Menu

Grasshoppers vs Fc Luzern

Letzigrund, Zurich25. apríla 2026 o 18:00
Domáci

Grasshoppers

12
Hostia

FC Luzern

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Luzern
Výkop
H. Imourane
37′
Polčas
46′
L. M. Silva FerreiraK. Spadanuda
46′
L. VilligerO. Kabwit
48′Rúben Dantas
57′
K. Spadanuda

asistencia: P. Dorn

58′
R. DantasA. Ciganiks
L. ZvonarekD. Papic
69′
S. MarquesD. Sahin
79′
M. UllmannL. Mikulic
79′
80′
M. Di GiustoS. Karweina
82′
K. Spadanuda

asistencia: O. Kabwit

F. TsimbaS. Diarrassouba
83′
M. FreyLee Young-Jun
83′
86′
A. VasovicS. Ottiger
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal6
5Shots off Goal8
11Total Shots19
2Blocked Shots5
6Shots insidebox14
5Shots outsidebox5
6Fouls9
5Corner Kicks5
1Offsides0
42%Ball Possession58%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves3
361Total passes498
273Passes accurate408
76%Passes %82%
0.74expected_goals1.60
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.69, v porovnaní s 6.89 u FC Luzern. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u FC Luzern je to M. Di Giusto (7.27).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 12 asistenciami, na čele s J. Asp (8G). U FC Luzern je to 39 gólov a 27 asistencií s lídrom M. Di Giusto (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.64, zatiaľ čo FC Luzern má 4 obrancov s priemerom 6.89. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.77, oproti 4 u FC Luzern s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.46, v porovnaní s 2 u FC Luzern s priemerom 6.72. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 68% u Grasshoppers a 77% u FC Luzern. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 50 u FC Luzern. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 24.6 (najmladší: J. Asp (19), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Luzern má priemer 22.1 (najmladší: A. Vasovic (18), najstarší: P. Dorn (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 29 u FC Luzern. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-4-24-3-1-2FC Luzern
GKDEFMIDFWD
71Hammel52Marques20Ngom30Beka31Ullmann14Zvonarek6Abrashi10Asp5Imourane19Tsimba99Frey1Loretz20Dorn46Freimann4Bajrami22Dantas24Owusu6Abe11Giusto73Ferreira27Villiger19Vasovic

Náhradníci

Tréner: Gernot Messner

Náhradníci

Tréner: Mario Frick

GrasshoppersSila pozíciíFC Luzern
6.69
Ø Hodnotenie
6.89
7.00Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.64Obranca (4 v 4)6.89
3G 4A7G 6A
6.77Záložník (4 v 4)6.96
11G 7A21G 18A
6.46Útočník (2 v 2)6.72
1G 1A11G 3A
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
52ObrancaS. Marques6.51G3A
20ObrancaM. Ngom6.71A
30ObrancaI. Beka6.8
31ObrancaM. Ullmann6.52G
14ZáložníkL. Zvonarek6.72G2A
6ZáložníkA. Abrashi6.7
10ZáložníkJ. Asp7.08G5A
5ZáložníkH. Imourane6.61G
19ÚtočníkF. Tsimba6.3
99ÚtočníkM. Frey6.61G1A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
20ObrancaP. Dorn6.73G4A
46ObrancaB. Freimann6.93G
4ObrancaA. Bajrami6.91G1A
22ObrancaR. Dantas7.01A
24ZáložníkT. Owusu7.02G4A
6ZáložníkT. Abe6.8
11ZáložníkM. Di Giusto7.312G12A
73ZáložníkL. M. Silva Ferreira6.77G2A
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
19ÚtočníkA. Vasovic6.76G

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal Grasshoppers 2:1. Zápas sa hral v Super League 2025. Góly strelili: H. Imourane 37′, K. Spadanuda 57′, K. Spadanuda 82′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Grasshoppers mal 42% držanie lopty, FC Luzern mal 58%. Grasshoppers mal 11 striel (4 na bránu), FC Luzern mal 19 (6 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 0.74 — FC Luzern 1.60. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC Luzern urobil 5.

Rivalita od 2025

Grasshoppers vs FC Luzern vzájomné výsledky

3 stretnutí
Grasshoppers
0
výhier
Remízy
0
FC Luzern
3
výhier
Góly spolu
18 · 6.0/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
3/3 · 100%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Luzern

WWDLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 28. 4. 2026