Menu

Monaco vs Benfica

Stade Louis-II, Monaco27. novembra 2024 o 21:00
Domáci

Monaco

23
Hostia

Benfica

Rozhodca: R. Obrenović

Udalosti zápasu

Monaco
Benfica
Výkop
5′Florentino Luís
E. Ben Seghir

asistencia: A. Golovin

13′
29′Álvaro Carreras
Denis Zakaria40′
Wilfried Singo41′
Thilo Kehrer41′
42′Kerem Aktürkoğlu
Polčas
48′
V. Pavlidis
Goal cancelled51′
VAR
VAR
55′Goal cancelled
Caio HenriqueC. Mawissa
57′
L. CamaraS. Magassa
57′
Wilfried Singo58′
Wilfried Singo58′
E. Ben SeghirM. Salisu
63′
B. EmboloF. Balogun
63′
65′
V. PavlidisArthur Cabral
65′
FlorentinoZ. Amdouni
S. Magassa
67′
Christian Mawissa79′
84′
Arthur Cabral

asistencia: Á. Di María

85′
F. AursnesL. Barreiro
88′
Z. Amdouni

asistencia: Á. Di María

D. ZakariaG. Ilenikhena
90+1′
90+2′
Á. Di MaríaB. Rollheiser
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal8
4Shots off Goal4
11Total Shots18
2Blocked Shots6
6Shots insidebox13
5Shots outsidebox5
12Fouls8
4Corner Kicks7
1Offsides6
46%Ball Possession54%
5Yellow Cards3
1Red Cards0
5Goalkeeper Saves3
419Total passes491
309Passes accurate394
74%Passes %80%
1.69expected_goals3.04
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Monaco je 6.62, v porovnaní s 7.11 u Benfica. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Monaco je L. Camara (7.00), u Benfica je to Á. Di María (8.06).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Monaco prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 4 asistenciami, na čele s M. Akliouche (1G). U Benfica je to 10 gólov a 8 asistencií s lídrom Á. Di María (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Monaco nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.56, zatiaľ čo Benfica má 4 obrancov s priemerom 7.04. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Monaco nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 3 u Benfica s hodnotením 7.02. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Monaco nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 3 u Benfica s priemerom 7.23. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Monaco a 79% u Benfica. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Monaco nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Benfica. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Monaco je 25.6 (najmladší: E. Ben Seghir (20), najstarší: T. Kehrer (29)), zatiaľ čo Benfica má priemer 28.4 (najmladší: Tomás Araújo (23), najstarší: N. Otamendi (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Monaco majú priemerne 6 ligových štartov, oproti 8 u Benfica. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Monaco4-2-3-14-3-3Benfica
GKDEFMIDFWD
1Majecki2Vanders.17Singo5Kehrer12Henrique15Camara6Zakaria11Akliouc.7Seghir10Golovin36Embolo1Trubin6Bah44Araújo30Otamendi3Fernánd.8Aursnes61Florent.10Kökçü11María14Pavlidis17Aktürko.

Náhradníci

Tréner: A. Hütter

Náhradníci

Tréner: Bruno Lage

MonacoSila pozíciíBenfica
6.62
Ø Hodnotenie
7.11
6.30Brankár (1 v 1)7.18
0G 0A1G 0A
6.56Obranca (4 v 4)7.04
0G 0A0G 0A
6.72Záložník (5 v 3)7.02
1G 4A2G 6A
6.70Útočník (1 v 3)7.23
0G 0A7G 2A
Monaco4-2-3-1
1BrankárR. Majecki6.3
2ObrancaVanderson6.5
17ObrancaW. Singo6.2
5ObrancaT. Kehrer6.5
12ObrancaCaio Henrique7.0
15ZáložníkL. Camara7.0
6ZáložníkD. Zakaria6.7
11ZáložníkM. Akliouche6.81G3A
7ZáložníkE. Ben Seghir6.3
10ZáložníkA. Golovin6.81A
36ÚtočníkB. Embolo6.7
Benfica4-3-3
1BrankárA. Trubin7.21G
6ObrancaA. Bah
44ObrancaTomás Araújo7.0
30ObrancaN. Otamendi7.1
3ObrancaÁlvaro Fernández
8ZáložníkF. Aursnes6.91G4A
61ZáložníkFlorentino7.01G
10ZáložníkO. Kökçü7.22A
11ÚtočníkÁ. Di María8.14G
14ÚtočníkV. Pavlidis6.42G2A
17ÚtočníkK. Aktürkoğlu7.21G

Prehľad zápasu

Benfica zdolal Monaco 3:2. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: E. Ben Seghir 13′, V. Pavlidis 48′, S. Magassa 67′, Arthur Cabral 84′, Z. Amdouni 88′. Bolo udelených 8 žltých kariet, 1 červených kariet. Monaco mal 46% držanie lopty, Benfica mal 54%. Monaco mal 11 striel (5 na bránu), Benfica mal 18 (8 na bránu). Očakávané góly: Monaco 1.69 — Benfica 3.04. Monaco urobil 5 striedaní, Benfica urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Maghnes Akliouche 51′), Goal cancelled (Alexander Bah 55′).

Aktuálna forma

Monaco

WDDLWW

Benfica

DWWWDW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026