Menu

Rangers vs Aris

Ibrox Stadium, Glasgow30. novembra 2023 o 21:00
Domáci

Rangers

11
Hostia

Aris

Rozhodca: R. Saggi

Udalosti zápasu

Rangers
Aris
Výkop
28′
S. Babicka

asistencia: A. Kokorin

T. CantwellR. McCausland
36′
Sam Lammers45+2′
45+3′Steeve Yago
45′Karol Struski
Polčas
R. McCausland

asistencia: Danilo

49′
50′Aleksandr Kokorin
S. LammersT. Lawrence
58′
63′
S. BabickaM. Stępiński
67′Július Szőke
74′
M. MayambelaJ. Montnor
A. SimaR. Matondo
79′
85′Leo Bengtsson
90′Morgan Brown
90′
K. StruskiM. Brown
90′
L. BengtssonF. Brorsson
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
5Shots off Goal4
15Total Shots9
5Blocked Shots2
11Shots insidebox6
4Shots outsidebox3
14Fouls11
5Corner Kicks5
3Offsides1
62%Ball Possession38%
1Yellow Cards6
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
587Total passes353
475Passes accurate240
81%Passes %68%
1.71expected_goals1.65

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Rangers je 6.80, v porovnaní s 6.72 u Aris. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Rangers je J. Souttar (7.16), u Aris je to Vaná (6.95).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Rangers prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 1 asistenciami, na čele s J. Tavernier (1G). U Aris je to 0 gólov a 1 asistencií s lídrom —. Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Rangers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.92, zatiaľ čo Aris má 4 obrancov s priemerom 6.79. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Rangers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.45, oproti 4 u Aris s hodnotením 6.60. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Rangers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.62, v porovnaní s 2 u Aris s priemerom 6.40. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 73% u Rangers a 75% u Aris. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Rangers nazbierali v tejto sezóne 3 žltých kariet, v porovnaní s 13 u Aris. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Rangers je 29.5 (najmladší: J. Cifuentes (26), najstarší: J. Tavernier (34)), zatiaľ čo Aris má priemer 30.8 (najmladší: A. Moucketou-Moussounda (25), najstarší: Vaná (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Rangers majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 16 u Aris. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Rangers4-2-3-14-4-2Aris
GKDEFMIDFWD
1Butland2Taverni.5Souttar26Davies31Barišić15Cifuent.4Lundstr.13Cantwell14Lammers19Sima99Danilo1Vaná20Yago5Moucket.72Urošević3Caju21Mayambe.23Struski37Szöke7Bengtss.80Babicka9Kokorin

Náhradníci

Tréner: P. Clement

Náhradníci

Tréner: A. Shpilevskiy

RangersSila pozíciíAris
6.80
Ø Hodnotenie
6.72
6.95Brankár (1 v 1)6.95
0G 0A0G 0A
6.92Obranca (4 v 4)6.79
1G 1A0G 1A
6.45Záložník (5 v 4)6.60
0G 0A0G 0A
6.62Útočník (1 v 2)6.40
0G 0A0G 0A
Rangers4-2-3-1
1BrankárJ. Butland7.0
2ObrancaJ. Tavernier6.71G
5ObrancaJ. Souttar7.2
26ObrancaB. Davies6.91A
31ObrancaB. Barišić
15ZáložníkJ. Cifuentes6.5
4ZáložníkJ. Lundstram
13ZáložníkT. Cantwell
14ZáložníkS. Lammers
19ZáložníkA. Sima
99ÚtočníkDanilo6.6
Aris4-4-2
1BrankárVaná7.0
20ObrancaS. Yago6.8
5ObrancaA. Moucketou-Moussounda6.7
72ObrancaS. Urošević
3ObrancaCaju6.81A
21ZáložníkM. Mayambela6.6
23ZáložníkK. Struski
37ZáložníkJ. Szöke
7ZáložníkL. Bengtsson
80ÚtočníkS. Babicka
9ÚtočníkA. Kokorin6.4

Prehľad zápasu

Rangers a Aris remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2023. Góly strelili: S. Babicka 28′, R. McCausland 49′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Rangers mal 62% držanie lopty, Aris mal 38%. Rangers mal 15 striel (5 na bránu), Aris mal 9 (3 na bránu). Očakávané góly: Rangers 1.71 — Aris 1.65. Rangers urobil 3 striedaní, Aris urobil 4.

Rivalita od 2023

Rangers vs Aris vzájomné výsledky

1 stretnutí
Rangers
0
výhier
Remízy
0
Aris
1
výhier
Góly spolu
3 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
1/1 · 100%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 21 v 2023Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Rangers

LLLWWW

Aris

LLWDLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026