na bránu), FC Zurich mal 19 (7 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 3.45 — FC Zurich 2.46. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 3. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Mihailo Stevanović 41′).

Rivalita od 2017

FC ST. Gallen vs FC Zurich vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC ST. Gallen
12
výhier
Remízy
8
FC Zurich
14
výhier
Góly spolu
104 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
24/34 · 71%
Nad 2,5
23/34 · 68%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2021

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026