Menu

Fenerbahce vs Besiktas

Riadny čas

Süper Lig · Sezóna 2024

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, İstanbul4. mája 2025 o 18:00
Domáci

Fenerbahçe

01
Hostia

Beşiktaş

Rozhodca: Y. Kol

Udalosti zápasu

Fenerbahçe
Beşiktaş
Výkop
36′
Gedson Fernandes

Missed Penalty

Çağlar Söyüncü37′
44′
Gedson Fernandes
Milan Škriniar45+4′
45+2′Mustafa Hekimoğlu
Polčas
S. SzymańskiD. Tadić
46′
Ç. SöyüncüE. Džeko
58′
B. Osayi-SamuelA. Djiku
59′
62′
E. TerziF. Uduokhai
67′
M. HekimoğluJoão Mário
Y. En-Nesyriİ. Kahveci
70′
72′Felix Uduokhai
79′Mert Günok
FredC. Tosun
84′
Alexander Djiku87′
90+3′Arthur Masuaku
90′
M. RashicaC. Immobile
90′
A. HadžiahmetovićO. Bulut
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal4
5Shots off Goal3
17Total Shots8
5Blocked Shots1
6Shots insidebox5
11Shots outsidebox3
13Fouls20
8Corner Kicks5
5Offsides0
62%Ball Possession38%
3Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves7
466Total passes301
388Passes accurate225
83%Passes %75%
0.65expected_goals1.69
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Fenerbahçe je 6.85, v porovnaní s 6.86 u Beşiktaş. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Fenerbahçe je Talisca (7.19), u Beşiktaş je to Rafa (7.27).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Fenerbahçe prispeli v tejto sezóne 31 gólmi a 12 asistenciami, na čele s Talisca (19G). U Beşiktaş je to 7 gólov a 5 asistencií s lídrom Rafa (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Fenerbahçe nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.96, zatiaľ čo Beşiktaş má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Fenerbahçe nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.83, oproti 5 u Beşiktaş s hodnotením 6.83. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Fenerbahçe nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.99, v porovnaní s 1 u Beşiktaş s priemerom 7.27. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Fenerbahçe a 79% u Beşiktaş. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Fenerbahçe nazbierali v tejto sezóne 21 žltých kariet, v porovnaní s 5 u Beşiktaş. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Fenerbahçe je 28.2 (najmladší: O. Aydın (25), najstarší: Fred (32)), zatiaľ čo Beşiktaş má priemer 29.1 (najmladší: M. Hekimoğlu (18), najstarší: M. Günok (36)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Fenerbahçe majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 9 u Beşiktaş. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Fenerbahçe4-4-24-2-3-1Beşiktaş
GKDEFMIDFWD
1Eğribay.21Osayi-S.37Škriniar4Söyüncü16Müldür53Szymańs.13Fred5Yüksek70Aydın19En-Nesy.94Talisca34Günok2Svensson3Paulista26Masuaku79Terzi15Oxlade-.6Hadžiah.7Rashica83Fernand.91Hekimoğ.27Rafa

Náhradníci

Tréner: José Mourinho

Náhradníci

Tréner: O. Solskjær

FenerbahçeSila pozíciíBeşiktaş
6.85
Ø Hodnotenie
6.86
6.27Brankár (1 v 1)6.63
0G 0A0G 0A
6.96Obranca (4 v 4)6.83
3G 2A0G 1A
6.83Záložník (4 v 5)6.83
2G 6A2G 3A
6.99Útočník (2 v 1)7.27
26G 4A5G 1A
Fenerbahçe4-4-2
1Brankárİ. Eğribayat6.3
21ObrancaB. Osayi-Samuel
37ObrancaM. Škriniar7.12G
4ObrancaÇ. Söyüncü7.11A
16ObrancaM. Müldür6.71G1A
53ZáložníkS. Szymański6.71G
13ZáložníkFred7.04A
5Záložníkİ. Yüksek6.91G1A
70ZáložníkO. Aydın6.71A
19ÚtočníkY. En-Nesyri6.87G
94ÚtočníkTalisca7.219G4A
Beşiktaş4-2-3-1
34BrankárM. Günok6.6
2ObrancaJ. Svensson6.8
3ObrancaGabriel Paulista7.11A
26ObrancaA. Masuaku
79ObrancaE. Terzi6.6
15ZáložníkA. Oxlade-Chamberlain
6ZáložníkA. Hadžiahmetović
7ZáložníkM. Rashica6.81G3A
83ZáložníkGedson Fernandes7.2
91ZáložníkM. Hekimoğlu6.51G
27ÚtočníkRafa7.35G1A

Prehľad zápasu

Beşiktaş zdolal Fenerbahçe 1:0. Zápas sa hral v Süper Lig 2024. Góly strelili: Gedson Fernandes 36′, Gedson Fernandes 44′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Fenerbahçe mal 62% držanie lopty, Beşiktaş mal 38%. Fenerbahçe mal 17 striel (7 na bránu), Beşiktaş mal 8 (4 na bránu). Očakávané góly: Fenerbahçe 0.65 — Beşiktaş 1.69. Fenerbahçe urobil 5 striedaní, Beşiktaş urobil 4.

Rivalita od 2025

Fenerbahçe vs Beşiktaş vzájomné výsledky

3 stretnutí
Fenerbahçe
2
výhier
Remízy
0
Beşiktaş
1
výhier
Góly spolu
9 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

Fenerbahçe

WLLDWW

Beşiktaş

LWDWLW

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Fenerbahçe4výhry
3remízy10 stretnutí
Beşiktaş3výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

2.7

Priemerný počet gólov na zápas

50%

Zápasy s 3+ gólmi

60%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (40%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (62%) — kurzy môžu podceňovať Beşiktaş.

Trhové zhrnutie

Marža: 7.5%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 66.0%Remíza 22.8%Hostia 18.7%

Rozpätie kurzov

1X2
Min1.504.205.25
Max1.534.585.44
Nad 2,5: 66.7%Pod 2,5: 41.7%
Trhový favorit:Fenerbahçe · Jasný favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh61.9%20.7%17.4%
Verejný trh60.9%21.7%17.4%
Δ1.0%1.1%

Fenerbahçe vs Beşiktaş — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Beşiktaş
Výsledok vs. Trh: Fenerbahçe (66%)

Výsledok sa líšil od trhovej predikcie

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

FenerbahçePolčas:01Beşiktaş
17Strely8
7Strely na bránu4

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
05/04/26Fenerbahce1–0Besiktas1.91/3.75/3.50
02/11/25Besiktas2–3Fenerbahce2.55/3.60/2.45
04/05/25Fenerbahce0–1Besiktas1.52/4.39/5.35
07/12/24Besiktas1–0Fenerbahce3.67/3.69/1.88
27/04/24Fenerbahce2–1Besiktas1.44/4.92/6.34
09/12/23Besiktas1–3Fenerbahce3.82/3.64/1.86
02/04/23Fenerbahce2–4Besiktas1.86/3.71/3.97
02/10/22Besiktas0–0Fenerbahce2.33/3.62/2.79
08/05/22Besiktas1–1Fenerbahce2.51/3.42/2.61
19/12/21Fenerbahce2–2Besiktas2.18/3.52/3.19

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Fenerbahçe

V 687R 230P 182
Nad 2,560
Goals scored2257

Vonkajšia bilancia: Beşiktaş

V 625R 252P 222
Nad 2,557
Goals scored2029

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026