Menu

Aston Villa vs Bayern Munchen

Villa Park, Birmingham2. októbra 2024 o 21:00
10
Rozhodca: R. Petrescu

Udalosti zápasu

Aston Villa
Bayern München
Výkop
21′Dayot Upamecano
Goal cancelled24′
VAR
J. RamseyL. Bailey
27′
Polčas
46′
K. ComanJ. Musiala
A. OnanaR. Barkley
60′
L. BaileyI. Maatsen
60′
66′Serge Gnabry
66′
M. OliseL. Sané
O. WatkinsJ. Durán
70′
76′
A. PavlovićJoão Palhinha
J. Durán

asistencia: Pau Torres

79′
86′
Kim Min-JaeL. Goretzka
86′
K. LaimerM. Tel
Jhon Durán90+5′
Ian Maatsen90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal7
2Shots off Goal4
5Total Shots17
1Blocked Shots6
3Shots insidebox8
2Shots outsidebox9
8Fouls12
1Corner Kicks11
2Offsides3
30%Ball Possession70%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves1
290Total passes656
219Passes accurate592
76%Passes %90%
0.40expected_goals1.42
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Aston Villa je 6.94, v porovnaní s 7.18 u Bayern München. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Aston Villa je Y. Tielemans (7.19), u Bayern München je to H. Kane (8.01).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Aston Villa prispeli v tejto sezóne 23 gólmi a 17 asistenciami, na čele s O. Watkins (12G). U Bayern München je to 24 gólov a 24 asistencií s lídrom H. Kane (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Aston Villa nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.90, zatiaľ čo Bayern München má 4 obrancov s priemerom 6.69. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Aston Villa nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.01, oproti 5 u Bayern München s hodnotením 7.45. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Aston Villa nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.76, v porovnaní s 1 u Bayern München s priemerom 8.01. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u Aston Villa a 88% u Bayern München. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Aston Villa nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Bayern München. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Aston Villa je 28.3 (najmladší: M. Rogers (23), najstarší: E. Martínez (33)), zatiaľ čo Bayern München má priemer 28.5 (najmladší: A. Pavlović (21), najstarší: M. Neuer (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Aston Villa majú priemerne 29 ligových štartov, oproti 10 u Bayern München. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Aston Villa4-2-3-14-2-3-1Bayern München
GKDEFMIDFWD
23Martínez4Konsa3Carlos14Torres12Digne24Onana8Tielema.19Philoge.27Rogers41Ramsey11Watkins1Neuer27Laimer2Upameca.3Min-Jae19Davies6Kimmich45Pavlović7Gnabry17Olise11Coman9Kane

Náhradníci

Tréner: Unai Emery

Náhradníci

Tréner: V. Kompany

Aston VillaSila pozíciíBayern München
6.94
Ø Hodnotenie
7.18
6.98Brankár (1 v 1)6.95
0G 1A0G 0A
6.90Obranca (4 v 4)6.69
0G 5A1G 6A
7.01Záložník (5 v 5)7.45
11G 9A10G 16A
6.76Útočník (1 v 1)8.01
12G 2A13G 2A
Aston Villa4-2-3-1
23BrankárE. Martínez7.01A
4ObrancaE. Konsa7.0
3ObrancaDiego Carlos
14ObrancaPau Torres6.9
12ObrancaL. Digne6.85A
24ZáložníkA. Onana7.02G
8ZáložníkY. Tielemans7.24A
19ZáložníkJ. Philogene
27ZáložníkM. Rogers6.89G5A
41ZáložníkJ. Ramsey
11ÚtočníkO. Watkins6.812G2A
Bayern München4-2-3-1
1BrankárM. Neuer7.0
27ObrancaK. Laimer6.73A
2ObrancaD. Upamecano6.81G2A
3ObrancaKim Min-Jae6.7
19ObrancaA. Davies6.61A
6ZáložníkJ. Kimmich7.42A
45ZáložníkA. Pavlović7.31G1A
7ZáložníkS. Gnabry7.02G5A
17ZáložníkM. Olise7.65G6A
11ZáložníkK. Coman8.02G2A
9ÚtočníkH. Kane8.013G2A

Prehľad zápasu

Aston Villa zdolal Bayern München 1:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: J. Durán 79′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Aston Villa mal 30% držanie lopty, Bayern München mal 70%. Aston Villa mal 5 striel (2 na bránu), Bayern München mal 17 (7 na bránu). Očakávané góly: Aston Villa 0.40 — Bayern München 1.42. Aston Villa urobil 4 striedaní, Bayern München urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Pau Torres 24′).

Aktuálna forma

Aston Villa

DWLLLW

Bayern München

DLWWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026