Menu

Aston Villa vs Celtic

Villa Park, Birmingham29. januára 2025 o 21:00
42
Hostia

Celtic

Rozhodca: C. Turpin

Udalosti zápasu

Aston Villa
Celtic
Výkop
M. Rogers

asistencia: J. Ramsey

3′
M. Rogers

asistencia: O. Watkins

5′
M. CashJ. McGinn
30′
36′
A. Idah
38′
A. Idah

asistencia: R. Hatate

Polčas
O. Watkins

asistencia: J. Ramsey

60′
Ollie Watkins

Missed Penalty

67′
73′
Yang Hyun-JunL. Palma
73′
A. EngelsPaulo Bernardo
L. DigneI. Maatsen
74′
79′
A. IdahD. Cummings
82′
R. HatateL. McCowan
83′
L. ScalesD. Murray
M. Rogers

asistencia: O. Watkins

90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal4
7Shots off Goal2
20Total Shots6
5Blocked Shots0
18Shots insidebox4
2Shots outsidebox2
4Fouls15
4Corner Kicks4
3Offsides2
58%Ball Possession42%
0Yellow Cards0
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves3
507Total passes359
450Passes accurate311
89%Passes %87%
3.79expected_goals0.82
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Aston Villa je 6.87, v porovnaní s 6.84 u Celtic. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Aston Villa je Y. Tielemans (7.19), u Celtic je to L. Scales (7.60).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Aston Villa prispeli v tejto sezóne 25 gólmi a 24 asistenciami, na čele s O. Watkins (12G). U Celtic je to 0 gólov a 0 asistencií s lídrom —. Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Aston Villa nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Celtic má 4 obrancov s priemerom 7.13. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Aston Villa nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.79, oproti 3 u Celtic s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Aston Villa nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.76, v porovnaní s 3 u Celtic s priemerom 6.18. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u Aston Villa a 84% u Celtic. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Aston Villa nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 2 u Celtic. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Aston Villa je 27.7 (najmladší: L. Bogarde (21), najstarší: E. Martínez (33)), zatiaľ čo Celtic má priemer 27.4 (najmladší: A. Engels (22), najstarší: K. Schmeichel (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Aston Villa majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 2 u Celtic. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Aston Villa4-2-3-14-3-3Celtic
GKDEFMIDFWD
23Martínez2Cash4Konsa44Kamara12Digne26Bogarde8Tielema.31Bailey27Rogers41Ramsey11Watkins1Schmeic.2Johnston6Trusty5Scales3Taylor27Engels42McGregor41Hatate10Kühn9Idah13Hyun-Jun

Náhradníci

Tréner: Unai Emery

Náhradníci

Tréner: B. Rodgers

Aston VillaSila pozíciíCeltic
6.87
Ø Hodnotenie
6.84
6.98Brankár (1 v 1)6.95
0G 1A0G 0A
6.94Obranca (4 v 4)7.13
4G 11A0G 0A
6.79Záložník (5 v 3)6.95
9G 10A0G 0A
6.76Útočník (1 v 3)6.18
12G 2A0G 0A
Aston Villa4-2-3-1
23BrankárE. Martínez7.01A
2ObrancaM. Cash6.93G3A
4ObrancaE. Konsa7.0
44ObrancaB. Kamara7.11G3A
12ObrancaL. Digne6.85A
26ZáložníkL. Bogarde6.6
8ZáložníkY. Tielemans7.24A
31ZáložníkL. Bailey6.61A
27ZáložníkM. Rogers6.89G5A
41ZáložníkJ. Ramsey
11ÚtočníkO. Watkins6.812G2A
Celtic4-3-3
1BrankárK. Schmeichel7.0
2ObrancaA. Johnston6.9
6ObrancaA. Trusty6.9
5ObrancaL. Scales7.6
3ObrancaG. Taylor
27ZáložníkA. Engels6.9
42ZáložníkC. McGregor7.6
41ZáložníkR. Hatate6.3
10ÚtočníkN. Kühn
9ÚtočníkA. Idah6.2
13ÚtočníkYang Hyun-Jun6.2

Prehľad zápasu

Aston Villa zdolal Celtic 4:2. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: M. Rogers 3′, M. Rogers 5′, A. Idah 36′, A. Idah 38′, O. Watkins 60′, Ollie Watkins 67′, M. Rogers 90′. Aston Villa mal 58% držanie lopty, Celtic mal 42%. Aston Villa mal 20 striel (8 na bránu), Celtic mal 6 (4 na bránu). Očakávané góly: Aston Villa 3.79 — Celtic 0.82. Aston Villa urobil 2 striedaní, Celtic urobil 5.

Aktuálna forma

Aston Villa

DWLLLW

Celtic

WWWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026