Menu

Manchester United vs Twente

Old Trafford, Manchester25. septembra 2024 o 21:00
11
Hostia

Twente

Rozhodca: S. Sozza

Udalosti zápasu

Manchester United
Twente
Výkop
13′Max Bruns
C. Eriksen
35′
Polčas
60′
S. SteijnD. Rots
61′
M. VlapM. Kjølø
A. DialloA. Garnacho
67′
68′
S. Lammers
74′
M. van BergenS. Ltaief
78′Sam Lammers
J. ZirkzeeM. Mount
79′
C. EriksenK. Mainoo
79′
M. RashfordR. Højlund
79′
83′Ricky van Wolfswinkel
83′
Y. RegeerG. Lagerbielke
83′
S. LammersG. Besselink
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
6Shots off Goal2
19Total Shots7
8Blocked Shots2
16Shots insidebox4
3Shots outsidebox3
5Fouls8
10Corner Kicks5
2Offsides0
57%Ball Possession43%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
539Total passes405
464Passes accurate325
86%Passes %80%
1.37expected_goals0.54
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Manchester United je 7.10, v porovnaní s 6.84 u Twente. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Manchester United je M. Rashford (8.90), u Twente je to B. van Rooij (7.35).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Manchester United prispeli v tejto sezóne 16 gólmi a 27 asistenciami, na čele s Bruno Fernandes (8G). U Twente je to 18 gólov a 11 asistencií s lídrom R. van Wolfswinkel (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Manchester United nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.92, zatiaľ čo Twente má 4 obrancov s priemerom 7.13. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Manchester United nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.51, oproti 5 u Twente s hodnotením 6.51. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Manchester United nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.50, v porovnaní s 1 u Twente s priemerom 6.81. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Manchester United a 75% u Twente. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Manchester United nazbierali v tejto sezóne 22 žltých kariet, v porovnaní s 9 u Twente. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Manchester United je 27.2 (najmladší: A. Diallo (23), najstarší: H. Maguire (32)), zatiaľ čo Twente má priemer 28.0 (najmladší: M. Bruns (23), najstarší: R. van Wolfswinkel (36)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Manchester United majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 21 u Twente. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Manchester United4-2-3-14-2-3-1Twente
GKDEFMIDFWD
24Onana3Mazraoui5Maguire6Martínez20Dalot25Ugarte14Eriksen16Diallo8Fernand.10Rashford11Zirkzee1Unnerst.28Rooij2Hilgers38Bruns34Salah-E.8Regeer18Vlap9Wolfswi.14Steijn7Bergen10Lammers

Náhradníci

Tréner: E. ten Hag

Náhradníci

Tréner: J. Oosting

Manchester UnitedSila pozíciíTwente
7.10
Ø Hodnotenie
6.84
6.70Brankár (1 v 1)6.94
0G 0A0G 0A
6.92Obranca (4 v 4)7.13
2G 5A4G 4A
7.51Záložník (5 v 5)6.51
12G 21A8G 0A
6.50Útočník (1 v 1)6.81
2G 1A6G 7A
Manchester United4-2-3-1
24BrankárA. Onana6.7
3ObrancaN. Mazraoui6.9
5ObrancaH. Maguire6.91G2A
6ObrancaLisandro Martínez7.1
20ObrancaDiogo Dalot6.91G3A
25ZáložníkM. Ugarte6.7
14ZáložníkC. Eriksen
16ZáložníkA. Diallo6.92G2A
8ZáložníkBruno Fernandes7.68G19A
10ZáložníkM. Rashford8.92G
11ÚtočníkJ. Zirkzee6.52G1A
Twente4-2-3-1
1BrankárL. Unnerstall6.9
28ObrancaB. van Rooij7.33G4A
2ObrancaM. Hilgers
38ObrancaM. Bruns6.91G
34ObrancaA. Salah-Eddine
8ZáložníkY. Regeer
18ZáložníkM. Vlap
9ZáložníkR. van Wolfswinkel6.78G
14ZáložníkS. Steijn
7ZáložníkM. van Bergen6.3
10ÚtočníkS. Lammers6.86G7A

Prehľad zápasu

Manchester United a Twente remizovali 1:1. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: C. Eriksen 35′, S. Lammers 68′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Manchester United mal 57% držanie lopty, Twente mal 43%. Manchester United mal 19 striel (5 na bránu), Twente mal 7 (3 na bránu). Očakávané góly: Manchester United 1.37 — Twente 0.54. Manchester United urobil 4 striedaní, Twente urobil 5.

Aktuálna forma

Manchester United

DWWWLD

Twente

DDWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026