Menu

Fc Winterthur vs Fc Basel 1893

Stadion Schützenwiese, Winterthur22. marca 2026 o 14:00
02
Rozhodca: Luca Piccolo

Udalosti zápasu

FC Winterthur
FC Basel 1893
Výkop
1′Giacomo Koloto
Roman Buess

Missed Penalty

7′
12′
Kevin RüeggFinn van Breemen
15′
Ibrahim Salah

asistencia: Bénie Traoré

Mirlind Kryeziu19′
19′Metinho
Mirlind KryeziuRemo Arnold
20′
23′Finn van Breemen
Polčas
46′
MetinhoLeo Leroy
46′
Andrej BačaninXherdan Shaqiri
46′
Giacomo KolotoAlbian Ajeti
Remo Arnold57′
57′Nicolas Vouilloz
Lukas MühlStéphane Cueni
67′
Luca ZuffiPajtim Kasami
67′
Roman BuessElias Maluvunu
67′
69′
Koba KoindrediDion Kacuri
71′
Bénie Traoré
84′Finn van Breemen
84′Finn van Breemen
Rhodri SmithLeandro Maksutaj
86′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
8Shots off Goal0
17Total Shots5
3Blocked Shots2
14Shots insidebox4
3Shots outsidebox1
17Fouls14
5Corner Kicks3
0Offsides0
43%Ball Possession57%
2Yellow Cards5
0Red Cards1
1Goalkeeper Saves6
331Total passes443
256Passes accurate365
77%Passes %82%
2.47expected_goals0.82
2goals_prevented2

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Winterthur je 6.71, v porovnaní s 6.98 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Winterthur je Stefanos Kapino (7.35), u FC Basel 1893 je to Marwin Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Winterthur prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 15 asistenciami, na čele s Andrin Hunziker (10G). U FC Basel 1893 je to 24 gólov a 15 asistencií s lídrom Bénie Traoré (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Winterthur nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.50, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 6.99. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Winterthur nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.69, oproti 5 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Winterthur nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.74, v porovnaní s 1 u FC Basel 1893 s priemerom 6.54. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 73% u FC Winterthur a 83% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Winterthur nazbierali v tejto sezóne 32 žltých kariet, v porovnaní s 28 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Winterthur je 26.8 (najmladší: Rhodri Smith (19), najstarší: Luca Zuffi (35)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 24.4 (najmladší: Giacomo Koloto (17), najstarší: Marwin Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Winterthur majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 25 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC WinterthurSila pozíciíFC Basel 1893
6.71
Ø Hodnotenie
6.98
7.35Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.50Obranca (3 v 4)6.99
0G 0A5G 7A
6.69Záložník (5 v 5)6.95
8G 10A17G 8A
6.74Útočník (2 v 1)6.54
13G 5A2G 0A
FC Winterthur
1BrankárStefanos Kapino7.3
21ObrancaLoïc Lüthi6.6
5ObrancaLukas Mühl6.5
31ObrancaMirlind Kryeziu6.4
7ZáložníkLuca Zuffi6.81G
11ZáložníkBafode Dansoko6.61G1A
10ZáložníkRandy Schneider6.92G3A
8ZáložníkTheo Golliard6.84G5A
3ZáložníkRhodri Smith6.31A
17ÚtočníkAndrin Hunziker6.910G4A
9ÚtočníkRoman Buess6.63G1A
FC Basel 1893
1BrankárMarwin Hitz7.5
27ObrancaKevin Rüegg6.7
24ObrancaFlavius Daniliuc7.12G
3ObrancaNicolas Vouilloz7.02A
31ObrancaDominik Schmid7.33G5A
8ZáložníkKoba Koindredi6.82G
5ZáložníkMetinho7.23G
21ZáložníkIbrahim Salah6.83G3A
14ZáložníkAndrej Bačanin6.82A
11ZáložníkBénie Traoré7.29G3A
37ÚtočníkGiacomo Koloto6.52G

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC Winterthur 2:0. Zápas sa hral v Super League 2025. Góly strelili: Roman Buess 7′, Ibrahim Salah 15′, Bénie Traoré 71′. Bolo udelených 7 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Winterthur mal 43% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 57%. FC Winterthur mal 17 striel (6 na bránu), FC Basel 1893 mal 5 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Winterthur 2.47 — FC Basel 1893 0.82. FC Winterthur urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5.

Rivalita od 2020

FC Winterthur vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

14 stretnutí
FC Winterthur
1
výhier
Remízy
2
FC Basel 1893
11
výhier
Góly spolu
61 · 4.4/zápas
Obaja skórovali
10/14 · 71%
Nad 2,5
10/14 · 71%

Aktuálna forma

FC Winterthur

DLLLLW

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026