Menu

Sporting Cp vs Bologna

Estádio José Alvalade, Lisboa29. januára 2025 o 21:00
11
Hostia

Bologna

Rozhodca: B. Bastien

Udalosti zápasu

Sporting CP
Bologna
Výkop
10′
L. FergusonN. Moro
21′
T. Pobega

asistencia: S. Beukema

22′Emil Holm
41′Sam Beukema
Zeno Debast43′
44′Samuel Iling Junior
Polčas
46′
S. BeukemaM. Erlić
46′
E. HolmC. Lykogiannis
Z. DebastJoão Simões
50′
56′Charalampos Lykogiannīs
Daniel BragançaGeovany Quenda
62′
72′Martin Erlić
75′
T. PobegaJ. Odgaard
C. Harder

asistencia: João Simões

77′
79′
S. Iling-JuniorT. Dallinga
Morten Hjulmand87′
TrincãoMatheus Reis
87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal2
3Shots off Goal8
9Total Shots11
1Blocked Shots1
5Shots insidebox9
4Shots outsidebox2
18Fouls29
5Corner Kicks6
1Offsides0
57%Ball Possession43%
4Yellow Cards5
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
439Total passes316
359Passes accurate240
82%Passes %76%
1.38expected_goals1.14
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sporting CP je 6.92, v porovnaní s 6.78 u Bologna. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sporting CP je Gonçalo Inácio (7.27), u Bologna je to F. Ravaglia (7.13).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sporting CP prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 6 asistenciami, na čele s Trincão (4G). U Bologna je to 14 gólov a 10 asistencií s lídrom S. Castro (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sporting CP nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Bologna má 4 obrancov s priemerom 6.82. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sporting CP nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.93, oproti 5 u Bologna s hodnotením 6.64. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sporting CP nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 1 u Bologna s priemerom 6.73. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u Sporting CP a 80% u Bologna. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sporting CP nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 22 u Bologna. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sporting CP je 23.6 (najmladší: C. Harder (20), najstarší: M. Hjulmand (26)), zatiaľ čo Bologna má priemer 24.8 (najmladší: S. Castro (21), najstarší: N. Casale (27)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sporting CP majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 21 u Bologna. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sporting CP4-2-3-14-2-3-1Bologna
GKDEFMIDFWD
1Israel22Fresneda26Diomande25Inácio20Araújo42Hjulmand6Debast17Trincão23Bragança21Catamo19Harder34Ravaglia2Holm31Beukema15Casale33Miranda18Pobega19Ferguson11Ndoye80Fabbian14Iling-J.9Castro

Náhradníci

Tréner: Rui Borges

Náhradníci

Tréner: V. Italiano

Sporting CPSila pozíciíBologna
6.92
Ø Hodnotenie
6.78
Brankár (1 v 1)7.13
0G 0A0G 0A
6.94Obranca (4 v 4)6.82
4G 1A2G 7A
6.93Záložník (5 v 5)6.64
5G 5A5G 1A
6.75Útočník (1 v 1)6.73
1G 0A7G 2A
Sporting CP4-2-3-1
1BrankárF. Israel
22ObrancaIván Fresneda6.6
26ObrancaO. Diomande6.91G
25ObrancaGonçalo Inácio7.31G
20ObrancaM. Araújo7.02G1A
42ZáložníkM. Hjulmand7.1
6ZáložníkZ. Debast6.8
17ZáložníkTrincão7.24G3A
23ZáložníkDaniel Bragança6.71A
21ZáložníkGeny Catamo6.91G1A
19ÚtočníkC. Harder6.81G
Bologna4-2-3-1
34BrankárF. Ravaglia7.1
2ObrancaE. Holm6.81G4A
31ObrancaS. Beukema
15ObrancaN. Casale6.6
33ObrancaJuan Miranda7.01G3A
18ZáložníkT. Pobega6.62G1A
19ZáložníkL. Ferguson6.71G
11ZáložníkD. Ndoye
80ZáložníkG. Fabbian6.62G
14ZáložníkS. Iling-Junior
9ÚtočníkS. Castro6.77G2A

Prehľad zápasu

Sporting CP a Bologna remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Champions League 2024. Góly strelili: T. Pobega 21′, C. Harder 77′. Bolo udelených 9 žltých kariet. Sporting CP mal 57% držanie lopty, Bologna mal 43%. Sporting CP mal 9 striel (5 na bránu), Bologna mal 11 (2 na bránu). Očakávané góly: Sporting CP 1.38 — Bologna 1.14. Sporting CP urobil 3 striedaní, Bologna urobil 5.

Aktuálna forma

Sporting CP

WWDDDL

Bologna

WDLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026