Menu

Arsenal vs Monaco

Emirates Stadium, London11. decembra 2024 o 21:00
Domáci

Arsenal

30
Hostia

Monaco

Rozhodca: D. Massa

Udalosti zápasu

Arsenal
Monaco
Výkop
B. Saka

asistencia: Gabriel Jesus

34′
Polčas
46′
S. MagassaT. Minamino
M. Lewis-SkellyJ. Timber
64′
D. RiceJorginho
64′
Gabriel MartinelliL. Trossard
64′
Gabriel JesusK. Havertz
73′
B. Saka
78′
M. ØdegaardE. Nwaneri
79′
81′
L. CamaraE. Matazo
81′
B. EmboloG. Ilenikhena
81′
VandersonJ. Teze
K. Havertz

asistencia: B. Saka

88′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal2
6Shots off Goal5
16Total Shots7
2Blocked Shots0
14Shots insidebox3
2Shots outsidebox4
12Fouls7
3Corner Kicks1
2Offsides3
55%Ball Possession45%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
531Total passes439
469Passes accurate377
88%Passes %86%
1.91expected_goals0.38
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Arsenal je 7.09, v porovnaní s 6.72 u Monaco. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Arsenal je D. Rice (7.43), u Monaco je to M. Salisu (7.34).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Arsenal prispeli v tejto sezóne 14 gólmi a 11 asistenciami, na čele s Gabriel Martinelli (6G). U Monaco je to 1 gólov a 4 asistencií s lídrom M. Akliouche (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Arsenal nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.04, zatiaľ čo Monaco má 4 obrancov s priemerom 6.84. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Arsenal nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.17, oproti 5 u Monaco s hodnotením 6.71. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Arsenal nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.96, v porovnaní s 1 u Monaco s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Arsenal a 83% u Monaco. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Arsenal nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 10 u Monaco. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Arsenal je 25.6 (najmladší: M. Lewis-Skelly (19), najstarší: David Raya (30)), zatiaľ čo Monaco má priemer 25.1 (najmladší: E. Ben Seghir (20), najstarší: T. Kehrer (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Arsenal majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 6 u Monaco. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Arsenal4-3-34-2-3-1Monaco
GKDEFMIDFWD
22Raya5Partey2Saliba15Kiwior49Lewis-S.8Ødegaard41Rice23Merino7Saka9Jesus11Martine.1Majecki2Vanders.5Kehrer22Salisu12Henrique15Camara88Magassa11Akliouc.10Golovin7Seghir36Embolo

Náhradníci

Tréner: Mikel Arteta

Náhradníci

Tréner: A. Hütter

ArsenalSila pozíciíMonaco
7.09
Ø Hodnotenie
6.72
7.37Brankár (1 v 1)6.30
0G 0A0G 0A
7.04Obranca (4 v 4)6.84
0G 4A0G 0A
7.17Záložník (3 v 5)6.71
3G 3A1G 4A
6.96Útočník (3 v 1)6.70
11G 4A0G 0A
Arsenal4-3-3
22BrankárDavid Raya7.4
5ObrancaT. Partey
2ObrancaW. Saliba6.8
15ObrancaJ. Kiwior7.32A
49ObrancaM. Lewis-Skelly7.02A
8ZáložníkM. Ødegaard7.11A
41ZáložníkD. Rice7.41G2A
23ZáložníkMikel Merino7.02G
7ÚtočníkB. Saka7.13G2A
9ÚtočníkGabriel Jesus6.72G
11ÚtočníkGabriel Martinelli7.16G2A
Monaco4-2-3-1
1BrankárR. Majecki6.3
2ObrancaVanderson6.5
5ObrancaT. Kehrer6.5
22ObrancaM. Salisu7.3
12ObrancaCaio Henrique7.0
15ZáložníkL. Camara7.0
88ZáložníkS. Magassa6.7
11ZáložníkM. Akliouche6.81G3A
10ZáložníkA. Golovin6.81A
7ZáložníkE. Ben Seghir6.3
36ÚtočníkB. Embolo6.7

Prehľad zápasu

Arsenal zdolal Monaco 3:0. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: B. Saka 34′, B. Saka 78′, K. Havertz 88′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Arsenal mal 55% držanie lopty, Monaco mal 45%. Arsenal mal 16 striel (8 na bránu), Monaco mal 7 (2 na bránu). Očakávané góly: Arsenal 1.91 — Monaco 0.38. Arsenal urobil 5 striedaní, Monaco urobil 4.

Rivalita od 2015

Arsenal vs Monaco vzájomné výsledky

2 stretnutí
Arsenal
1
výhier
Remízy
0
Monaco
1
výhier
Góly spolu
6 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 13 v 2015Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Arsenal

WWWDWL

Monaco

WDDLWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026