Menu

Borussia Dortmund vs Newcastle

SIGNAL IDUNA PARK, Dortmund7. novembra 2023 o 18:45
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

Borussia Dortmund
Newcastle
Výkop
9′Lewis Hall
N. Füllkrug

asistencia: M. Sabitzer

26′
Polčas
46′
L. HallM. Almirón
46′
C. WilsonA. Gordon
J. Brandt

asistencia: K. Adeyemi

79′
K. AdeyemiM. Reus
80′
80′
J. WillockL. Miley
N. FüllkrugY. Moukoko
87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal5
5Shots off Goal3
17Total Shots10
4Blocked Shots2
7Shots insidebox6
10Shots outsidebox4
13Fouls5
7Corner Kicks4
3Offsides1
46%Ball Possession54%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves6
397Total passes471
316Passes accurate401
80%Passes %85%
1.38expected_goals0.55

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Borussia Dortmund je 6.99, v porovnaní s 6.76 u Newcastle. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Borussia Dortmund je N. Schlotterbeck (7.49), u Newcastle je to F. Schär (6.93).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Borussia Dortmund prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 6 asistenciami, na čele s K. Adeyemi (3G). U Newcastle je to 6 gólov a 3 asistencií s lídrom F. Schär (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Borussia Dortmund nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.09, zatiaľ čo Newcastle má 4 obrancov s priemerom 6.89. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Borussia Dortmund nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.97, oproti 3 u Newcastle s hodnotením 6.57. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Borussia Dortmund nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Newcastle s priemerom 6.68. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Borussia Dortmund a —% u Newcastle. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Borussia Dortmund nazbierali v tejto sezóne 4 žltých kariet, v porovnaní s 19 u Newcastle. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Borussia Dortmund je 27.4 (najmladší: K. Adeyemi (23), najstarší: M. Sabitzer (31)), zatiaľ čo Newcastle má priemer 30.8 (najmladší: S. Longstaff (28), najstarší: F. Schär (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Borussia Dortmund majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 27 u Newcastle. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Borussia Dortmund4-2-3-14-3-3Newcastle
GKDEFMIDFWD
1Kobel25Süle15Hummels4Schlott.26Ryerson20Sabitzer6Özcan27Adeyemi8Nmecha19Brandt14Füllkrug22Pope2Trippier6Lascell.5Schär20Hall36Longsta.39Guimarã.28Willock21Livrame.9Wilson7Joelint.

Náhradníci

Tréner: E. Terzić

Náhradníci

Tréner: E. Howe

Borussia DortmundSila pozíciíNewcastle
6.99
Ø Hodnotenie
6.76
6.78Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
7.09Obranca (4 v 4)6.89
0G 2A3G 0A
6.97Záložník (5 v 3)6.57
9G 4A1G 1A
Útočník (1 v 3)6.68
0G 0A2G 2A
Borussia Dortmund4-2-3-1
1BrankárG. Kobel6.8
25ObrancaN. Süle6.9
15ObrancaM. Hummels
4ObrancaN. Schlotterbeck7.5
26ObrancaJ. Ryerson6.92A
20ZáložníkM. Sabitzer6.82A
6ZáložníkS. Özcan
27ZáložníkK. Adeyemi6.93G2A
8ZáložníkF. Nmecha7.23G
19ZáložníkJ. Brandt6.93G
14ÚtočníkN. Füllkrug
Newcastle4-3-3
22BrankárN. Pope
2ObrancaK. Trippier
6ObrancaJ. Lascelles6.81G
5ObrancaF. Schär6.92G
20ObrancaL. Hall
36ZáložníkS. Longstaff6.61G1A
39ZáložníkBruno Guimarães
28ZáložníkJ. Willock
21ÚtočníkT. Livramento
9ÚtočníkC. Wilson
7ÚtočníkJoelinton6.72G2A

Prehľad zápasu

Borussia Dortmund zdolal Newcastle 2:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2023. Góly strelili: N. Füllkrug 26′, J. Brandt 79′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Borussia Dortmund mal 46% držanie lopty, Newcastle mal 54%. Borussia Dortmund mal 17 striel (8 na bránu), Newcastle mal 10 (5 na bránu). Očakávané góly: Borussia Dortmund 1.38 — Newcastle 0.55. Borussia Dortmund urobil 2 striedaní, Newcastle urobil 3.

Rivalita od 2023

Borussia Dortmund vs Newcastle vzájomné výsledky

1 stretnutí
Borussia Dortmund
1
výhier
Remízy
0
Newcastle
0
výhier
Góly spolu
1 · 1.0/zápas
Obaja skórovali
0/1 · 0%
Nad 2,5
0/1 · 0%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 01 v 2023Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Borussia Dortmund

WLWLLW

Newcastle

LDLLLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026