Menu

Sonderjyske vs Fc Midtjylland

Riadny čas

Superliga · Sezóna 2025

Haderslev Football Stadium, Haderslev23. apríla 2026 o 20:00

Udalosti zápasu

Sonderjyske
FC Midtjylland
Výkop
24′
E. Chilufya
M. Hoppe

asistencia: T. Sommer

40′
Matthew Hoppe45+1′
Polčas
46′
PaulinhoV. Bak
49′
D. L. Gretarsson

Own Goal

59′
E. ChilufyaP. Billing
M. HoppeL. Qamili
67′
A. LyngT. Klysner
68′
G. DuruD. Wilkins
72′
A. OggesenA. Pedersen
72′
77′
D. OsorioK. Mbabu
78′Philip Billing
S. EminiE. Hjort- Pedersen
87′
89′
A. SimsirM. Gogorza
90+3′Kevin Mbabu
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal4
1Shots off Goal7
7Total Shots15
2Blocked Shots4
6Shots insidebox8
1Shots outsidebox7
14Fouls16
3Corner Kicks8
0Offsides0
40%Ball Possession60%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
287Total passes425
201Passes accurate337
70%Passes %79%
0.74expected_goals1.36
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sonderjyske je 6.80, v porovnaní s 6.97 u FC Midtjylland. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sonderjyske je Tobias Sommer (7.23), u FC Midtjylland je to Aral Şimşir (7.57).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sonderjyske prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 14 asistenciami, na čele s Matthew Hoppe (6G). U FC Midtjylland je to 29 gólov a 31 asistencií s lídrom Aral Şimşir (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sonderjyske nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.89, zatiaľ čo FC Midtjylland má 3 obrancov s priemerom 7.02. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sonderjyske nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 4 u FC Midtjylland s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sonderjyske nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.72, v porovnaní s 3 u FC Midtjylland s priemerom 6.85. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 77% u Sonderjyske a 79% u FC Midtjylland. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sonderjyske nazbierali v tejto sezóne 32 žltých kariet, v porovnaní s 29 u FC Midtjylland. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sonderjyske je 24.8 (najmladší: Olti Hyseni (18), najstarší: Andreas Oggesen (31)), zatiaľ čo FC Midtjylland má priemer 24.5 (najmladší: Darío Osorio (21), najstarší: Paulinho (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sonderjyske majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 23 u FC Midtjylland. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sonderjyske4-2-3-13-4-1-2FC Midtjylland
GKDEFMIDFWD
27Peña22Oggesen12Soulas4Grétars.23Duru6Vinders.26Sommer11Lyng7Emini24Hyseni9Hoppe16Ólafsson3Lee6Erlić22Sørensen11Osorio21Castillo19Bravo29Paulinho58Şimşir10Cho14Chilufya

Náhradníci

Tréner: Thomas Norgaard

Náhradníci

Tréner: Mike Tullberg

SonderjyskeSila pozíciíFC Midtjylland
6.80
Ø Hodnotenie
6.97
6.20Brankár (1 v 1)7.28
0G 0A0G 0A
6.89Obranca (4 v 3)7.02
5G 5A4G 3A
6.87Záložník (5 v 4)6.96
10G 9A12G 11A
6.72Útočník (1 v 3)6.85
6G 0A13G 17A
Sonderjyske4-2-3-1
27BrankárBenicio Peña6.2
22ObrancaAndreas Oggesen6.93A
12ObrancaMaxime Soulas7.13G
4ObrancaDaníel Grétarsson7.02G2A
23ObrancaChidiebube Duru6.6
6ZáložníkRasmus Vinderslev6.81G
26ZáložníkTobias Sommer7.24A
11ZáložníkAlexander Lyng6.83G1A
7ZáložníkSefer Emini6.71G1A
24ZáložníkOlti Hyseni6.95G3A
9ÚtočníkMatthew Hoppe6.76G
FC Midtjylland3-4-1-2
16BrankárElías Ólafsson7.3
3ObrancaHan-Beom Lee7.01A
6ObrancaMartin Erlić6.82G
22ObrancaMads Bech Sørensen7.32G2A
11ZáložníkDarío Osorio7.46G6A
21ZáložníkDenil Castillo6.94G4A
19ZáložníkPedro Bravo6.81G
29ZáložníkPaulinho6.71G1A
58ÚtočníkAral Şimşir7.69G15A
10ÚtočníkGue-sung Cho6.43G1A
14ÚtočníkEdward Chilufya6.51G1A

Prehľad zápasu

FC Midtjylland zdolal Sonderjyske 2:1. Zápas sa hral v Superliga 2025. Góly strelili: E. Chilufya 24′, M. Hoppe 40′, D. L. Gretarsson 49′ (o.g.). Bolo udelených 5 žltých kariet. Sonderjyske mal 40% držanie lopty, FC Midtjylland mal 60%. Sonderjyske mal 7 striel (4 na bránu), FC Midtjylland mal 15 (4 na bránu). Očakávané góly: Sonderjyske 0.74 — FC Midtjylland 1.36. Sonderjyske urobil 5 striedaní, FC Midtjylland urobil 4.

Rivalita od 2011

Sonderjyske vs FC Midtjylland vzájomné výsledky

37 stretnutí
Sonderjyske
10
výhier
Remízy
7
FC Midtjylland
20
výhier
Góly spolu
118 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
25/37 · 68%
Nad 2,5
23/37 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 62 v 2025

Aktuálna forma

Sonderjyske

LWLLLD

FC Midtjylland

DDWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026