Menu

Vejle vs Fc Copenhagen

Riadny čas

Superliga · Sezóna 2025

Vejle Stadion, Vejle19. apríla 2026 o 18:00
Domáci

Vejle

14
Rozhodca: Lasse Laebel Graagaard

Udalosti zápasu

Vejle
FC Copenhagen
Výkop
5′
A. Cornelius

asistencia: M. Madsen

L. Flo

asistencia: A. Hjulsager

17′
Polčas
M. DuelundV. Lund
46′
A. HjulsagerG. Tabatadze
60′
62′
A. CorneliusV. Dadason
M. Enggaard72′
74′
J. LarssonRobert
74′
V. ClaessonG. Vianney
T. GundelundB. Edjeodji
81′
83′
G. Vianney
88′
V. Dadason

asistencia: M. Lopez

M. EnggaardM. Jensen
89′
C. GammelgaardW. Faghir
89′
90+1′
M. ElyounoussiB. Meling
90+1′
M. LopezButa
G. Tabatadze90+3′
G. Tabatadze90+3′
G. Tabatadze90+3′
90+4′
G. Vianney

asistencia: Robert

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal8
4Shots off Goal8
11Total Shots17
4Blocked Shots1
8Shots insidebox15
3Shots outsidebox2
13Fouls12
3Corner Kicks6
0Offsides1
44%Ball Possession56%
3Yellow Cards0
1Red Cards0
4Goalkeeper Saves2
351Total passes439
246Passes accurate333
70%Passes %76%
1.14expected_goals2.17
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Vejle je 6.78, v porovnaní s 6.94 u FC Copenhagen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Vejle je Igor Vekić (6.97), u FC Copenhagen je to Mohamed Elyounoussi (7.16).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Vejle prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 21 asistenciami, na čele s Christian Gammelgaard (7G). U FC Copenhagen je to 34 gólov a 27 asistencií s lídrom Jordan Larsson (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Vejle nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.79, zatiaľ čo FC Copenhagen má 4 obrancov s priemerom 7.02. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Vejle nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.77, oproti 5 u FC Copenhagen s hodnotením 6.97. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Vejle nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.56, v porovnaní s 1 u FC Copenhagen s priemerom 6.54. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Vejle a 81% u FC Copenhagen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Vejle nazbierali v tejto sezóne 35 žltých kariet, v porovnaní s 22 u FC Copenhagen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Vejle je 26.6 (najmladší: Lasse Flø (20), najstarší: Lasse Nielsen (38)), zatiaľ čo FC Copenhagen má priemer 28.0 (najmladší: William Clem (21), najstarší: Zanka (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Vejle majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 24 u FC Copenhagen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Vejle4-2-3-14-2-3-1FC Copenhagen
GKDEFMIDFWD
1Vekić23Flø4Nielsen2Gundelu.3Sorensen30Enggård6Vesterg.7Gammelg.10Duelund17Hjulsag.16Bach1Kotarski20Suzuki6Hatzidi.25Zanka15López36Clem21Madsen11Larsson7Claesson10Elyouno.14Corneli.

Náhradníci

Tréner: Claus Norgaard

Náhradníci

Tréner: Bo Svensson

VejleSila pozíciíFC Copenhagen
6.78
Ø Hodnotenie
6.94
6.97Brankár (1 v 1)6.85
0G 0A0G 1A
6.79Obranca (4 v 4)7.02
1G 7A4G 5A
6.77Záložník (5 v 5)6.97
16G 11A28G 20A
6.56Útočník (1 v 1)6.54
2G 3A2G 1A
Vejle4-2-3-1
1BrankárIgor Vekić7.0
23ObrancaLasse Flø6.81G1A
4ObrancaLasse Nielsen7.01A
2ObrancaThomas Gundelund6.72A
3ObrancaChristian Sorensen6.83A
30ZáložníkMads Enggård6.71A
6ZáložníkMike Vestergård6.71A
7ZáložníkChristian Gammelgaard6.87G4A
10ZáložníkMikkel Duelund6.97G1A
17ZáložníkAndrew Hjulsager6.82G4A
16ÚtočníkTobias Bach6.62G3A
FC Copenhagen4-2-3-1
1BrankárDominik Kotarski6.81A
20ObrancaJunnosuke Suzuki6.91G
6ObrancaPantelis Hatzidiakos7.02G
25ObrancaZanka7.01A
15ObrancaMarcos López7.11G4A
36ZáložníkWilliam Clem6.92G2A
21ZáložníkMads Emil Madsen7.03G2A
11ZáložníkJordan Larsson7.111G6A
7ZáložníkViktor Claesson6.75G1A
10ZáložníkMohamed Elyounoussi7.27G9A
14ÚtočníkAndreas Cornelius6.52G1A

Prehľad zápasu

FC Copenhagen zdolal Vejle 4:1. Zápas sa hral v Superliga 2025. Góly strelili: A. Cornelius 5′, L. Flo 17′, G. Vianney 83′, V. Dadason 88′, G. Vianney 90′. Bolo udelených 3 žltých kariet, 1 červených kariet. Vejle mal 44% držanie lopty, FC Copenhagen mal 56%. Vejle mal 11 striel (3 na bránu), FC Copenhagen mal 17 (8 na bránu). Očakávané góly: Vejle 1.14 — FC Copenhagen 2.17. Vejle urobil 5 striedaní, FC Copenhagen urobil 5.

Rivalita od 2018

Vejle vs FC Copenhagen vzájomné výsledky

15 stretnutí
Vejle
1
výhier
Remízy
2
FC Copenhagen
12
výhier
Góly spolu
44 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
7/15 · 47%
Nad 2,5
10/15 · 67%

Aktuálna forma

Vejle

LLLLDD

FC Copenhagen

WDWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026