Menu

Servette Fc vs Grasshoppers

Stade de Genève, Geneva21. marca 2026 o 18:00
Domáci

Servette FC

50
Hostia

Grasshoppers

Rozhodca: Marijan Drmic

Udalosti zápasu

Servette FC
Grasshoppers
Výkop
J. Kadile

asistencia: B. Mazikou

8′
J. Kadile

asistencia: T. Lopes

10′
M. Stevanovic
13′
F. Aye

asistencia: J. Kadile

18′
24′
F. TsimbaL. Zvonarek
41′Abdoulaye Diaby
Polčas
46′
M. NgomM. Ullmann
T. LopesA. Jallow
60′
64′Simone Stroscio
66′
J. AspO. Clemente
M. Stevanovic

asistencia: B. Mazikou

72′
F. AyeS. Mraz
76′
D. DoulineL. Fomba
76′
J. KadileG. Morandi
76′
B. MazikouL. Njoh
84′
84′
T. MeyerH. Imourane
84′
S. StroscioS. Krasniqi
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal5
5Shots off Goal4
19Total Shots10
6Blocked Shots1
15Shots insidebox4
4Shots outsidebox6
5Fouls10
5Corner Kicks4
1Offsides0
61%Ball Possession39%
0Yellow Cards2
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves3
557Total passes363
475Passes accurate264
85%Passes %73%
4.42expected_goals0.30
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Servette FC je 6.96, v porovnaní s 6.73 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Servette FC je J. Kadile (7.92), u Grasshoppers je to J. Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Servette FC prispeli v tejto sezóne 41 gólmi a 29 asistenciami, na čele s M. Stevanovic (13G). U Grasshoppers je to 13 gólov a 9 asistencií s lídrom J. Asp (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Servette FC nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo Grasshoppers má 3 obrancov s priemerom 6.65. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Servette FC nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.22, oproti 5 u Grasshoppers s hodnotením 6.84. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Servette FC nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.76, v porovnaní s 2 u Grasshoppers s priemerom 6.46. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Servette FC a 70% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Servette FC nazbierali v tejto sezóne 37 žltých kariet, v porovnaní s 40 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Servette FC je 27.8 (najmladší: T. Lopes (18), najstarší: S. Rouiller (35)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 24.0 (najmladší: J. Asp (19), najstarší: M. Frey (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Servette FC majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 21 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Servette FC4-2-3-13-1-4-2Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
1Mall34Allix4Rouiller15Burch18Mazikou8Cognat28Douline36Lopes9Stevano.10Kadile97Aye71Hammel15Diaby27Kohler4Mikulic2Abels20Ngom8Meyer10Asp28Stroscio19Tsimba99Frey

Náhradníci

Tréner: Jocelyn Gourvennec

Náhradníci

Tréner: Gerald Scheiblehner

Servette FCSila pozíciíGrasshoppers
6.96
Ø Hodnotenie
6.73
6.73Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 3)6.65
4G 5A0G 0A
7.22Záložník (5 v 5)6.84
26G 22A12G 8A
6.76Útočník (1 v 2)6.46
11G 2A1G 1A
Servette FC4-2-3-1
1BrankárJ. Mall6.7
34ObrancaT. Allix6.6
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
15ObrancaM. Burch6.71G
18ObrancaB. Mazikou6.74A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
28ZáložníkD. Douline6.93G2A
36ZáložníkT. Lopes6.83G1A
9ZáložníkM. Stevanovic7.213G7A
10ZáložníkJ. Kadile7.95G8A
97ÚtočníkF. Aye6.811G2A
Grasshoppers3-1-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
15ObrancaA. Diaby6.4
27ObrancaS. Kohler6.9
4ObrancaL. Mikulic6.6
2ZáložníkD. Abels6.81G1A
20ZáložníkM. Ngom6.71A
8ZáložníkT. Meyer6.81G1A
10ZáložníkJ. Asp7.08G5A
28ZáložníkS. Stroscio6.82G
19ÚtočníkF. Tsimba6.3
99ÚtočníkM. Frey6.61G1A

Prehľad zápasu

Servette FC zdolal Grasshoppers 5:0. Zápas sa hral v Super League 2025. Góly strelili: J. Kadile 8′, J. Kadile 10′, M. Stevanovic 13′, F. Aye 18′, M. Stevanovic 72′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Servette FC mal 61% držanie lopty, Grasshoppers mal 39%. Servette FC mal 19 striel (8 na bránu), Grasshoppers mal 10 (5 na bránu). Očakávané góly: Servette FC 4.42 — Grasshoppers 0.30. Servette FC urobil 5 striedaní, Grasshoppers urobil 5.

Rivalita od 2025

Servette FC vs Grasshoppers vzájomné výsledky

3 stretnutí
Servette FC
2
výhier
Remízy
1
Grasshoppers
0
výhier
Góly spolu
5 · 1.7/zápas
Obaja skórovali
1/3 · 33%
Nad 2,5
0/3 · 0%

Aktuálna forma

Servette FC

WWDWWL

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 23. 3. 2026