Menu

Fc Porto vs Manchester United

Estádio Do Dragão, Porto3. októbra 2024 o 21:00
Domáci

FC Porto

33
Rozhodca: T. Stieler

Udalosti zápasu

FC Porto
Manchester United
Výkop
7′
M. Rashford

asistencia: C. Eriksen

20′
R. Højlund

asistencia: M. Rashford

27′
Samu Omorodion

asistencia: João Mário

34′
Polčas
46′
M. RashfordA. Garnacho
Samu Omorodion

asistencia: Pepê

50′
PepêMartim Fernandes
63′
68′
R. HøjlundJ. Zirkzee
68′
A. DialloAntony
Samu OmorodionM. Grujić
78′
S. EustaquioFábio Vieira
78′
João MárioD. Gül
78′
78′
Lisandro MartínezH. Maguire
79′
M. de LigtJ. Evans
A. VarelaD. Namaso
90+2′
90+1′
H. Maguire

asistencia: C. Eriksen

Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal8
4Shots off Goal10
14Total Shots29
3Blocked Shots11
13Shots insidebox16
1Shots outsidebox13
7Fouls7
5Corner Kicks10
0Offsides1
47%Ball Possession53%
1Yellow Cards2
0Red Cards1
5Goalkeeper Saves5
423Total passes487
355Passes accurate435
84%Passes %89%
2.13expected_goals1.61
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Porto je 6.84, v porovnaní s 7.13 u Manchester United. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Porto je N. Pérez (7.40), u Manchester United je to M. Rashford (8.90).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Porto prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 3 asistenciami, na čele s Samu Omorodion (3G). U Manchester United je to 23 gólov a 26 asistencií s lídrom Casemiro (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Porto nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.88, zatiaľ čo Manchester United má 4 obrancov s priemerom 6.94. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Porto nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.74, oproti 5 u Manchester United s hodnotením 7.64. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Porto nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 1 u Manchester United s priemerom 6.30. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u FC Porto a 85% u Manchester United. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Porto nazbierali v tejto sezóne 5 žltých kariet, v porovnaní s 24 u Manchester United. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Porto je 25.5 (najmladší: Samu Omorodion (21), najstarší: S. Eustaquio (29)), zatiaľ čo Manchester United má priemer 27.3 (najmladší: R. Højlund (22), najstarší: Casemiro (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Porto majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 18 u Manchester United. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Porto4-3-34-2-3-1Manchester United
GKDEFMIDFWD
99Costa23Mário97Pedro24Pérez74Moura6Eustaqu.22Varela16González11Pepê9Omorodi.13Galeno24Onana3Mazraoui4Ligt6Martínez20Dalot18Casemiro14Eriksen16Diallo8Fernand.10Rashford9Højlund

Náhradníci

Tréner: Vítor Bruno

Náhradníci

Tréner: E. ten Hag

FC PortoSila pozíciíManchester United
6.84
Ø Hodnotenie
7.13
7.05Brankár (1 v 1)6.70
0G 0A0G 0A
6.88Obranca (4 v 4)6.94
4G 1A2G 3A
6.74Záložník (3 v 5)7.64
0G 0A21G 23A
6.75Útočník (3 v 1)6.30
3G 2A0G 0A
FC Porto4-3-3
99BrankárDiogo Costa7.0
23ObrancaJoão Mário6.21A
97ObrancaZé Pedro7.12G
24ObrancaN. Pérez7.41G
74ObrancaFrancisco Moura6.81G
6ZáložníkS. Eustaquio6.5
22ZáložníkA. Varela6.9
16ZáložníkNico González
11ÚtočníkPepê6.82A
9ÚtočníkSamu Omorodion6.73G
13ÚtočníkGaleno
Manchester United4-2-3-1
24BrankárA. Onana6.7
3ObrancaN. Mazraoui6.9
4ObrancaM. de Ligt6.91G
6ObrancaLisandro Martínez7.1
20ObrancaDiogo Dalot6.91G3A
18ZáložníkCasemiro7.29G2A
14ZáložníkC. Eriksen
16ZáložníkA. Diallo6.92G2A
8ZáložníkBruno Fernandes7.68G19A
10ZáložníkM. Rashford8.92G
9ÚtočníkR. Højlund6.3

Prehľad zápasu

FC Porto a Manchester United remizovali 3:3. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: M. Rashford 7′, R. Højlund 20′, Pepê 27′, Samu Omorodion 34′, Samu Omorodion 50′, H. Maguire 90′. Bolo udelených 3 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Porto mal 47% držanie lopty, Manchester United mal 53%. FC Porto mal 14 striel (7 na bránu), Manchester United mal 29 (8 na bránu). Očakávané góly: FC Porto 2.13 — Manchester United 1.61. FC Porto urobil 5 striedaní, Manchester United urobil 5.

Aktuálna forma

FC Porto

LWWDWL

Manchester United

DWWWLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026