Menu

Sporting Cp vs Arsenal

Estádio José Alvalade, Lisboa26. novembra 2024 o 21:00
15
Hostia

Arsenal

Rozhodca: S. Marciniak

Udalosti zápasu

Sporting CP
Arsenal
Výkop
Ousmane Diomande4′
7′
Gabriel Martinelli

asistencia: J. Timber

22′
K. Havertz

asistencia: B. Saka

45+1′
Gabriel Magalhães

asistencia: D. Rice

Polčas
Gonçalo Inácio

asistencia: Trincão

47′
65′
B. Saka

Penalty

M. EdwardsDaniel Bragança
68′
M. AraújoGeny Catamo
68′
70′
D. RiceMikel Merino
70′
Gabriel MartinelliL. Trossard
H. MoritaC. Harder
78′
78′
M. ØdegaardE. Nwaneri
78′
R. CalafioriO. Zinchenko
82′
L. Trossard
84′
Gabriel MagalhãesJ. Kiwior
Gonçalo InácioMatheus Reis
88′
TrincãoJoão Simões
88′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal9
8Shots off Goal2
19Total Shots13
3Blocked Shots2
9Shots insidebox10
10Shots outsidebox3
6Fouls8
8Corner Kicks3
0Offsides1
52%Ball Possession48%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves8
497Total passes458
447Passes accurate402
90%Passes %88%
1.05expected_goals3.89
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sporting CP je 7.07, v porovnaní s 7.13 u Arsenal. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sporting CP je Gonçalo Inácio (7.27), u Arsenal je to D. Rice (7.43).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sporting CP prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 7 asistenciami, na čele s Trincão (4G). U Arsenal je to 15 gólov a 11 asistencií s lídrom Gabriel Martinelli (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sporting CP nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.10, zatiaľ čo Arsenal má 4 obrancov s priemerom 6.95. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sporting CP nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.01, oproti 3 u Arsenal s hodnotením 7.28. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sporting CP nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.23, v porovnaní s 3 u Arsenal s priemerom 7.18. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Sporting CP a 83% u Arsenal. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sporting CP nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Arsenal. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sporting CP je 25.0 (najmladší: Geovany Quenda (18), najstarší: H. Morita (30)), zatiaľ čo Arsenal má priemer 25.6 (najmladší: R. Calafiori (23), najstarší: David Raya (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sporting CP majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 10 u Arsenal. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sporting CP3-4-2-14-3-3Arsenal
GKDEFMIDFWD
1Israel3Juste26Diomande25Inácio57Quenda42Hjulmand5Morita20Araújo17Trincão10Edwards9Gyökeres22Raya12Timber2Saliba6Magalhã.33Calafio.8Ødegaard5Partey41Rice7Saka29Havertz11Martine.

Náhradníci

Tréner: João Pereira

Náhradníci

Tréner: Mikel Arteta

Sporting CPSila pozíciíArsenal
7.07
Ø Hodnotenie
7.13
Brankár (1 v 1)7.37
0G 0A0G 0A
7.10Obranca (3 v 4)6.95
2G 0A2G 3A
7.01Záložník (4 v 3)7.28
4G 4A1G 3A
7.23Útočník (3 v 3)7.18
4G 3A12G 5A
Sporting CP3-4-2-1
1BrankárF. Israel
3ObrancaJ. St. Juste
26ObrancaO. Diomande6.91G
25ObrancaGonçalo Inácio7.31G
57ZáložníkGeovany Quenda7.22G2A
42ZáložníkM. Hjulmand7.1
5ZáložníkH. Morita6.81A
20ZáložníkM. Araújo7.02G1A
17ÚtočníkTrincão7.24G3A
10ÚtočníkM. Edwards
9ÚtočníkV. Gyökeres
Arsenal4-3-3
22BrankárDavid Raya7.4
12ObrancaJ. Timber6.91G1A
2ObrancaW. Saliba6.8
6ObrancaGabriel Magalhães7.31G1A
33ObrancaR. Calafiori6.81A
8ZáložníkM. Ødegaard7.11A
5ZáložníkT. Partey
41ZáložníkD. Rice7.41G2A
7ÚtočníkB. Saka7.13G2A
29ÚtočníkK. Havertz7.33G1A
11ÚtočníkGabriel Martinelli7.16G2A

Prehľad zápasu

Arsenal zdolal Sporting CP 5:1. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: Gabriel Martinelli 7′, K. Havertz 22′, Gabriel Magalhães 45′, Gonçalo Inácio 47′, B. Saka 65′ (pen.), L. Trossard 82′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Sporting CP mal 52% držanie lopty, Arsenal mal 48%. Sporting CP mal 19 striel (8 na bránu), Arsenal mal 13 (9 na bránu). Očakávané góly: Sporting CP 1.05 — Arsenal 3.89. Sporting CP urobil 5 striedaní, Arsenal urobil 5.

Rivalita od 2018

Sporting CP vs Arsenal vzájomné výsledky

5 stretnutí
Sporting CP
0
výhier
Remízy
3
Arsenal
2
výhier
Góly spolu
6 · 1.2/zápas
Obaja skórovali
1/5 · 20%
Nad 2,5
1/5 · 20%

Aktuálna forma

Sporting CP

WWDDDL

Arsenal

WWWDWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026