Menu

Basaksehir vs Alanyaspor

Riadny čas

Süper Lig · Sezóna 2024

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, İstanbul18. augusta 2024 o 18:15
42
Rozhodca: A. Kardeşler

Udalosti zápasu

Başakşehir
Alanyaspor
Výkop
K. Piątek

asistencia: D. Türüç

17′
26′
S. Córdova

asistencia: Loide Augusto

Onur Ergün36′
39′Jure Balkovec
Krzysztof Piątek40′
43′
Nuno LimaF. Bayır
45+3′
J. Balkovec

Penalty

Polčas
João Figueiredo

asistencia: J. Opoku

53′
O. ErgünB. Özdemir
60′
63′
Y. ÖzdemirS. Dursun
64′
N. JanvierG. Makouta
DavidsonS. Gürler
65′
O. BaH. Güreler
65′
79′
S. CórdovaRony Lopes
João FigueiredoP. Keny
80′
K. PiątekD. Pelkas
80′
Serdar Gürler82′
90+5′Fidan Aliti
D. Türüç
90′
S. Gürler

asistencia: D. Pelkas

90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal3
3Shots off Goal5
11Total Shots13
1Blocked Shots5
8Shots insidebox8
3Shots outsidebox5
17Fouls11
4Corner Kicks4
1Offsides0
47%Ball Possession53%
4Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves3
405Total passes458
342Passes accurate391
84%Passes %85%
1.17expected_goals2.44
-1goals_prevented-1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Başakşehir je 6.80, v porovnaní s 6.88 u Alanyaspor. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Başakşehir je M. Şengezer (7.39), u Alanyaspor je to E. Taşkıran (7.11).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Başakşehir prispeli v tejto sezóne 2 gólmi a 5 asistenciami, na čele s Ö. Şahiner (2G). U Alanyaspor je to 8 gólov a 11 asistencií s lídrom F. Hadergjonaj (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Başakşehir nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.82, zatiaľ čo Alanyaspor má 4 obrancov s priemerom 6.99. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Başakşehir nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.58, oproti 5 u Alanyaspor s hodnotením 6.70. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Başakşehir nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Alanyaspor s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u Başakşehir a 82% u Alanyaspor. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Başakşehir nazbierali v tejto sezóne 29 žltých kariet, v porovnaní s 30 u Alanyaspor. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Başakşehir je 30.3 (najmladší: J. Opoku (27), najstarší: Ö. Şahiner (34)), zatiaľ čo Alanyaspor má priemer 30.1 (najmladší: Nuno Lima (24), najstarší: E. Taşkıran (36)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Başakşehir majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 23 u Alanyaspor. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Başakşehir4-1-4-14-2-3-1Alanyaspor
GKDEFMIDFWD
16Şengezer5Duarte27Ba3Opoku42Şahiner4Ergün23Türüç25Figueir.10Özcan91Davidson9Piątek1Taşkıran94Hadergj.3Lima5Aliti29Balkovec25Richard17Janvier27Augusto7Karaca88Özdemir9Córdova

Náhradníci

Tréner: Ç. Atan

Náhradníci

Tréner: F. Tekke

BaşakşehirSila pozíciíAlanyaspor
6.80
Ø Hodnotenie
6.88
7.39Brankár (1 v 1)7.11
0G 1A0G 0A
6.82Obranca (4 v 4)6.99
2G 2A6G 9A
6.58Záložník (5 v 5)6.70
0G 2A2G 2A
Başakşehir4-1-4-1
16BrankárM. Şengezer7.41A
5ObrancaLéo Duarte7.01A
27ObrancaO. Ba6.8
3ObrancaJ. Opoku6.81A
42ObrancaÖ. Şahiner6.72G
4ZáložníkO. Ergün6.71A
23ZáložníkD. Türüç6.81A
25ZáložníkJoão Figueiredo
10ZáložníkB. Özcan6.3
91ZáložníkDavidson
9ÚtočníkK. Piątek
Alanyaspor4-2-3-1
1BrankárE. Taşkıran7.1
94ObrancaF. Hadergjonaj7.15G7A
3ObrancaNuno Lima6.91G1A
5ObrancaF. Aliti6.91A
29ObrancaJ. Balkovec
25ZáložníkRichard
17ZáložníkN. Janvier6.91G1A
27ZáložníkLoide Augusto
7ZáložníkE. Karaca6.6
88ZáložníkY. Özdemir6.61G1A
9ÚtočníkS. Córdova

Prehľad zápasu

Başakşehir zdolal Alanyaspor 4:2. Zápas sa hral v Süper Lig 2024. Góly strelili: K. Piątek 17′, S. Córdova 26′, J. Balkovec 45′ (pen.), João Figueiredo 53′, D. Türüç 90′, S. Gürler 90′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Başakşehir mal 47% držanie lopty, Alanyaspor mal 53%. Başakşehir mal 11 striel (7 na bránu), Alanyaspor mal 13 (3 na bránu). Očakávané góly: Başakşehir 1.17 — Alanyaspor 2.44. Başakşehir urobil 5 striedaní, Alanyaspor urobil 4.

Rivalita od 2016

Başakşehir vs Alanyaspor vzájomné výsledky

19 stretnutí
Başakşehir
7
výhier
Remízy
6
Alanyaspor
6
výhier
Góly spolu
52 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
10/19 · 53%
Nad 2,5
8/19 · 42%

Aktuálna forma

Başakşehir

LWDWDD

Alanyaspor

DLLLDD

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Başakşehir4výhry
2remízy10 stretnutí
Alanyaspor4výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

3.3

Priemerný počet gólov na zápas

40%

Zápasy s 3+ gólmi

60%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (60%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (46%) — kurzy môžu podceňovať Başakşehir.

Trhové zhrnutie

Marža: 5.8%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 49.2%Remíza 28.3%Hostia 28.2%

Rozpätie kurzov

1X2
Min2.003.493.50
Max2.053.603.62
Nad 2,5: 50.5%Pod 2,5: 53.2%
Trhový favorit:Başakşehir · Slabý favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh46.4%27.3%26.3%
Verejný trh46.1%27.0%27.0%

Başakşehir vs Alanyaspor — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Başakşehir
Výsledok vs. Trh: Başakşehir (49%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

BaşakşehirPolčas:12Alanyaspor
12Strely13
8Strely na bránu3

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
21/02/26Alanyaspor1–2Başakşehir2.75/3.40/2.40
21/09/25Başakşehir1–1Alanyaspor1.83/3.75/3.98
25/01/25Alanyaspor5–4Başakşehir2.56/3.16/2.85
18/08/24Başakşehir4–2Alanyaspor2.03/3.53/3.54
13/01/24Başakşehir3–2Alanyaspor1.90/3.52/4.02
14/08/23Alanyaspor2–0Başakşehir2.74/3.49/2.36
03/03/23Alanyaspor1–0Başakşehir2.64/3.26/2.66
03/09/22Başakşehir2–0Alanyaspor1.94/3.58/3.81
08/01/22Alanyaspor1–1Başakşehir3.12/3.57/2.24
15/08/21Başakşehir0–1Alanyaspor2.48/3.29/2.77

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Başakşehir

V 281R 155P 190
Nad 2,549
Goals scored918

Vonkajšia bilancia: Alanyaspor

V 128R 93P 135
Nad 2,554
Goals scored519

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026