Menu

Fc Midtjylland vs Sonderjyske

Riadny čas

Superliga · Sezóna 2025

MCH Arena, Herning4. apríla 2026 o 18:00
Domáci

FC Midtjylland

22
Hostia

Sonderjyske

Rozhodca: Jens Maae

Udalosti zápasu

FC Midtjylland
Sonderjyske
Výkop
A. Simsir

asistencia: Cho Gue-Sung

12′
25′Alexander Lyng
V. ByskovLee Han-Beom
40′
Gue-sung Cho44′
Polčas
46′
A. LyngO. Hyseni
46′
A. OggesenR. Vinderslev
48′Pachanga Kristensen
D. Osorio

asistencia: A. Simsir

58′
62′
S. WaeverT. Klysner
Ousmane Diao69′
A. SimsirFranculino
72′
J. EmefileM. Gogorza
72′
72′
P. KristensenD. Wilkins
D. OsorioPaulinho
77′
81′
M. HoppeS. Emini
83′
M. Cherif

asistencia: T. Klysner

89′
O. Hyseni

asistencia: S. Emini

90+5′Dalton Wilkins
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal4
8Shots off Goal2
18Total Shots7
6Blocked Shots1
10Shots insidebox6
8Shots outsidebox1
15Fouls15
9Corner Kicks5
3Offsides3
55%Ball Possession45%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
372Total passes299
280Passes accurate202
75%Passes %68%
1.90expected_goals1.98
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Midtjylland je 6.99, v porovnaní s 6.84 u Sonderjyske. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Midtjylland je A. Simsir (7.57), u Sonderjyske je to T. Sommer (7.23).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Midtjylland prispeli v tejto sezóne 32 gólmi a 30 asistenciami, na čele s A. Simsir (9G). U Sonderjyske je to 24 gólov a 11 asistencií s lídrom M. Hoppe (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Midtjylland nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.00, zatiaľ čo Sonderjyske má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Midtjylland nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.01, oproti 5 u Sonderjyske s hodnotením 6.86. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Midtjylland nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.85, v porovnaní s 1 u Sonderjyske s priemerom 6.72. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Midtjylland a 77% u Sonderjyske. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Midtjylland nazbierali v tejto sezóne 31 žltých kariet, v porovnaní s 28 u Sonderjyske. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Midtjylland je 22.8 (najmladší: J. Emefile (18), najstarší: M. Erlic (27)), zatiaľ čo Sonderjyske má priemer 24.9 (najmladší: P. Kristensen (19), najstarší: A. Oggesen (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Midtjylland majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 24 u Sonderjyske. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Midtjylland3-4-34-2-3-1Sonderjyske
GKDEFMIDFWD
16Olafsson4Diao6Erlic22Sorensen11Osorio20Byskov19Bravo55Bak38Emefile10Gue-Sung58Simsir16Bundgaa.3Waever12Soulas5Jensen19Kristen.26Sommer22Oggesen15Qamili31Cherif11Lyng9Hoppe

Náhradníci

Tréner: Mike Tullberg

Náhradníci

Tréner: Thomas Norgaard

FC MidtjyllandSila pozíciíSonderjyske
6.99
Ø Hodnotenie
6.84
7.28Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 1A
7.00Obranca (3 v 4)6.83
5G 4A6G 0A
7.01Záložník (4 v 5)6.86
14G 10A12G 10A
6.85Útočník (3 v 1)6.72
13G 16A6G 0A
FC Midtjylland3-4-3
16BrankárE. Olafsson7.3
4ObrancaO. Diao6.91G2A
6ObrancaM. Erlic6.82G
22ObrancaM. Bech Sorensen7.32G2A
11ZáložníkD. Osorio7.46G6A
20ZáložníkV. Byskov7.06G2A
19ZáložníkP. Bravo6.81G
55ZáložníkV. Bak6.81G2A
38ÚtočníkJ. Emefile6.51G
10ÚtočníkCho Gue-Sung6.43G1A
58ÚtočníkA. Simsir7.69G15A
Sonderjyske4-2-3-1
16BrankárM. Bundgaard7.01A
3ObrancaS. Waever6.7
12ObrancaM. Soulas7.13G
5ObrancaM. Jensen7.03G
19ObrancaP. Kristensen6.5
26ZáložníkT. Sommer7.24A
22ZáložníkA. Oggesen6.93A
15ZáložníkL. Qamili6.65G1A
31ZáložníkM. Cherif6.84G1A
11ZáložníkA. Lyng6.83G1A
9ÚtočníkM. Hoppe6.76G

Prehľad zápasu

FC Midtjylland a Sonderjyske remizovali 2:2. Zápas sa hral v Superliga 2025. Góly strelili: A. Simsir 12′, D. Osorio 58′, M. Cherif 83′, O. Hyseni 89′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Midtjylland mal 55% držanie lopty, Sonderjyske mal 45%. FC Midtjylland mal 18 striel (4 na bránu), Sonderjyske mal 7 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Midtjylland 1.90 — Sonderjyske 1.98. FC Midtjylland urobil 4 striedaní, Sonderjyske urobil 5.

Rivalita od 2025

FC Midtjylland vs Sonderjyske vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Midtjylland
2
výhier
Remízy
0
Sonderjyske
1
výhier
Góly spolu
14 · 4.7/zápas
Obaja skórovali
3/3 · 100%
Nad 2,5
3/3 · 100%

Aktuálna forma

FC Midtjylland

DDWWWD

Sonderjyske

LWLLLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 17. 4. 2026