Menu

As Roma vs Dynamo Kyiv

Stadio Olimpico, Roma24. októbra 2024 o 18:45
Domáci

AS Roma

10

Udalosti zápasu

AS Roma
Dynamo Kyiv
Výkop
22′Taras Mykhavko
A. Dovbyk

Penalty

23′
36′Valentyn Rubchynskyi
Polčas
E. Le FéeB. Cristante
53′
A. DovbykE. Shomurodov
53′
63′
O. AndriievskyiM. Shaparenko
63′
V. RubchynskyiV. Brazhko
63′
N. VoloshynV. Kabaiev
N. PisilliL. Pellegrini
68′
T. BaldanziP. Dybala
68′
68′
E. GuerreroV. Vanat
81′
M. MykhailenkoV. Buialskyi
84′Vladyslav Kabaiev
90+4′Mykola Shaparenko
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal2
9Shots off Goal4
17Total Shots7
3Blocked Shots1
11Shots insidebox6
6Shots outsidebox1
11Fouls17
9Corner Kicks2
1Offsides1
61%Ball Possession39%
1Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves4
598Total passes375
513Passes accurate283
86%Passes %75%
2.35expected_goals0.76
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy AS Roma je 6.69, v porovnaní s 6.93 u Dynamo Kyiv. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč AS Roma je M. Svilar (7.08), u Dynamo Kyiv je to K. Vivcharenko (7.34).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky AS Roma prispeli v tejto sezóne 8 gólmi a 3 asistenciami, na čele s T. Baldanzi (4G). U Dynamo Kyiv je to 3 gólov a 6 asistencií s lídrom N. Voloshyn (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

AS Roma nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.75, zatiaľ čo Dynamo Kyiv má 5 obrancov s priemerom 7.10. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

AS Roma nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.56, oproti 3 u Dynamo Kyiv s hodnotením 6.52. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

AS Roma nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.63, v porovnaní s 2 u Dynamo Kyiv s priemerom 7.05. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u AS Roma a 85% u Dynamo Kyiv. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu AS Roma nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 12 u Dynamo Kyiv. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky AS Roma je 25.7 (najmladší: N. Pisilli (21), najstarší: Hermoso (30)), zatiaľ čo Dynamo Kyiv má priemer 23.8 (najmladší: T. Mykhavko (20), najstarší: O. Tymchyk (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu AS Roma majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 17 u Dynamo Kyiv. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

AS Roma3-4-2-15-3-2Dynamo Kyiv
GKDEFMIDFWD
99Svilar19Çelik5Ndicka22Hermoso59Zalewski17Koné28Fée3Angeliño35Baldanzi61Pisilli11Dovbyk35Neshche.24Tymchyk40Bilovar4Popov32Mykhavko2Vivchar.91Mykhail.18Andriie.15Rubchyn.9Voloshyn39Guerrero

Náhradníci

Tréner: I. Jurić

Náhradníci

Tréner: O. Shovkovskyi

AS RomaSila pozíciíDynamo Kyiv
6.69
Ø Hodnotenie
6.93
7.08Brankár (1 v 1)6.70
0G 0A0G 0A
6.75Obranca (3 v 5)7.10
2G 2A1G 3A
6.56Záložník (4 v 3)6.52
0G 0A0G 0A
6.63Útočník (3 v 2)7.05
6G 1A2G 3A
AS Roma3-4-2-1
99BrankárM. Svilar7.1
19ObrancaZ. Çelik6.82A
5ObrancaE. Ndicka6.92G
22ObrancaHermoso6.6
59ZáložníkN. Zalewski6.5
17ZáložníkM. Koné6.5
28ZáložníkE. Le Fée
3ZáložníkAngeliño6.6
35ÚtočníkT. Baldanzi6.74G
61ÚtočníkN. Pisilli7.12G
11ÚtočníkA. Dovbyk6.11A
Dynamo Kyiv5-3-2
35BrankárR. Neshcheret6.7
24ObrancaO. Tymchyk6.9
40ObrancaK. Bilovar7.0
4ObrancaD. Popov7.0
32ObrancaT. Mykhavko7.21G
2ObrancaK. Vivcharenko7.33A
91ZáložníkM. Mykhailenko6.8
18ZáložníkO. Andriievskyi
15ZáložníkV. Rubchynskyi6.2
9ÚtočníkN. Voloshyn7.12G2A
39ÚtočníkE. Guerrero7.01A

Prehľad zápasu

AS Roma zdolal Dynamo Kyiv 1:0. Zápas sa hral v UEFA Europa League 2024. Góly strelili: A. Dovbyk 23′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet. AS Roma mal 61% držanie lopty, Dynamo Kyiv mal 39%. AS Roma mal 17 striel (5 na bránu), Dynamo Kyiv mal 7 (2 na bránu). Očakávané góly: AS Roma 2.35 — Dynamo Kyiv 0.76. AS Roma urobil 4 striedaní, Dynamo Kyiv urobil 5.

Aktuálna forma

AS Roma

WWWDWL

Dynamo Kyiv

LWWWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026