Menu

Borussia Dortmund vs Sturm Graz

SIGNAL IDUNA PARK, Dortmund5. novembra 2024 o 21:00
10
Rozhodca: E. Lambrechts

Udalosti zápasu

Borussia Dortmund
Sturm Graz
Výkop
Polčas
46′
S. JattaL. Zvonarek
60′
M. JohnstonN. Geyrhofer
M. SabitzerD. Malen
67′
Donyell Malen74′
75′
M. BierethE. Yardımcı
J. GittensC. Campbell
77′
D. Malen

asistencia: S. Guirassy

85′
M. BeierA. Azhil
89′
90′
O. KiteishviliT. Horvat
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal1
8Shots off Goal6
21Total Shots7
5Blocked Shots0
16Shots insidebox3
5Shots outsidebox4
9Fouls15
11Corner Kicks3
0Offsides1
66%Ball Possession34%
1Yellow Cards0
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves6
618Total passes315
535Passes accurate241
87%Passes %77%
1.68expected_goals0.57
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Borussia Dortmund je 6.87, v porovnaní s 6.49 u Sturm Graz. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Borussia Dortmund je N. Schlotterbeck (7.49), u Sturm Graz je to S. Jatta (6.90).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Borussia Dortmund prispeli v tejto sezóne 13 gólmi a 7 asistenciami, na čele s S. Guirassy (4G). U Sturm Graz je to 1 gólov a 0 asistencií s lídrom S. Jatta (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Borussia Dortmund nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.03, zatiaľ čo Sturm Graz má 4 obrancov s priemerom 6.38. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Borussia Dortmund nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.98, oproti 4 u Sturm Graz s hodnotením 6.47. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Borussia Dortmund nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.56, v porovnaní s 2 u Sturm Graz s priemerom 6.90. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Borussia Dortmund a 80% u Sturm Graz. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Borussia Dortmund nazbierali v tejto sezóne 5 žltých kariet, v porovnaní s 3 u Sturm Graz. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Borussia Dortmund je 28.5 (najmladší: J. Gittens (21), najstarší: A. Meyer (34)), zatiaľ čo Sturm Graz má priemer 24.3 (najmladší: M. Johnston (22), najstarší: O. Kiteishvili (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Borussia Dortmund majú priemerne 6 ligových štartov, oproti 3 u Sturm Graz. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Borussia Dortmund4-3-34-2-2-2Sturm Graz
GKDEFMIDFWD
33Meyer13Groß23Can4Schlott.5Benseba.20Sabitzer8Nmecha10Brandt14Beier9Guirassy43Gittens1Scherpen2Johnston47Aiwu24Lavalée22Gazibeg.21Chukwua.10Kiteish.8Yalcouyé15Bøving18Biereth20Jatta

Náhradníci

Tréner: N. Şahin

Náhradníci

Tréner: C. Ilzer

Borussia DortmundSila pozíciíSturm Graz
6.87
Ø Hodnotenie
6.49
7.03Obranca (4 v 4)6.38
2G 1A0G 0A
6.98Záložník (3 v 4)6.47
6G 2A0G 0A
6.56Útočník (3 v 2)6.90
5G 4A1G 0A
Borussia Dortmund4-3-3
33BrankárA. Meyer
13ObrancaP. Groß6.81A
23ObrancaE. Can6.7
4ObrancaN. Schlotterbeck7.5
5ObrancaR. Bensebaini7.02G
20ZáložníkM. Sabitzer6.82A
8ZáložníkF. Nmecha7.23G
10ZáložníkJ. Brandt6.93G
14ÚtočníkM. Beier6.51G1A
9ÚtočníkS. Guirassy6.94G3A
43ÚtočníkJ. Gittens6.3
Sturm Graz4-2-2-2
1BrankárK. Scherpen
2ObrancaM. Johnston5.6
47ObrancaE. Aiwu
24ObrancaD. Lavalée6.7
22ObrancaJ. Gazibegović6.9
21ZáložníkT. Chukwuani6.8
10ZáložníkO. Kiteishvili6.5
8ZáložníkM. Yalcouyé
15ZáložníkW. Bøving6.2
18ÚtočníkM. Biereth
20ÚtočníkS. Jatta6.91G

Prehľad zápasu

Borussia Dortmund zdolal Sturm Graz 1:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: D. Malen 85′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Borussia Dortmund mal 66% držanie lopty, Sturm Graz mal 34%. Borussia Dortmund mal 21 striel (8 na bránu), Sturm Graz mal 7 (1 na bránu). Očakávané góly: Borussia Dortmund 1.68 — Sturm Graz 0.57. Borussia Dortmund urobil 3 striedaní, Sturm Graz urobil 4.

Aktuálna forma

Borussia Dortmund

LWLLWW

Sturm Graz

DDDDDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026