Menu

Fc Sion vs Grasshoppers

Stade de Tourbillon, Sion17. mája 2025 o 20:30
Domáci

FC Sion

21
Rozhodca: L. Piccolo

Udalosti zápasu

FC Sion
Grasshoppers
Výkop
D. SorgićM. Bouriga
17′
Polčas
B. Kololli

asistencia: N. Lavanchy

56′
B. Kololli

asistencia: I. Chouaref

60′
62′
A. BojangN. Irankunda
62′
S. KittelL. Kabashi
62′
B. SchmitzT. Verón Lupi
A. MiranchukT. Bouchlarhem
67′
B. KololliP. Kasami
67′
75′
N. MuciLee Young-Jun
75′
A. AbrashiP. Schürpf
A. KabacalmanJ. Kronig
76′
I. ChouarefD. Djokic
76′
Theo Bouchlarhem90+1′
90′Hassane Imourane
90+5′
T. Verón Lupi
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal6
7Shots off Goal8
14Total Shots16
2Blocked Shots2
9Shots insidebox9
5Shots outsidebox7
12Fouls9
3Corner Kicks3
0Offsides0
53%Ball Possession47%
2Yellow Cards0
0Red Cards1
4Goalkeeper Saves3
460Total passes403
367Passes accurate300
80%Passes %74%
1.40expected_goals1.44
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Sion je 7.03, v porovnaní s 6.63 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Sion je K. Hajrizi (7.27), u Grasshoppers je to J. Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Sion prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 14 asistenciami, na čele s I. Chouaref (7G). U Grasshoppers je to 6 gólov a 2 asistencií s lídrom N. Muci (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Sion nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.99, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.46. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Sion nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.15, oproti 4 u Grasshoppers s hodnotením 6.67. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Sion nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.89, v porovnaní s 2 u Grasshoppers s priemerom 6.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Sion a 69% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Sion nazbierali v tejto sezóne 38 žltých kariet, v porovnaní s 22 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Sion je 28.2 (najmladší: I. Chouaref (25), najstarší: B. Kololli (33)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 27.5 (najmladší: I. Hassane (22), najstarší: A. Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Sion majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 22 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Sion4-3-34-4-2Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
16Fayulu14Lavanchy28Hajrizi5Sow93Barba88Kabacal.7Chouaref8Costa70Kololli9Sorgić10Miranch.71Hammel2Abels3Decarli15Seko16Persson22Schmitz6Abrashi14Hassane8Kittel9Muci25Bojang

Náhradníci

Tréner: D. Tholot

Náhradníci

Tréner: T. Oral

FC SionSila pozíciíGrasshoppers
7.03
Ø Hodnotenie
6.63
Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.99Obranca (4 v 4)6.46
3G 3A2G 1A
7.15Záložník (3 v 4)6.67
11G 9A1G 0A
6.89Útočník (3 v 2)6.50
7G 2A3G 1A
FC Sion4-3-3
16BrankárT. Fayulu
14ObrancaN. Lavanchy7.01G2A
28ObrancaK. Hajrizi7.31G1A
5ObrancaN. Sow6.81G
93ObrancaF. Barba
88ZáložníkA. Kabacalman7.23G1A
7ZáložníkI. Chouaref7.27G6A
8ZáložníkBaltazar Costa7.11G2A
70ÚtočníkB. Kololli6.97G2A
9ÚtočníkD. Sorgić
10ÚtočníkA. Miranchuk6.9
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
3ObrancaS. Decarli6.11G
15ObrancaA. Seko
16ObrancaN. Persson
22ZáložníkB. Schmitz
6ZáložníkA. Abrashi6.7
14ZáložníkI. Hassane6.61G
8ZáložníkS. Kittel
9ÚtočníkN. Muci6.53G1A
25ÚtočníkA. Bojang

Prehľad zápasu

FC Sion zdolal Grasshoppers 2:1. Zápas sa hral v Super League 2024. Góly strelili: B. Kololli 56′, B. Kololli 60′, T. Verón Lupi 90′. Bolo udelených 2 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Sion mal 53% držanie lopty, Grasshoppers mal 47%. FC Sion mal 14 striel (5 na bránu), Grasshoppers mal 16 (6 na bránu). Očakávané góly: FC Sion 1.40 — Grasshoppers 1.44. FC Sion urobil 5 striedaní, Grasshoppers urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Sion vs Grasshoppers vzájomné výsledky

28 stretnutí
FC Sion
14
výhier
Remízy
5
Grasshoppers
9
výhier
Góly spolu
85 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
14/28 · 50%
Nad 2,5
18/28 · 64%

Aktuálna forma

FC Sion

WWWWDW

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026